Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pierwszą wspólną szkołę wybudują trzy gminy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 05 grudnia 2012 20:52

List Intencyjny w sprawie budowy szkoły podstawowej w Kowalach podpisały 5 grudnia w siedzibie Rady Miasta Gdańska trzy gminy Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. Są one członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.


Gminy zobligowały się do współpracy w przygotowaniu i realizacji tej wspólnej inwestycji oświatowej na terenach będących własnością Gminy Kolbudy. Na łącznej powierzchni ponad 37 ha ma powstać budynek szkolny z 24 oddziałami, sala gimnastyczna, kryta pływalnia, kompleks boisk sportowych oraz związana z tym infrastruktura techniczna. Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2012-2018.


Budynek szkolny ma zostać zrealizowany na podstawie projektu szkoły podstawowej, która powstanie wcześniej w Gdańsku Kokoszkach. Projekt udostępniła Gmina Miasta Gdańska, dzięki czemu całe przedsięwzięcie będzie o prawie pół miliona złotych tańsze, ponieważ wystarczy go zaadaptować do nowego ukształtowania terenu.


Jednostką realizującą projekt, zarówno w sprawach związanych z przygotowywaniem, wykonaniem i zarządzaniem tym wspólnym przedsięwzięciem, będzie Gmina Kolbudy. Przedstawiciele pozostałych dwóch gmin będą uczestniczyli również finansowo w każdym etapie realizacji tej inwestycji.
Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala powiedział, że życzy mieszkańcom tych trzech gmin, aby udało się zdobyć jak najwyższe dofinansowanie na tę szkołę spoza budżetów gminnych. Kolbudy mają szanse na zdobycie środków np. w projektach unijnych, w których nie mogą brać udziału duże gminy, takie jak Gdańsk.


Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski stwierdził, że trzeba wykorzystać obecne spowolnienie gospodarcze i jak najszybciej zacząć realizować tą inwestycję. Teraz bowiem ceny materiałów budowlanych i robocizny są w miarę przystępne.


Natomiast wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zachwalała doświadczenia swojej gminy w budowie szkół, ponieważ będzie to już szósta szkoła, która powstanie w okresie ostatnich 10 lat.


Co istotne, że szkoła w Kowalach zabezpieczy również potrzeby sąsiedniej miejscowości Borkowo, która ostatnio bardzo dynamicznie się rozbudowuje i w której przybywa mieszkańców.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież