Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

100 lat lotnictwa w Elblągu - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 14 lipca 2012 20:35

Z okazji obchodów 100-lecia lotnictwa w Elblągu w sobotę, 14 lipca, na elbląskim  lotnisku odbył się festyn lotniczy. Jego organizatorem byli Aeroklub Elbląski oraz władze samorządowe Elbląga.


GALERIAW ramach imprezy odbyły się pokazy lotnicze, na które zaproszono liczne grono pasjonatów lotnictwa - pilotów z Polski i zagranicy, którzy przylecieli na różnych typach statków powietrznych.


alt


Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać specjalne pokazy lotnicze m. in. z udziałem Biało-Czerwonych Iskier, śmigłowców Straży Granicznej i Marynarki Wojennej RP oraz Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”.


alt


Podczas imprezy odbył się także pokaz balonów, biorących udział w „XVI Świętojańskich Zawodach Balonowych im. Bogusława Stankiewicza” w pobliskim Pasłęku. Na terenie lotniska można też było zobaczyć wystawę modelarską w tym pokaz modeli latających.


alt


Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, 16 Dywizja Zmechanizowana udostępniła pojazd opancerzony BRDM-2 wraz z załogą, z pełnym wyposażeniem indywidualnym oraz czterokołowy pojazd rozpoznawczy. Na ich tle masowo robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. 16 DZ utworzyła również stoisko promocyjno-informacyjne prezentujące profil i wizerunek współczesnych Wojsk Lądowych. 


alt

  

Następnie odbyły się zespołowe pokazy skoków spadochronowych i loty szybowców.


altOprócz wyżej wymienionych atrakcji na przybyłych gości czekały również dwa ruchome symulatory lotu, które posiadają ruchome fotele oraz monitory. Dzięki temu wiernie oddają doznania z lotu prawdziwym samolotem.


Podczas elbląskiego festynu organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszej części publiczności, m.in.: zjeżdżalnię dmuchany zamek, basen z piłkami, loterię fantową - koło fortuny oraz trampoliny. 

Za drugi etap imprezy, czyli części rozrywkowo-estradowe odpowiadał Urząd Miejski w Elblągu. W godzinach wieczornych odbyły się występy muzyczne m.in. można było usłyszeć zespół Żuki, Overtime oraz Patrycję Ost. Organizatorami obchodów 100-lecia lotnictwa w Elblągu było stowarzyszenie Aeroklub Elbląski oraz władze samorządowe Elbląga.


alt


Przypomnijmy, 100 lat temu niemiecki łowca rekordów w lotach długodystansowych Otto Stiefvatter wykonywał przelot do ówczesnego Królewca, ale z powodu braku benzyny musiał przymusowo lądować na pożniwnym rżysku w okolicach dzisiejszego mostu na Fiszewce. To przypadkowe wydarzenie dało początek długiej historii lotnictwa w Elblągu. Setne obchody lotnictwa w Elblągu honorowym patronatem objął prezydent tego miasta Grzegorz Nowaczyk.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież