Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dlaczego szczypiorniak nie gości w Gdańsku?

Hala Widowisko-Sportowa w Gdyni już dwukrotnie w tym roku gościła reprezentację Polski w piłce ręcznej. Tymczasem w mającej nieporównywalnie większą ilość miejsc Ergo Arenie w Gdańsku póki co nie ma miejsca dla naszych szczypiornistów. Dlaczego Gdynia mogła dwa razy zorganizować turniej z udziałem podopiecznych Bogdana Wenty, a Gdańsk już nie?Dziwi to tym bardziej, że niegdyś najpopularniejszy sport na Wybrzeżu, aktualnie powoli wychodzi z podziemia. Spójnia-Wybrzeże Gdańsk jest w czołówce I ligi i ma duże szanse na awans do Ekstraklasy. Nieco gorzej na zapleczu wiedzie się SMS ZPRP Gdańsk, ale młodzi szczypiorniści wciąż mają szanse na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. W dodatku Bogdanowi Wencie od dłuższego czasu w prowadzeniu kadry pomagają trenerzy Spójni-Wybrzeża - Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak. A jednak gdańscy kibice chcący obejrzeć w akcji "orły Wenty" zmuszeni byli jechać do sąsiedniej Gdyni.

- Był pomysł zorganizowania w Ergo Arenie towarzyskiego meczu Polska-Niemcy - tłumaczy wybrzeże24.pl Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy hali. - W zeszłym roku Polacy zmierzyli się z Niemcami w Kolonii, a rewanż w tym roku miał odbyć się w Gdańsku w ramach umowy między obiema federacjami. Niemiecki związek zaakceptował wstępy termin rewanżu w Polsce zaproponowany przez ZPRP, ale ostatecznie do meczu nie doszło. Dlaczego? O to proszę pytać w związku.

- Faktycznie, rewanż miał się odbyć w Gdańsku - przyznaje Jan Korczak-Mleczko, rzecznik prasowy ZPRP. - Niemcy jednak w umowie zobowiązali się przysłać do Polski najsilniejszy skład, tymczasem gdy doszło do ustalania szczegółów, okazało się, że nasi rywale mogą wystawić przeciwko Polsce jedynie rezerwy na co nie mogliśmy się zgodzić. Wszystko przez to, że w Niemczech krajowa federacja i federacja Bundesligi to dwa oddzielne związki i oba niestety nie doszły do porozumienia w kwestii składu jaki ma przyjechać do Polski.

Sam Korczak-Mleczko również ubolewa nad faktem, że w Ergo Arenie dotychczas nie gościli nasi szczypiorniści. - Na pewno szkoda, bo frekwencja byłaby w Gdańsku większa niż w Gdyni - mówi. - Byłem pod wrażeniem atmosfery w tej hali podczas meczów Ligi Światowej i myślę, że w przypadku piłki ręcznej byłoby podobnie. Poza tym byłoby to również ważne ze względu na popularyzacje tej dyscypliny. Obecnie wszyscy kibice w Polsce nią żyją, bo wkrótce rozpoczynają się ME w Serbii. Po nich zainteresowanie jednak znów zmaleje.

W najbliższym czasie z pewnością Polska nie zagra w Gdańsku. - Nasza reprezentacja ma już gotowy plan przygotowań do ME, z którego trener Wenta jest bardzo zadowolony i nic w tym elemencie na razie się nie zmieni - tłumaczy Korczak-Mleczko.

Tobieński zapewnia jednak wszystkich kibiców piłki ręcznej, że władze Ergo Areny zrobią wszystko by w tej hali w końcu pojawili się i szczypiorniści. - Jesteśmy gotowi do organizacji meczu czy też turnieju z udziałem naszych piłkarzy ręcznych. Poza tym Polska stara się teraz o organizację MŚ w 2016, a nasz obiekt znalazł się w aplikacji do tejże organizacji - przyznaje rzecznik prasowy Ergo Areny.

Maciej Kanczak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież