Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Trefl lepszy od Turowa w hicie TBL

altTrefl Sopot pokonał niepokonany Turów Zgorzelec 86:83 (12:14, 15:18, 22:17, 21:21, d. 16:13) i wreszcie pokazał swoim licznie zgromadzonym fanom ambitną walkę do samego końca.

TREFL: Koszarek 21, Wiśniewski 19, Turek 10, Burgess 9, Horne - Waczyński 21, Stefański 4, Cummings 2.
TURÓW: Jackson 13, Gustas 12, Wysocki 8, Lauderdale 6, Gabiński 6 - Kickert 17, Cel 13, Moore 5, Chyliński 3, Mielczarek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po dwóch minutach prowadzili 5:0. Jednak Trefl poprawił się trochę w obronie i przez następną minutę nie padały kosze. Na szczęście w Sopocie gra John Turek, który zdobył 4 punkty z rzędu. Od tego momentu mecz już się wyrównał, a sopocianie chwilami nawet prowadzili. Najpierw 10:7, później 12:10. Kwarta zakończyła się jednak prowadzeniem gości 14:12.

Drugą kwartę lepiej zaczęli sopocianie, po efektownej akcji Burgesa, ale Turów zbudował przewagę kilku punktów. Jednak Trefl się nie poddawał i nie pozwolił na zbudowanie przewagi większej niż 3 punkty. Po jednej z kontr gospodarzy trener Winnicki zdenerwował się w swoim stylu i porwał sobie marynarkę. W połowie kwarty Trefl mając piłkę przy stanie 21:22 zanotował stratę i to goście mieli szansę. Wykorzystali ją po wolnych Kickerta i udało się im odskoczyć na kilka punktów. Końcówka pierwszej połowy to brak skuteczności po obu stronach i dopiero kilka sekund przed końcem na 27:32 podwyższył Chyliński.

Trzecią ćwiartkę od celnego rzutu zaczął Łukasz Koszarek, a już chwilę później świetną akcją i wsadem popisał się Adam Waczyński. Przewaga została zniwelowana, ale Turów już po chwili zdobył kolejne 4 punkty i wszystko wróciło do normy. Nawet kolejne punkty Waczyńskiego nie zatrzymały rozpędzonych gości, którzy znów zdobyli 4 punkty z rzędu. Po pięciu minutach gry było już 42:35 dla gości. Trefl szybko się pozbierał i zaczął za sprawą swojego lidera, Łukasza Koszarka, odrabiać straty. Najpierw rozgrywający Trefla zagrał akcję 2+1, później Burges zebrał w ataku i zdobył punkty, a po świetnym podaniu Waczyńśkiego, dwa punkty zdobył Turek. Na 3.21 przed końcem kwarty było już tylko 42:44. Do remisu po 46 doprowadził po wolnych Koszarek. Nie udało się wyjść na prowadzenie, bo po kilku nieudanych akcjach Trefla, to Turów za sprawą Kickerta objął prowadzenie 49:46 na mniej niż minutę przed końcem trzeciej kwarty. Znów wyrównał Koszarek, znów po wolnych, tym razem aż trzech, gdyż był faulowany przy rzucie zza linii 6,75. Po pół godzinie gry był remis po 49.

Ostatnia odsłona zaczęła się lepiej dla Turowa. Po trójce Gabińskiego i ładnej akcji Jacksona goście wyszli na 5 punktów przewagi. Sopocianie starali się odpowiadać, ale świetnie dysponowani byli podopieczni trenera Winnickiego i nie pozwolili dojść. Na szczęście dla gospodarzy przyszła wreszcie ich pora. Akcje Wiśniewskiego i Stefańskiego pozwoliły zbliżyć się na 1 punkt. Jednak niepotrzebna próba Burgesa za trzy nie pozwoliła wyjść na prowadzenie. Udało się to dopiero po rzutach wolnych Wiśniewskiego, którego faulował Cel. Trwało to jednak tylko chwilę, bo znów Trefl gubił się w ataku, a Turów był skuteczny. Na 2,49 przed końcem, przy stanie 58:61, Muiznieks zmuszony był wykorzystać ostatnią przerwę na żądanie. Po niej nastąpiła lekko chaotyczna gra z obu stron, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Po serii rzutów wolnych z obu stron, w końcu udało doprowadzić się do dogrywki. Wraz z ostatnią syreną za trzy trafił Łukasz Wiśniewski i cała hala wybuchła radością.

Pierwsze punkty w dogrywce znów zdobył Wiśniewski, trafiając z dystansu. Zgorzelczanie szybko odpowiedzieli za dwa, ale świetny dziś Wiśniewski znów z czystej pozycji skarcił rywali trójką. Po półtorej minuty dogrywki było 76:72. Drugi z bohaterów tego spotkania, Łukasz Koszarek podwyższył z wolnych, ale Kickert z Turowa zdobył dwa punkty i na 2 minuty przed końcem było 78:74. Ponad połtorej minuty przed końcem Trefl stracił swojego drugiego centra za 5 fauli i centra grał Stefański, a co gorsza Turów wyrównał. Końcówka znów była bardzo nerwowa, a decydująca okazała się skuteczność z linii rzutów wolnych. Bezkonkurencyjni okazali się w tym aspekcie zawodnicy Trefla, którzy w całym meczu trafili 36 wolnych na 41 wykonywanych.