100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Absolwenci UG po raz 12! Bramki, emocje, wspomnienia... - GALERIA

Po raz 12 absolwenci UG, reprezentanci klubu AZS UG spotkali się na sportowym pikniku. W tradycyjnym już meczu "Biali" - tym razem biało-czarni - pokonali "Niebieskich" - tym razem zielono-złotych 6:4, prowadząc do przerwy już 6:1.


GALERIANa boisko w Sopocie dotarli zarówno członkowie drużyny Tomasza Maślanki - Maciej Kowalczuk, Marek Żeleźniak, Jarosław Niesiołowski i Marek Formela, którzy w 1976 roku walczyli bez powodzenia - ale z towarzyskim animuszem i przyjaźnią - w mistrzostwach w Łodzi, jak i reprezentanci futsalowej ekstraklasy z ekipy Mariusza Kindy - Łukasz Olszewski, Wojtek Pawicki i Rafał Rzepecki, którym udało się uczelniany zespół doprowadzić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Byli też akademiccy mistrzowie Polski z zespołu Rolanda Kossakowskiego, który w 1983 roku suwerennie wygrał imprezę w Toruniu - Janusz Goryszewski, Krzysztof Goławski i Janusz Semeniuk. Przywołany Goławski, a także Ireneusz Gradkowski i Marek Formela reprezentowali też ekipę trenera Jana Stankiewicza, która w 1983 roku zdobyła akademicki puchar Polski, a cała trójka trafiła do pierwszego składu akademickiej reprezentacji kraju, która w 1984 roku wygrała w Mińsku mistrzostwa państw demokracji ludowej, wygrywając w półfinale 3:0 z NRD, a w finale 5:1 z ZSRR.


alt


Sobotni mecz, obok wspomnień i osobistych sentymentów, miał też przyjemną wartość sportową. Absolwenci na dobrym boisku w Sopocie - udostępnione przez prezydenta Jacka Karnowskiego, kontuzjowany, nie grający - pokazali się z bardzo przyzwoitej strony. Królem polowania był R. Rzepecki, który dla "Białych" strzelił 5 bramek, tę szóstą, za to najładniejszą pięknym technicznym uderzeniem "za kołnierz" Macieja Dobrowolskiego zdobył Ireneusz Toma. Druga połowa to silny napór "Niebieskich". Świetnie zaczął grać prezes ŁKS-u i b. szef PAIZ-u Andrzej Voigt, rozkręcił się jedyny uczestnik wszystkich meczów Zbigniew Lula - 2 bramki tym razem, pięknego gola uderzeniem  głową zdobył menedżer ekipy Tuska, dyrektor w urzędzie marszałkowskim Andrzej Kowalczys - i końcówka pod bramką "Białych" była trudna. Świetna postawa na środku obrony  - znakomita gra głową -  prezesa Wałęsa Airport Tomasza Kloskowskiego wspieranego przez K. Goławskiego pozwoliła na ochronę korzystnego wyniku. Jak zwykle zresztą gdy dobry menedżer współpracuje z dobrym prawnikiem. Inna sprawa, że kierujący obroną "Niebieskich" Piotr Popiński i zdecydowanie lepszy w drugiej połowie Marek Żeleźniak, najlepszy napastnik UG lat 70 - wytłumili potencjał energetyczny najszybszego z "Białych" Łukasza Olszewskiego co mecz uczyniło wyrównanym, a końcowy wynik do pokojowego zaakceptowania przez wszystkich uczestników rywalizacji.


alt


Zgodną decyzją wszystkich grających jeden ze specjalnie przygotowanych kompletów sprzętu  - podziękowania dla Portu Lotniczego im. Wałęsy, Energi SA i SKOK-u - trafi do sopockiej młodzieży. A zgodnym marzeniem wszystkich byłych reprezentantów AZS UG jest zagrać w końcu na przyzwoitym boisku uczelni przy ul. Wita Stwosza w Oliwie. Wstyd, że władze uniwersytetu akceptują jego skandaliczny stan i choć realizują piękny plan rozbudowy kampusu - stadion pozostaje  w latach 60.

(gg)

 

 
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież