Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Absolwenci UG po raz 12! Bramki, emocje, wspomnienia... - GALERIA

Po raz 12 absolwenci UG, reprezentanci klubu AZS UG spotkali się na sportowym pikniku. W tradycyjnym już meczu "Biali" - tym razem biało-czarni - pokonali "Niebieskich" - tym razem zielono-złotych 6:4, prowadząc do przerwy już 6:1.


GALERIANa boisko w Sopocie dotarli zarówno członkowie drużyny Tomasza Maślanki - Maciej Kowalczuk, Marek Żeleźniak, Jarosław Niesiołowski i Marek Formela, którzy w 1976 roku walczyli bez powodzenia - ale z towarzyskim animuszem i przyjaźnią - w mistrzostwach w Łodzi, jak i reprezentanci futsalowej ekstraklasy z ekipy Mariusza Kindy - Łukasz Olszewski, Wojtek Pawicki i Rafał Rzepecki, którym udało się uczelniany zespół doprowadzić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Byli też akademiccy mistrzowie Polski z zespołu Rolanda Kossakowskiego, który w 1983 roku suwerennie wygrał imprezę w Toruniu - Janusz Goryszewski, Krzysztof Goławski i Janusz Semeniuk. Przywołany Goławski, a także Ireneusz Gradkowski i Marek Formela reprezentowali też ekipę trenera Jana Stankiewicza, która w 1983 roku zdobyła akademicki puchar Polski, a cała trójka trafiła do pierwszego składu akademickiej reprezentacji kraju, która w 1984 roku wygrała w Mińsku mistrzostwa państw demokracji ludowej, wygrywając w półfinale 3:0 z NRD, a w finale 5:1 z ZSRR.


alt


Sobotni mecz, obok wspomnień i osobistych sentymentów, miał też przyjemną wartość sportową. Absolwenci na dobrym boisku w Sopocie - udostępnione przez prezydenta Jacka Karnowskiego, kontuzjowany, nie grający - pokazali się z bardzo przyzwoitej strony. Królem polowania był R. Rzepecki, który dla "Białych" strzelił 5 bramek, tę szóstą, za to najładniejszą pięknym technicznym uderzeniem "za kołnierz" Macieja Dobrowolskiego zdobył Ireneusz Toma. Druga połowa to silny napór "Niebieskich". Świetnie zaczął grać prezes ŁKS-u i b. szef PAIZ-u Andrzej Voigt, rozkręcił się jedyny uczestnik wszystkich meczów Zbigniew Lula - 2 bramki tym razem, pięknego gola uderzeniem  głową zdobył menedżer ekipy Tuska, dyrektor w urzędzie marszałkowskim Andrzej Kowalczys - i końcówka pod bramką "Białych" była trudna. Świetna postawa na środku obrony  - znakomita gra głową -  prezesa Wałęsa Airport Tomasza Kloskowskiego wspieranego przez K. Goławskiego pozwoliła na ochronę korzystnego wyniku. Jak zwykle zresztą gdy dobry menedżer współpracuje z dobrym prawnikiem. Inna sprawa, że kierujący obroną "Niebieskich" Piotr Popiński i zdecydowanie lepszy w drugiej połowie Marek Żeleźniak, najlepszy napastnik UG lat 70 - wytłumili potencjał energetyczny najszybszego z "Białych" Łukasza Olszewskiego co mecz uczyniło wyrównanym, a końcowy wynik do pokojowego zaakceptowania przez wszystkich uczestników rywalizacji.


alt


Zgodną decyzją wszystkich grających jeden ze specjalnie przygotowanych kompletów sprzętu  - podziękowania dla Portu Lotniczego im. Wałęsy, Energi SA i SKOK-u - trafi do sopockiej młodzieży. A zgodnym marzeniem wszystkich byłych reprezentantów AZS UG jest zagrać w końcu na przyzwoitym boisku uczelni przy ul. Wita Stwosza w Oliwie. Wstyd, że władze uniwersytetu akceptują jego skandaliczny stan i choć realizują piękny plan rozbudowy kampusu - stadion pozostaje  w latach 60.

(gg)

 

 
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież