Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

SP Pinczyn i SP Bytów najlepsze w pomorskim finale turnieju o Puchar Tymbarku

SP Pinczyn – drużyna dziewcząt oraz SP Bytów – zespół chłopców – zwyciężyły w pomorskim finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.W nagrodę zwycięskie drużyny wystąpią w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą Reprezentacji Hiszpanii na EURO 2012 wyjątkową flagę z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników pomorskiego finału. Spotkanie z gwiazdami hiszpańskiego futbolu jest częścią wielkiej „Akcji Flaga”, w ramach której dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju podpiszą, a następnie wręczą 16 flag państw - 16 reprezentacjom, które będą występować na Turnieju UEFA Euro 2012.

W czwartek, 24 maja, w Stężycy 30 najlepszych drużyn z Pomorza, z determinacją walczyło o zwycięstwo i związane z nim nagrody. Na pomorski finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” sponsor Turnieju – firma Tymbark oraz jego organizator – Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali niezwykłą niespodziankę w postaci „Akcji Flaga”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci ze zwycięskich drużyn z każdego województwa, będą mogły spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki podpisują jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je podczas wyjątkowych spotkań swoim futbolowym idolom – piłkarzom z reprezentacji każdego kraju wraz z życzeniami powodzenia podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012. W trakcie finału pomorskiego młodzi piłkarze oraz ich trenerzy podpisali hiszpańską flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Hiszpanii.


Do „Akcji Flaga” w każdym województwie zostali zaangażowani Ambasadorzy - piłkarze, związani z rozwojem futbolu w danym województwie. Podpiszą oni wraz z dziećmi i trenerami Flagę danego kraju – uczestnika Turnieju EURO 2012. Ambasadorem w województwie pomorskim jest Marek Zieńczuk (były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk).


alt

Zwycięska drużyna chłopców SP Bytów


„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko na Pomorzu do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się ponad 6000 dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000. Obok Pucharu Tymbarku oraz tytułu Mistrzów U-10, młodzi piłkarze i piłkarki walczą także o nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz reprezentacji, która wygra Turniej UEFA Euro 2012.


Rywalizacja w trakcie finału pomorskiego była niezwykle zacięta, a młodzi zawodnicy wykazali się nie tylko znakomitymi umiejętnościami piłkarskimi i niezwykłym duchem walki, ale również szacunkiem dla przeciwnika i znakomitą postawą na boisku. 


W kategorii chłopców, w starciu finałowym zmierzyły się ze sobą zespół SP Bytów oraz drużyna z SP 35 GDAŃSK. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 zespołu SP Bytów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników i pełnej pasji grze, drużyna ta uzyskała niezwykle cenny awans do kolejnego etapu rozgrywek.


W grupie dziewcząt zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna SP Pinczyn w spotkaniu z SP 1 Człuchów. Dziewczynki z Pinczyna wygrały 3:1. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. pomorskiego w następnym etapie rozgrywek.


-  W finale trafiliśmy na bardzo trudnego przeciwnika, moje  zawodniczki musiały walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Czujemy teraz ogromną radość z tego zwycięstwa. Szczególnie cieszymy się z dodatkowej nagrody jaką jest możliwości bycia  na treningu drużyny Hiszpanii. To na pewno duże wyróżnienie móc zamienić parę słów i zrobić pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami tej klasy - powiedział Mirek Urban, trener zwycięskiej drużyny dziewcząt.


alt

Zwycięska drużyna dziewcząt SP PinczynZdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i sportowymi upominkami. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora Turnieju – firmę Tymbark.

Nagrody indywidualne - chłopcy
Król strzelców: Emil Szymczewski (SP 35 Gdańsk)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Lisek (SP Starogard Gdański)
Najlepszy zawodnik: Bartek Hering

Nagrody indywidualne - dziewczęta
Król strzelców: Daria Nowak (SP 1 Człuchów)
Najlepszy bramkarz: Oliwia Wagga (SP Pinczyn)
Najlepszy zawodnik: Karolina Labuda

Drużyny chłopców:
I miejsce: SP Bytów
II miejsce: SP 35 Gdańsk
III miejsce: SP 9 WEJHEROWO
IV miejsce: SP STAROGART GDAŃSKI

Drużyny dziewczynek:
I miejsce: SP PINCZYN
II miejsce: SP 1 CZŁUCHÓW
III miejsce: SP TUCHOMIE
IV miejsce:  SP MAŁE WALICHNOWY

Zwycięskie drużyny zostaną dodatkowo wzmocnione o najlepszych zawodników i zawodniczki z pozostałych zespołów z Pomorza, aby w kolejnym etapie rozgrywek reprezentować swoje województwo.

fot. A. Kraszewski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież