Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

49. Międzynarodowy Festiwal Chodu o Puchar Poczty Polskiej

altKlub Lekkoatletyczny „LECHIA" Gdańsk we współpracy z Pocztą Polską SA, Miastem Gdańsk oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego jest organizatorem 49. Międzynarodowego Festiwalu Chodu o Puchar Poczty Polskiej, który odbędzie się 30 sierpnia (sobota) godz. 10-14 w Gdańsku przy Placu Obrońców Poczty Polskiej.Ta sportowa impreza od 1965 r. przez 49 lat związana jest integralnie z Gdańskiem. Nawiązuje historycznie do jednego z wydarzeń rozpoczynających II wojnę światową – we wrześniu 1939 roku ataku na Pocztę Polską w Gdańsku. Jednocześnie odnosi się do tradycji sportowców - pracowników Poczty Polskiej. Zawody od 47 lat były rozgrywane o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Tylko jeden raz ze względu na strukturalne zmiany w 2012 r. zawody się nie odbyły. KL „Lechia" Gdańsk w 2013 r. we współpracy z Pocztą Polską i Województwem Pomorskim reaktywował i zrealizował tak uznany międzynarodowy projekt nawiązujący do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku, a to zostało bardzo pozytywnie ocenione.

- Zgodnie z założeniem chcemy podnieść rangę tej imprezy poprzez rozwój celów sportowych i imprez towarzyszących - twierdzi Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia i główny organizator imprezy. - W perspektywie dwóch najbliższych lat ma to być największa impreza promująca chód w Polsce, co pozwoli wprowadzić ją do Międzynarodowego Kalendarza IAAF i EAA. Umożliwi to również promocję tej imprezy i Miasta Gdańska poprzez stację telewizyjną Eurosport. Z tego względu Festiwal Chodu o Puchar Poczty Polskiej powinien być na stałe wpisany w strategię promocji wizerunku i marki Miasta Gdańska - powiedział podczas konferencji prasowej Stanisław Lange (na poniższym zdjęciu z lewej).


altSiedząca obok niego wychowanka KL Lechia Gdańsk, 25-letnia zawodniczka Agnieszka Elward ma życiówkę na dystansie 10 km 47,34 min i podczas tych zawodów zamierza ją pobić. Wiele będzie zależało od warunków pogodowych. Według prognozy około południa w sobotę temperatura powietrza ma wynosić około 18 st. Celsjusza, co jej bardzo odpowiada.


altJak powiedział nam trener kadry juniorów chodziarzy Mirosław Stasiewicz z KL Lechia Gdańsk, w tym roku poprzez modyfikację trasy w historycznej części gdańskiej starówki ze startem i metą w strefie Placu Obrońców Poczty Polskiej, zostanie zwiększony zasięg społeczny tej imprezy.
Pętla prowadzi ulicami: Tartaczna, Osiek, Browarna, Olejarna, Podwale Staromiejskie i zamyka się przy Pl. Obrońców Poczty Polskiej. Trasa jest płaska o przewyższeniu 0 m, a podłoże w 100 proc. jest asfaltowe. W Festiwalu planowany jest udział około 700-1000 uczestników.


Mając na względzie misję promocji sportu powszechnego organizatorzy rozbudowali Promocyjny Prolog o „Chód z Listonoszem", którego trasa o długości 1000 m jest przeznaczona dla rodziców i dzieci, seniorów i młodzieży, bez względu na wiek. W tym chodzie zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy staną na starcie i osiągną metę. Tutaj limit czasu pokonania trasy wynosi 20 minut. „Chód z Listonoszem” poprowadzą znani sportowcy w tradycyjnych strojach listonoszy.

Głównym jednak wydarzeniem Festiwalu będzie profesjonalny Chód Kobiet i Mężczyzn na 10 km o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska z udziałem znakomitych chodziarzy polskich i kilku krajów UE. Chód Juniorek i Juniorów 20 km będzie miał status Mistrzostw Polski PZLA. Na klasycznym dystansie 5 km zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów oraz Chód Juniorek Młodszych, a na dystansie 3 km odbędą się Pomorskie Mistrzostwa Młodzików.


Pierwszych zapisanych 500 osób na starcie otrzyma pamiątkowe koszulki. Natomiast na mecie pierwszych 500 osób otrzyma pakiet firmowy. Po Prologu odbędzie się losowanie nagród z kart startowych wrzuconych do pojemników.


Podczas Prologu nie ma opłat startowych, a jedynie symboliczne 2 zł wrzucone do wystawionej skarbonki z przeznaczeniem na społeczny cel.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież