Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kolarski wyścig dla hobbystów i zawodowców…

altWraz z sukcesami polskich kolarzy przybywa i tak licznych już miłośników jazdy na rowerze. W trakcie zaplanowanego na 7 września wyścigu ŠKODA Cyklo Gdynia kolarze-amatorzy będą mieli jedną z niewielu okazji by spróbować swoich sił w starciu z profesjonalistami.Choć po niedawnych sukcesach Rafała Majki w ostatnim czasie o rowerach mówi się wyjątkowo dużo, to wśród Polaków ta forma aktywności popularnością cieszy się nie od dziś. Z badań przeprowadzonych przez CBOS już w sierpniu 2013 r. wynika, że jazda na rowerze jest w Polsce najpopularniejszym sportem, uprawianym przez ponad 50 proc. mieszkańców.


Sukcesy Rafała Majki jeszcze bardziej przyczyniają się do popularności tej dyscypliny sportu. Tak jak zapowiedział podczas startu Tour de Pologne przy Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku i Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, tak dotrzymał słowa i wygrał ten wyścig.

- To naturalne, że świetne wyniki w polskim zawodowym kolarstwie przekładają się na wzrost popularności całej dyscypliny. Jednak trzeba pamiętać, że w ostatnich latach w kraju przybywa ścieżek rowerowych, powstają też systemy miejskich wypożyczalni, z których korzysta coraz więcej osób. Przekłada się to na poszukiwanie nowych sportowych wyzwań, rośnie też zapotrzebowanie na profesjonalnie organizowane imprezy, w których można skonfrontować swoje wyniki z innymi – tłumaczy Michał Kwiatkowski, drużynowy mistrz świata w jeździe na czas z drużyną Omega Pharma – Quick-Step, Mistrz Polski i dwukrotny uczestnik Tour de France.

W trend rosnącej popularności jazdy na rowerze wpisuje się impreza ŠKODA Cyklo Gdynia, która odbędzie się w niedzielę 7 września. Michał Kwiatkowski został Ambasadorem wyścigu, a jego Akademia Kolarska COPERNICUS zapewni dostęp do sprzętu treningowego dzieciom i młodzieży, które w trakcie „dorosłego” wyścigu będą mogły spróbować swoich sił na małej pętli usytuowanej na Skwerze Kościuszki

Trzy dystanse w Polskiej Flandrii
Tegoroczny wyścig to druga edycja tej imprezy. Organizatorzy spodziewają się, że na starcie zjawi się ok. 1,5 tys. zawodników – cztery razy więcej niż przed rokiem. Amatorscy kolarze ścigać się będą na dwóch oddzielnych pętlach o długości 40 i 125 km, natomiast profesjonaliści na łączącej je pętli o długości 165 km. Ze względu na swój zróżnicowany, pagórkowaty charakter i stosunkowo niewielką liczbę płaskich i prostych odcinków, biegnąca przez Kaszuby trasa nazywana jest Polską Flandrią.

- Nie bez powodu postanowiliśmy zaangażować się w organizację gdyńskiej imprezy, łączącej kolarstwo zawodowe z hobbystycznym i szkółką dedykowaną najmłodszym. Początki istnienia naszej firmy wiążą się bowiem z produkcją rowerów, od 11 lat wspieramy Tour de France i zależy nam na popularyzowaniu kolarstwa szosowego także w Polsce. A w związku ze świetnymi wynikami polskich cyklistów na arenie międzynarodowej czas jest ku temu odpowiedni – mówi Michał Cabaj, przedstawiciel ŠKODA Polska, sponsora tytularnego gdyńskiej imprezy.

„Połknąć kolarskiego bakcyla”
Nie mniej istotna od rywalizacji na szosie będzie specjalna strefa kibica przeznaczona dla rodziców i ich dzieci. Jedną z atrakcji będzie możliwość zrobienia zdjęć na greenscreenie, co pozwoli przenieść się w rozmaite  rowerowe scenerie. Z kolei zorganizowany na czas wyścigu przez Akademię Kolarską Michała Kwiatkowskiego ośrodek treningowy COPERNICUS pozwoli najmłodszym kibicom ze wszystkich kategorii wiekowych zapoznać się z podstawami kolarstwa.

- Możliwość nawet krótkiego treningu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów być może sprawi, że niektórzy uczestnicy warsztatów połkną kolarskiego bakcyla i zainteresują się rowerami na poważnie. Od siebie mogę tylko powiedzieć, że ten sport to nie tylko sposób na spędzanie czasu i hobby, ale również metoda kształtowania charakteru – dodaje Michał Kwiatkowski.

Źródło: Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież