Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pożegnanie z ekstraligą

altW niedzielę o godz. 19.00 Renault Zdunek Wybrzeże po raz ostatni w tym roku zaprezentuje się swoim kibicom w meczu ENEA Ekstraligi. Gdańszczanie podejmą lidera tabeli Grupa Azoty Unia Tarnów.


To będzie bardzo smutne pożegnanie z ENEA Ekstraligą. Niby matematycznie szanse na jazdę w barażach są, ale chyba nawet w bajkach nie dzieją się takie cuda jakie musiałyby się dziać na torze. Do tego samego wniosku doszedł kierujący gdańskim klubem Tadeusz Zdunek i w ostatnim ligowym meczu na gdańskim torze zobaczymy najsłabszy w tym sezonie skład gdańskiej drużyny. 


Piotr Szymko do programu zgłosił zestawienie bez Skandynawów – Thomasa H. Jonassona, Leona Madsena  i Fredrika Lindgrena. Dwaj pierwsi nie zostali powołani "za karę" po tym jak nie przyjechali na mecz do Częstochowy. Lindgren pod Jasną Górą się pojawił, ale ponieważ w gdańskim klubie pogodzono się ze spadkiem również on nie pojedzie w ostatnich meczach gdańskiej drużyny. W meczowym składzie po raz pierwszy znalazł się Aureliusz Bieliński. Po raz pierwszy zgłoszony został również Patryk Beśko. Można się spodziewać, że oprócz skandynawskiego tria nie pojedzie również Krystian Pieszczek. Rezygnacja z "Krychy" to również sposób na obniżenie kosztów. W piątkowych zawodach o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi, nomen omen na torze w... Tarnowie, pobijał się Mroczka.


Mówi się o jeździe składem oszczędnościowym, ale poprawniej będzie mówić, o jeździe zespołem, który nie powiększa długu. Bo oszczędzać można jak się ma z czego, a w gdańskiej kasie klubowej pustki.


Przy zgłoszonym przez gdańszczan składzie trudno spodziewać się czegokolwiek. Poza Arturem Mroczką i Renatem Gafurowem pozostali zawodnicy mają bardzo małe doświadczenie ekstraligowe. Bieliński będzie debiutował, a Beśko ma z sobą dopiero kilka biegów. Dobrym wynikiem tego składu powinno być zdobycie 25 punktów. 


Goście awizowali swój tradycyjny, najsilniejszy skład. Można się jednak spodziewać, że tarnowianie dokonają jednej zmiany. W środę w lidze angielskiej groźny upadek miał Krzysztof Buczkowski. "Buczek" po upadku został odwieziony do szpitala gdzie stwierdzono złamanie łopatki. Absencja Buczkowskiego nie będzie miała wpływu na siłę rażenia tarnowian. Podopieczni Marka Cieślaka zdominowali w tym roku rundę zasadniczą. Na swoim torze "Jaskółki" w większości spotkań gromiły rywali. Tarnowianie również na wyjazdach spisywali się bardzo dobrze. Tylko Unibaxowi udało się wygrać na swoim torze z "Jaskółkami". Mimo roli zdecydowanego faworyta goście ostrożnie, chyba z czystej kurtuazji, wypowiadają się przed meczem w Gdańsku. - Nie można lekceważyć rywala, bo każdy jest bardzo szybki na swoim torze – powiedział "Gazecie Gdańskiej" po finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Ostrowie Kaceper Gomólski, który wtedy nie mógł wiedzieć jaki skład wystawią gdańszczanie. - Spodziewam się, że będą to ciężkie zawody. Tor w Gdańsku zawsze mi leżał. Zawsze robiłem tam punkty więc myślę pozytywnie i liczę, że zdobędę kilka cennych punktów – dodał "GinGer". W sobotę Gomólski miał udział w zdobyciu przez polską reprezentację Drużynowego Mistrzostwa Świata Juniorów.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Martin Vaculik
2. Krzysztof Buczkowski
3. Artiom Łaguta
4. Greg Hancock
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Artur Mroczka
10. Aureliusz Bieliński
11. Marcel Szymko
12. Cyprian Szymko
13. Renat Gafurow
14. Patryk Beśko
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież