Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pożegnanie z ekstraligą

altW niedzielę o godz. 19.00 Renault Zdunek Wybrzeże po raz ostatni w tym roku zaprezentuje się swoim kibicom w meczu ENEA Ekstraligi. Gdańszczanie podejmą lidera tabeli Grupa Azoty Unia Tarnów.


To będzie bardzo smutne pożegnanie z ENEA Ekstraligą. Niby matematycznie szanse na jazdę w barażach są, ale chyba nawet w bajkach nie dzieją się takie cuda jakie musiałyby się dziać na torze. Do tego samego wniosku doszedł kierujący gdańskim klubem Tadeusz Zdunek i w ostatnim ligowym meczu na gdańskim torze zobaczymy najsłabszy w tym sezonie skład gdańskiej drużyny. 


Piotr Szymko do programu zgłosił zestawienie bez Skandynawów – Thomasa H. Jonassona, Leona Madsena  i Fredrika Lindgrena. Dwaj pierwsi nie zostali powołani "za karę" po tym jak nie przyjechali na mecz do Częstochowy. Lindgren pod Jasną Górą się pojawił, ale ponieważ w gdańskim klubie pogodzono się ze spadkiem również on nie pojedzie w ostatnich meczach gdańskiej drużyny. W meczowym składzie po raz pierwszy znalazł się Aureliusz Bieliński. Po raz pierwszy zgłoszony został również Patryk Beśko. Można się spodziewać, że oprócz skandynawskiego tria nie pojedzie również Krystian Pieszczek. Rezygnacja z "Krychy" to również sposób na obniżenie kosztów. W piątkowych zawodach o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi, nomen omen na torze w... Tarnowie, pobijał się Mroczka.


Mówi się o jeździe składem oszczędnościowym, ale poprawniej będzie mówić, o jeździe zespołem, który nie powiększa długu. Bo oszczędzać można jak się ma z czego, a w gdańskiej kasie klubowej pustki.


Przy zgłoszonym przez gdańszczan składzie trudno spodziewać się czegokolwiek. Poza Arturem Mroczką i Renatem Gafurowem pozostali zawodnicy mają bardzo małe doświadczenie ekstraligowe. Bieliński będzie debiutował, a Beśko ma z sobą dopiero kilka biegów. Dobrym wynikiem tego składu powinno być zdobycie 25 punktów. 


Goście awizowali swój tradycyjny, najsilniejszy skład. Można się jednak spodziewać, że tarnowianie dokonają jednej zmiany. W środę w lidze angielskiej groźny upadek miał Krzysztof Buczkowski. "Buczek" po upadku został odwieziony do szpitala gdzie stwierdzono złamanie łopatki. Absencja Buczkowskiego nie będzie miała wpływu na siłę rażenia tarnowian. Podopieczni Marka Cieślaka zdominowali w tym roku rundę zasadniczą. Na swoim torze "Jaskółki" w większości spotkań gromiły rywali. Tarnowianie również na wyjazdach spisywali się bardzo dobrze. Tylko Unibaxowi udało się wygrać na swoim torze z "Jaskółkami". Mimo roli zdecydowanego faworyta goście ostrożnie, chyba z czystej kurtuazji, wypowiadają się przed meczem w Gdańsku. - Nie można lekceważyć rywala, bo każdy jest bardzo szybki na swoim torze – powiedział "Gazecie Gdańskiej" po finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Ostrowie Kaceper Gomólski, który wtedy nie mógł wiedzieć jaki skład wystawią gdańszczanie. - Spodziewam się, że będą to ciężkie zawody. Tor w Gdańsku zawsze mi leżał. Zawsze robiłem tam punkty więc myślę pozytywnie i liczę, że zdobędę kilka cennych punktów – dodał "GinGer". W sobotę Gomólski miał udział w zdobyciu przez polską reprezentację Drużynowego Mistrzostwa Świata Juniorów.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Martin Vaculik
2. Krzysztof Buczkowski
3. Artiom Łaguta
4. Greg Hancock
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Artur Mroczka
10. Aureliusz Bieliński
11. Marcel Szymko
12. Cyprian Szymko
13. Renat Gafurow
14. Patryk Beśko
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież