Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę... Na ratunek sośnie! » Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku informuje, że w dniach od 20 maja do dnia 30 czerwca...
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
środa, 04 maja 2022 18:31
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
Politycy KO i PSL, tworzący zarząd województwa pomorskiego

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
sobota, 07 maja 2022 20:46
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
W niedzielę o godz. 14.00 w Landshut rozpocznie się mecz Trans MF
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
sobota, 14 maja 2022 21:24
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
W ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 przed swoją publicznością

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
poniedziałek, 09 maja 2022 14:41
Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
W końcu po 83 latach nastąpi niebawem powrót do Polski obrazów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013 na Zaspie Młyniec - GALERIA

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, tym razem połączona z Festynem Rodzinnym „Sport Bawi i Łączy”, odbyła się 8 czerwca na Zaspie Młyniec. W tej edycji, prócz ciekawej trasy biegowej prowadzącej między osiedlowymi alejkami, było tez wiele innych atrakcji. Licznym uczestnikom sprzyjała wyjątkowo ciepła, słoneczna pogoda. 


GALERIA


Już od przedpołudnia na wszystkie dzieci czekały stacje sportowe, czyli konkursy i zadania sprawnościowe, przygotowane przez Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 w Gdańsku. Trasa biegu przygotowana dla dzieci i młodzieży obejmowała dystans 1,2 km.


alt


Po biegach młodzieżowych, swój popisowy występ zaprezentowały cheerleaderki z ZKPiG nr 13, które bojowo nastawiły do startu wszystkich zawodników biorących udział w biegu głównym na dystansie 5 km.


alt


Po biegu na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Było tak dużo chętnych, że dla sporej grupki jej nie wystarczyło. Na szczęście na pchlim targu, zorganizowanym specjalnie na tą okazję przez klub Plama, wszystkie chętne dzieci, mogły się pobawić w sklepikarzy, oferując domowego wypieku ciasta po symbolicznej cenie 1 lub 2 złotych. Dzieci mogły też powymieniać się swoimi zabawkami.


alt


W tym samym czasie, dla nieco starszych uczestników, odbywały się występy artystyczne. W programie było karaoke i młodzieżowe kabarety przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się malunki zmywalnymi farbkami dziecięcych twarzy.


alt


Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników biegu. Do wygrania były gadżety sportowe, sprzęt elektroniczny oraz koszulki Biegowego Grand Prix Zaspa Młyniec. Nagrody wręczali m.in. szczególni goście wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak oraz Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.


alt


Przez cały czas trwania festynu, Rada Osiedla Zaspa Młyniec zbierała podpisy obywateli popierających inicjatywę wsparcia wpisania do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Miasta Gdańska remontu pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym oraz remontu nawierzchni ulicy Startowej.


alt


Na koniec dla najmłodszych oraz ich rodziców czekała atrakcja, bo przy klubie Plama, w przedstawieniu „Złota rybka” wystąpił Teatr Klapa Koperek i Kminek.


Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013, to projekt adresowany do mieszkańców dzielnic Gdańska, ich przyjaciół i znajomych. Realizowany jest w formie pokoleniowych, integracyjnych imprez biegowych w 8 dzielnicach Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Ujeścisko-Łostowice, Siedlce, Oruni - św. Wojciech - Lipce, Strzyża, Brętowo.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież