O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013 na Zaspie Młyniec - GALERIA

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, tym razem połączona z Festynem Rodzinnym „Sport Bawi i Łączy”, odbyła się 8 czerwca na Zaspie Młyniec. W tej edycji, prócz ciekawej trasy biegowej prowadzącej między osiedlowymi alejkami, było tez wiele innych atrakcji. Licznym uczestnikom sprzyjała wyjątkowo ciepła, słoneczna pogoda. 


GALERIA


Już od przedpołudnia na wszystkie dzieci czekały stacje sportowe, czyli konkursy i zadania sprawnościowe, przygotowane przez Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 w Gdańsku. Trasa biegu przygotowana dla dzieci i młodzieży obejmowała dystans 1,2 km.


alt


Po biegach młodzieżowych, swój popisowy występ zaprezentowały cheerleaderki z ZKPiG nr 13, które bojowo nastawiły do startu wszystkich zawodników biorących udział w biegu głównym na dystansie 5 km.


alt


Po biegu na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Było tak dużo chętnych, że dla sporej grupki jej nie wystarczyło. Na szczęście na pchlim targu, zorganizowanym specjalnie na tą okazję przez klub Plama, wszystkie chętne dzieci, mogły się pobawić w sklepikarzy, oferując domowego wypieku ciasta po symbolicznej cenie 1 lub 2 złotych. Dzieci mogły też powymieniać się swoimi zabawkami.


alt


W tym samym czasie, dla nieco starszych uczestników, odbywały się występy artystyczne. W programie było karaoke i młodzieżowe kabarety przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się malunki zmywalnymi farbkami dziecięcych twarzy.


alt


Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników biegu. Do wygrania były gadżety sportowe, sprzęt elektroniczny oraz koszulki Biegowego Grand Prix Zaspa Młyniec. Nagrody wręczali m.in. szczególni goście wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak oraz Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.


alt


Przez cały czas trwania festynu, Rada Osiedla Zaspa Młyniec zbierała podpisy obywateli popierających inicjatywę wsparcia wpisania do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Miasta Gdańska remontu pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym oraz remontu nawierzchni ulicy Startowej.


alt


Na koniec dla najmłodszych oraz ich rodziców czekała atrakcja, bo przy klubie Plama, w przedstawieniu „Złota rybka” wystąpił Teatr Klapa Koperek i Kminek.


Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013, to projekt adresowany do mieszkańców dzielnic Gdańska, ich przyjaciół i znajomych. Realizowany jest w formie pokoleniowych, integracyjnych imprez biegowych w 8 dzielnicach Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Ujeścisko-Łostowice, Siedlce, Oruni - św. Wojciech - Lipce, Strzyża, Brętowo.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież