Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013 na Zaspie Młyniec - GALERIA

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, tym razem połączona z Festynem Rodzinnym „Sport Bawi i Łączy”, odbyła się 8 czerwca na Zaspie Młyniec. W tej edycji, prócz ciekawej trasy biegowej prowadzącej między osiedlowymi alejkami, było tez wiele innych atrakcji. Licznym uczestnikom sprzyjała wyjątkowo ciepła, słoneczna pogoda. 


GALERIA


Już od przedpołudnia na wszystkie dzieci czekały stacje sportowe, czyli konkursy i zadania sprawnościowe, przygotowane przez Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 w Gdańsku. Trasa biegu przygotowana dla dzieci i młodzieży obejmowała dystans 1,2 km.


alt


Po biegach młodzieżowych, swój popisowy występ zaprezentowały cheerleaderki z ZKPiG nr 13, które bojowo nastawiły do startu wszystkich zawodników biorących udział w biegu głównym na dystansie 5 km.


alt


Po biegu na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Było tak dużo chętnych, że dla sporej grupki jej nie wystarczyło. Na szczęście na pchlim targu, zorganizowanym specjalnie na tą okazję przez klub Plama, wszystkie chętne dzieci, mogły się pobawić w sklepikarzy, oferując domowego wypieku ciasta po symbolicznej cenie 1 lub 2 złotych. Dzieci mogły też powymieniać się swoimi zabawkami.


alt


W tym samym czasie, dla nieco starszych uczestników, odbywały się występy artystyczne. W programie było karaoke i młodzieżowe kabarety przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się malunki zmywalnymi farbkami dziecięcych twarzy.


alt


Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników biegu. Do wygrania były gadżety sportowe, sprzęt elektroniczny oraz koszulki Biegowego Grand Prix Zaspa Młyniec. Nagrody wręczali m.in. szczególni goście wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak oraz Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.


alt


Przez cały czas trwania festynu, Rada Osiedla Zaspa Młyniec zbierała podpisy obywateli popierających inicjatywę wsparcia wpisania do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Miasta Gdańska remontu pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym oraz remontu nawierzchni ulicy Startowej.


alt


Na koniec dla najmłodszych oraz ich rodziców czekała atrakcja, bo przy klubie Plama, w przedstawieniu „Złota rybka” wystąpił Teatr Klapa Koperek i Kminek.


Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013, to projekt adresowany do mieszkańców dzielnic Gdańska, ich przyjaciół i znajomych. Realizowany jest w formie pokoleniowych, integracyjnych imprez biegowych w 8 dzielnicach Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Ujeścisko-Łostowice, Siedlce, Oruni - św. Wojciech - Lipce, Strzyża, Brętowo.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież