O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

I zawody triathlonowe w Gdańsku - GALERIA

Prawie 200 osób z całej Polski stanęło na starcie pierwszej edycji  imprezy Triathlon Gdańsk 2012. Została ona rozegrana 25 sierpnia w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana.


GALERIA


Pierwsza konkurencja czyli pływanie odbyło się przy molo, jazda rowerem po parkowych alejkach, a meta biegu znajdowała się na końcu mola w Brzeźnie.


alt- To spora frekwencja jak na pierwsze takie zawody – powiedział otwierający imprezę, Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR Gdańsk. Zważmy na fakt, że ta dyscyplina sportu nie jest jeszcze tak popularna, jak biegi czy wyścigi rowerowe. Poza tym błędna jest opinia, że jest to sport wyłącznie dla wyczynowców i niewiele ma wspólnego z rekreacją.


altOrganizując imprezę triathlonową na dystansie 1/10 ironmana, jej organizatorzy – Sport Evo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, postanowili podważyć tę opinię.


altDystanse pływania, jazdy rowerem i biegu, liczące odpowiednio 380 m, 18 km i 4,2 km, zostały tak przygotowane, aby każdy kto w miarę regularnie pływa, jeździ rowerem i biega, mógł zmierzyć się z tym wyzwaniem.


altPierwszy Triathlon Gdańsk 2012 wygrał Maciej Kubiak z Rumii. Jego łączny czas 55:16 /pływanie 6:39, rower 33:33, bieg 14:24/ pozwolił na wyprzedzenie zaledwie o 23 sekundy drugiego na mecie Kacpra Stępniaka z Niemczy, który na mecie zameldował się z czasem 55:39 /pływanie 5:56, rower 34:04, bieg 15:28/. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Jeglińskiemu z Warszawy, którego strata do pierwszej dwójki była już większa, a jego rezultat to 1:00:02 /pływanie 7:36, rower 35:11, bieg 15:28/. Pierwszą kobietą na mecie była Marcelina Rosińska z Poznania z wynikiem 1:13,16 /pływanie 8:32, rower 40:39, bieg 32:24/.


altKażdy z uczestników po minięciu linii mety otrzymał pamiątkowy medal, odlany specjalnie na tą pierwszą imprezę. W ramach wpisowego wynoszącego 100 zł, wszyscy dostali po oddychającej „triathlonowej” koszulce, inne drobne upominki i na koniec ciepły poczęstunek. Odbyło się również losowanie nagród za łączną kwotę ponad 10 tys. zł, w tym sprzęt komputerowy, talony do sklepu sportowego i bilety na rejsy promem z Gdyni do Szwecji.


altTym samym każdy z uczestników był zwycięzcą, zgodnie z formułą TRI for FUN. A to, co wyróżniało gdańską imprezę sportową spośród innych jest właśnie jej powszechność. Zawody cieszyły się również bardzo dużym zainteresowaniem licznych widzów, plażowiczów i turystów. Po zawodach na dwóch stanowiskach najbardziej obolałymi uczestnikami zajmowali się masażyści.


alt
- To mój pierwszy start w triatlonie - powiedział nam po zakończeniu zmagań Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk. - Dotychczas głównie biegałem maratony. Jednak obecnie zbyt mało pływam i niewiele jeżdżę na rowerze. Z tych trzech konkurencji, dla mnie pływanie było najtrudniejsze. Niepotrzebnie nałożyłem na siebie piankę gdyż zrobiło mi się zbyt ciepło. Poza tym pod koniec dystansu odczuwałem kurcze mięśni nóg.


alt- Było to więc dla mnie kolejne wyzwanie, powiedział nam Lange, do którego podszedłem typowo rekreacyjnie. Na szczęście spokojna woda nie skomplikowała dodatkowo tego sprawdzianu. Jadąc rowerem udało mi się jednak nadrobić to, co straciłem w wodzie. Dobrze, że żona w porę dowiozła mi kask na głowę, bo bez niego nie dopuszczono by mnie do zawodów. Najlepiej poradziłem sobie w biegu. Start w tych zawodach rozgrywanych przy cudownej plaży i na dobrze oznakowanej trasie bardzo mnie cieszy. Było super, tym bardziej, że dopisała pogoda. Liczę na jeszcze lepszy wynik za rok – dodał zawodnik z czwartym numerem startowym.


alt- Nastawiliśmy się na szerszą, rekreacyjną grupę uczestników i to się sprawdziło – podsumował imprezę Marcin Wojciechowski, z-ca dyrektora MOSiR Gdańsk. - Sam startuję w zawodach triathlonowych i nieczęsto spotyka się, aby były one rozgrywane w centrum miasta, tym bardziej w tak przepięknej scenerii nad morzem i w otoczeniu wyjątkowego Parku Nadmorskiego. Myślę, że właśnie ta lokalizacja, to jeden z większych atutów tej imprezy. Naszym celem na przyszły rok będzie zorganizowanie połowy ironmana. Już od najbliższej wiosny w Osowej nad tamtejszym coraz czystszym jeziorem ruszamy z cyklem treningów. Już dzisiaj wszystkich chętnych zapraszamy!

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież