Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Trzy siostry i jeden diler? Prokuratura bada sprawę narkotyków w klubie sopockiej radnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
środa, 19 czerwca 2024 15:24

W niedawnej kampanii Aleksandra Gosk chwaliła się zdjęciem z Donaldem Tuskiem. W maju została przewodniczącą sopockiej rady miasta. Tymczasem w należącej do niej klubokawiarni były prezydent Sopotu miał pić za miejskie pieniądze, a jeden z pracowników handlować narkotykami. Sprawę bada prokuratura.


Turyści schodzący z mola skręcają w bok, by iść dalej plażą lub kierują się prosto na Skwer Kuracyjny. To dziedziniec budynku, w którym mieści się klubokawiarnia 3 Siostry. Latem przed lokalem stoi kilka stolików, leżaków i krzeseł. W środku po lewej dj-ka, po prawej schody na antresolę, na wprost bar. Do sufitu przytwierdzone są dziesiątki par kobiecych szpilek.


Szpilki i nazwa lokalu to nie przypadek. Firmowa legenda głosi, że knajpę założyły trzy rodzone siostry, ale według dokumentów prowadzą go dwie: Aleksandra Gosk i Beata Szłapka.


Ta pierwsza od 2014 roku jest sopocką radną. W ostatnich wyborach samorządowych startowała pod banderą Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Czarzyńska-Jachim została wybrana nową prezydent Sopotu, wcześniej, za czasów Jacka Karnowskiego, była wiceprezydentką. Gosk z kolei znów dostała się do rady miasta i w maju mianowano ją jej przewodniczącą.


Klubokawiarnia 3 Siostry organizuje wydarzenia kulturalne, wieczory autorskie, spotkania tematyczne, wspiera WOŚP i od lat jest partnerem takich prestiżowych festiwali jak Literacki Sopot czy Sopot Film Festiwal.


Aleksandra Gosk chwaliła się tym na swojej stronie w trakcie kampanii wyborczej. Są tam też jej zdjęcia z premierem Donaldem Tuskiem i byłym prezydentem Sopotu, dziś posłem Koalicji Obywatelskiej Jackiem Karnowskim.


Gosk nie dodała jednego szczegółu, o którym, jak twierdzi, nie wiedziała: że w sopockiej prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie obrotu narkotykami przez pracownika jej klubokawiarni.


Różowy mocarz i sklep z cukierkami
Dotarliśmy do korespondencji mającej należeć do rzeczonego pracownika, którą posiadają i analizują też śledczy. W materiałach znajdują się wiadomości wymieniane m.in. z domniemanym dilerem, znajomymi odwiedzającymi klub czy z dj-em co jakiś czas grającym w 3 Siostrach.


Rozmówcy nie piszą wprost o narkotykach, w zdecydowanej większości stosują proste szyfry. Piszą o brokułach, cukierkach, tabsach, pakietach, zestawach, warzywach czy sztaganach. Omawiają działanie amfetaminy, tabletek (“panama”, “różowy mocarz”) czy ustalają rozliczenia za nie. Poniżej fragmenty rozmów ze znajomym, który przez pracownika klubu 3 Siostry m.in. próbuje zamówić narkotyki.


Poniżej z kolei przykładowe wiadomości wymieniane przez pracownika klubu 3 Siostry ze znajomym, któremu przekazał numer telefonu do domniemanego dilera oraz z rzeczonym dilerem, u którego zamawiane są “pakiety”.


Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sopocie, w której imieniu na pytania odpowiedział nam rzecznik nadzorującej ją Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


Śledztwo wszczęto w połowie marca. “Prowadzone jest w sprawie o czyn z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej)” - informuje rzecznik prasowy, prokurator Mariusz Duszyński.

alt

FB Aleksandra Gosk


Niejasne zarobki w klubie
Dodaje też, że prokuratura zainicjowała postępowanie po zawiadomieniu od Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. To z kolei prowadzi do sprawy rodzinnej wspomnianego pracownika klubu 3 Siostry. To w jej trakcie wyszły na jaw informacje o narkotykach, ale nie tylko.


Według naszych informacji pracownik miał zaniżać swoje dochody z 2022 roku i przyznać przed sądem, że część jego zarobków w klubie 3 Siostry była nieopodatkowana. Ma chodzić nie tylko o napiwki, ale i dodatkowe wynagrodzenie otrzymywane “pod stołem”.
To ostatnie miała akceptować Aleksandra Gosk, co widać na poniższym fragmencie rozmów między nią a opisywanym pracownikiem.


Tymczasem na zaświadczeniu dotyczącym jego zarobków z 2022 roku, podpisanym przez Aleksandrę Gosk i jej siostrę, widniała minimalna krajowa.


Flaszki dla prezydenta z miejskiego budżetu
Z materiałów, które są w prokuraturze, można dowiedzieć się o jeszcze innych ciekawych wątkach dotyczących działalności klubokawiarni 3 Siostry. Na przykład w czerwcu 2023 r. nocną imprezę w lokalu zrobił prezydent, który poprosił potem o faktury na gminę Sopot.


Prawdopodobnie chodzi o ówczesnego prezydenta miasta Jacka Karnowskiego. Z nim także promowała i fotografowała się Aleksandra Gosk w trakcie kampanii wyborczej.


Aleksandra Gosk sama organizowała dla niego rezerwację. Kilka dni później wraz z siostrą Beatą Szłapką zaakceptowała dwie faktury wystawione na gminę Sopot. Z materiałów dostępnych w prokuraturze wynika, że pod hasłem “usługi gastronomicznej” ukryty był m.in. alkohol. Wygląda też na to, że Gosk była tego świadoma, bo wcześniej rozmawiała o tym ze swoim pracownikiem (tym samym, którego korespondencja wskazuje na obrót narkotykami), co widać na poniższych zdjęciach.


Faktury za wieczór prezydenta w klubie 3 Siostry zostały wystawione na gminę Sopot.


Milcząca przewodnicząca
Wysłaliśmy mailowo Aleksandrze Gosk sześć pytań. Zapytaliśmy, czy wiedziała wcześniej o prowadzonym postępowaniu i czemu nie poinformowała o nim w kampanii wyborczej. Interesowało nas też, czy faktycznie płaciła “pod stołem” swojemu pracownikowi i czy całość jego wynagrodzenia była opodatkowana.


Po kilku dniach, po przypomnieniu się SMS-owym Aleksandra Gosk odpisała lakonicznie: “Informuję, że prowadzę działalność zgodnie z prawem. Nie mam wiedzy dotyczącej postępowania”.


Pytaliśmy także, czy wiedziała, że jej pracownik może handlować narkotykami i czy sama częstowała się nimi lub kupowała od niego. Przewodnicząca sopockiej rady miasta nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła.


Za obrót narkotykami opisany w art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło wiadomosci.goniec.pl


Inne artykuły związane z: