Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Deweloperska inwestycja zagrozi budowie kolei na północ Gdyni?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2021 09:53

altWiele wskazuje na to, że jeden z deweloperów, by uzyskać kosztem gdynian profity dla siebie, usiłuje wpłynąć na miejscowych urzędników z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele. Tym razem mieszkańcy obawiają się, że kolejny betonowy koszmar stanie w rejonie Obłuża i Pogórza. Co gorsze, budowla może utrudnić budowę linii kolejowej do północnych dzielnic Gdyni.


Mieszkańcy budynków przy ulicach Boisko i Kuśnierskiej w Gdyni pod koniec zeszłego roku otrzymali informację, iż urząd miasta wszczął na wniosek inwestora postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla budowy budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak stwierdził gdyński radny Ireneusz Trojanowicz, gdynianie z tego rejonu miasta nie zgadzają się na realizację tej inwestycji.
- Dwa lata temu radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Obłuże i Pogórze. Można odnieść wrażenie, że inwestor składając wniosek chce wpłynąć, przynajmniej zasugerować, przeznaczenie tego terenu na pracę wydziału planowania przestrzennego obecnie tworzonego planu zagospodarowania dla tego miejsca. Wydanie decyzji umożliwiającej realizację tej inwestycji jest również sprzeczne w zakresie terenów, obiektów i urządzeń komunikacji studium, które przewiduje na tym terenie możliwość tworzenia infrastruktury dla linii kolejowej i przystanku PKM Obłuże Centrum - podkreślił radny.


I zaapelował, by prezydent Szczurek powstrzymał się z wydaniem pozytywnej opinii dla inwestora do czasu stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie uwzględniał plany infrastruktury dla Kolei Aglomeracyjnej.


Odpowiedź gdyńskiego magistratu, jak to często bywa, jest enigmatyczna:
"Czy inwestycja spełnia warunki sprawdza się dokonując analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, a także warunków i zasad jego zagospodarowania, po wyznaczeniu obszaru analizowanego zgodnie z zasadami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2003 r.
w sprawie sposobu ustalania wymaga dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O przeprowadzeniu analizy i wnioskach z niej wypływających strony będą informowane w toku postępowania, które nie zostało jeszcze zakończone" - napisał Michał Guć, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: