Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Deweloperska inwestycja zagrozi budowie kolei na północ Gdyni?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2021 09:53

altWiele wskazuje na to, że jeden z deweloperów, by uzyskać kosztem gdynian profity dla siebie, usiłuje wpłynąć na miejscowych urzędników z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele. Tym razem mieszkańcy obawiają się, że kolejny betonowy koszmar stanie w rejonie Obłuża i Pogórza. Co gorsze, budowla może utrudnić budowę linii kolejowej do północnych dzielnic Gdyni.


Mieszkańcy budynków przy ulicach Boisko i Kuśnierskiej w Gdyni pod koniec zeszłego roku otrzymali informację, iż urząd miasta wszczął na wniosek inwestora postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla budowy budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak stwierdził gdyński radny Ireneusz Trojanowicz, gdynianie z tego rejonu miasta nie zgadzają się na realizację tej inwestycji.
- Dwa lata temu radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Obłuże i Pogórze. Można odnieść wrażenie, że inwestor składając wniosek chce wpłynąć, przynajmniej zasugerować, przeznaczenie tego terenu na pracę wydziału planowania przestrzennego obecnie tworzonego planu zagospodarowania dla tego miejsca. Wydanie decyzji umożliwiającej realizację tej inwestycji jest również sprzeczne w zakresie terenów, obiektów i urządzeń komunikacji studium, które przewiduje na tym terenie możliwość tworzenia infrastruktury dla linii kolejowej i przystanku PKM Obłuże Centrum - podkreślił radny.


I zaapelował, by prezydent Szczurek powstrzymał się z wydaniem pozytywnej opinii dla inwestora do czasu stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie uwzględniał plany infrastruktury dla Kolei Aglomeracyjnej.


Odpowiedź gdyńskiego magistratu, jak to często bywa, jest enigmatyczna:
"Czy inwestycja spełnia warunki sprawdza się dokonując analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, a także warunków i zasad jego zagospodarowania, po wyznaczeniu obszaru analizowanego zgodnie z zasadami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2003 r.
w sprawie sposobu ustalania wymaga dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O przeprowadzeniu analizy i wnioskach z niej wypływających strony będą informowane w toku postępowania, które nie zostało jeszcze zakończone" - napisał Michał Guć, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: