Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Deweloperska inwestycja zagrozi budowie kolei na północ Gdyni?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2021 09:53

altWiele wskazuje na to, że jeden z deweloperów, by uzyskać kosztem gdynian profity dla siebie, usiłuje wpłynąć na miejscowych urzędników z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele. Tym razem mieszkańcy obawiają się, że kolejny betonowy koszmar stanie w rejonie Obłuża i Pogórza. Co gorsze, budowla może utrudnić budowę linii kolejowej do północnych dzielnic Gdyni.


Mieszkańcy budynków przy ulicach Boisko i Kuśnierskiej w Gdyni pod koniec zeszłego roku otrzymali informację, iż urząd miasta wszczął na wniosek inwestora postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla budowy budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak stwierdził gdyński radny Ireneusz Trojanowicz, gdynianie z tego rejonu miasta nie zgadzają się na realizację tej inwestycji.
- Dwa lata temu radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Obłuże i Pogórze. Można odnieść wrażenie, że inwestor składając wniosek chce wpłynąć, przynajmniej zasugerować, przeznaczenie tego terenu na pracę wydziału planowania przestrzennego obecnie tworzonego planu zagospodarowania dla tego miejsca. Wydanie decyzji umożliwiającej realizację tej inwestycji jest również sprzeczne w zakresie terenów, obiektów i urządzeń komunikacji studium, które przewiduje na tym terenie możliwość tworzenia infrastruktury dla linii kolejowej i przystanku PKM Obłuże Centrum - podkreślił radny.


I zaapelował, by prezydent Szczurek powstrzymał się z wydaniem pozytywnej opinii dla inwestora do czasu stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie uwzględniał plany infrastruktury dla Kolei Aglomeracyjnej.


Odpowiedź gdyńskiego magistratu, jak to często bywa, jest enigmatyczna:
"Czy inwestycja spełnia warunki sprawdza się dokonując analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, a także warunków i zasad jego zagospodarowania, po wyznaczeniu obszaru analizowanego zgodnie z zasadami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2003 r.
w sprawie sposobu ustalania wymaga dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O przeprowadzeniu analizy i wnioskach z niej wypływających strony będą informowane w toku postępowania, które nie zostało jeszcze zakończone" - napisał Michał Guć, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: