Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Betonowanie i wycinka - czyli renaturaliacja rzeki Kaczej „po gdyńsku”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 marca 2021 16:43

Co najmniej zdziwienie gdyńskich społeczników wzbudził kolejny wpis tuby propagandowej Wojciecha Szczurka i jego ekipy. Tym razem – co podlegają komentatorzy – wycinanie, betonowanie i wykładanie faszyną brzegów rzeki Kaczej urzędnicy nazwali „renaturalizacją”.


Gdyńscy urzędnicy trzymają wysoki poziom swego samozadowolenia. W jednym z wpisów w serwisie bezrefleksyjnie promującym działania sterowanego przez Wojciecha Szczurka magistratu można przeczytać kolejne peany na cześć włodarzy miasta z morza i marzeń:
„Gdynia na przestrzeni ostatnich lat zrealizowała już szereg proekologicznych projektów, które pozytywnie wpływają na jakość środowiska. Wśród nich warto wymienić chociażby duże inwestycje związane z retencją w mieście (renaturalizacja rzeki Kaczej i odtwarzanie Potoku Wiczlińskiego”.

alt


Gdyńscy społecznicy, czytając takie treści, zapewne złapali się za głowy…
- Naprawdę? Renaturalizowaliście rzekę Kaczą? W którym konkretnie miejscu? Dajcie tam więcej betonu, faszyny, wyprostujcie bieg Kaczej jeszcze bardziej, wytnijcie jeszcze więcej drzew i krzewów wzdłuż rzeki, tak żeby Kacza mogła nabrać prędkości, to na pewno nie będzie zniszczeń po kolejnej ulewie. Na 100 procent nie będzie – ironizuje Sławomir Januszewski na facebookowym profilu gdyńskiego Stowarzyszenia Bryza, które powstało powstała, aby połączyć różne organizacje działające na terenie Gdyni we wspólnym celu – poprawy jakości życia mieszkańców oraz usprawnieniu funkcjonowania miasta.


Sprawa wywołała komentarze:
- Wadze Gdyni od kilku lat realizują politykę proekologiczną. Ale robią to tylko pod czyjeś dyktando, kogoś co ma własną wizję, który uważa że miasto to ja. Czy jest to Szczurek? Nie wiem, ale jestem przekonany że wiele z tych wspaniałych osiągnięć zamienia Gdynię raczej w skansen niż nowoczesne miasto. Zamykanie parkingów nie dając nic w zamian, brukowanie czegoś co jest niepraktyczne, brak wyeksponowania światłem perełek architektury, upieraniu się np. przy archaicznym Skwerze Kościuszki zamiast nowoczesnego miejsca spacerowego, budowanie parku centralnego za kupę kasy itd, itd. Panie Szczurek, Gdynia to nowoczesne miasto a nie kaszubska wioska z początków XX wieku. Więcej nowoczesności na jaką to miasto zasługuje – napisał jeden z internautów.

- Mało który samorządowiec rozumie prawa rządzące przyrodą, ale władze Gdyni są wyjątkowo bezczelne, aroganckie i pełne hipokryzji w tym względzie. Rzeka Kacza, przypuszczam, to wielka zakała dla gdyńskich inwestorów - wtórował kolejny.

fot. FB/Bryza - zdjęcie Aga Piasecka zrobione na początku marca 2021 roku w Orłowie.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: