Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Betonowanie i wycinka - czyli renaturaliacja rzeki Kaczej „po gdyńsku”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 marca 2021 16:43

Co najmniej zdziwienie gdyńskich społeczników wzbudził kolejny wpis tuby propagandowej Wojciecha Szczurka i jego ekipy. Tym razem – co podlegają komentatorzy – wycinanie, betonowanie i wykładanie faszyną brzegów rzeki Kaczej urzędnicy nazwali „renaturalizacją”.


Gdyńscy urzędnicy trzymają wysoki poziom swego samozadowolenia. W jednym z wpisów w serwisie bezrefleksyjnie promującym działania sterowanego przez Wojciecha Szczurka magistratu można przeczytać kolejne peany na cześć włodarzy miasta z morza i marzeń:
„Gdynia na przestrzeni ostatnich lat zrealizowała już szereg proekologicznych projektów, które pozytywnie wpływają na jakość środowiska. Wśród nich warto wymienić chociażby duże inwestycje związane z retencją w mieście (renaturalizacja rzeki Kaczej i odtwarzanie Potoku Wiczlińskiego”.

alt


Gdyńscy społecznicy, czytając takie treści, zapewne złapali się za głowy…
- Naprawdę? Renaturalizowaliście rzekę Kaczą? W którym konkretnie miejscu? Dajcie tam więcej betonu, faszyny, wyprostujcie bieg Kaczej jeszcze bardziej, wytnijcie jeszcze więcej drzew i krzewów wzdłuż rzeki, tak żeby Kacza mogła nabrać prędkości, to na pewno nie będzie zniszczeń po kolejnej ulewie. Na 100 procent nie będzie – ironizuje Sławomir Januszewski na facebookowym profilu gdyńskiego Stowarzyszenia Bryza, które powstało powstała, aby połączyć różne organizacje działające na terenie Gdyni we wspólnym celu – poprawy jakości życia mieszkańców oraz usprawnieniu funkcjonowania miasta.


Sprawa wywołała komentarze:
- Wadze Gdyni od kilku lat realizują politykę proekologiczną. Ale robią to tylko pod czyjeś dyktando, kogoś co ma własną wizję, który uważa że miasto to ja. Czy jest to Szczurek? Nie wiem, ale jestem przekonany że wiele z tych wspaniałych osiągnięć zamienia Gdynię raczej w skansen niż nowoczesne miasto. Zamykanie parkingów nie dając nic w zamian, brukowanie czegoś co jest niepraktyczne, brak wyeksponowania światłem perełek architektury, upieraniu się np. przy archaicznym Skwerze Kościuszki zamiast nowoczesnego miejsca spacerowego, budowanie parku centralnego za kupę kasy itd, itd. Panie Szczurek, Gdynia to nowoczesne miasto a nie kaszubska wioska z początków XX wieku. Więcej nowoczesności na jaką to miasto zasługuje – napisał jeden z internautów.

- Mało który samorządowiec rozumie prawa rządzące przyrodą, ale władze Gdyni są wyjątkowo bezczelne, aroganckie i pełne hipokryzji w tym względzie. Rzeka Kacza, przypuszczam, to wielka zakała dla gdyńskich inwestorów - wtórował kolejny.

fot. FB/Bryza - zdjęcie Aga Piasecka zrobione na początku marca 2021 roku w Orłowie.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: