Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Betonowanie i wycinka - czyli renaturaliacja rzeki Kaczej „po gdyńsku”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 marca 2021 16:43

Co najmniej zdziwienie gdyńskich społeczników wzbudził kolejny wpis tuby propagandowej Wojciecha Szczurka i jego ekipy. Tym razem – co podlegają komentatorzy – wycinanie, betonowanie i wykładanie faszyną brzegów rzeki Kaczej urzędnicy nazwali „renaturalizacją”.


Gdyńscy urzędnicy trzymają wysoki poziom swego samozadowolenia. W jednym z wpisów w serwisie bezrefleksyjnie promującym działania sterowanego przez Wojciecha Szczurka magistratu można przeczytać kolejne peany na cześć włodarzy miasta z morza i marzeń:
„Gdynia na przestrzeni ostatnich lat zrealizowała już szereg proekologicznych projektów, które pozytywnie wpływają na jakość środowiska. Wśród nich warto wymienić chociażby duże inwestycje związane z retencją w mieście (renaturalizacja rzeki Kaczej i odtwarzanie Potoku Wiczlińskiego”.

alt


Gdyńscy społecznicy, czytając takie treści, zapewne złapali się za głowy…
- Naprawdę? Renaturalizowaliście rzekę Kaczą? W którym konkretnie miejscu? Dajcie tam więcej betonu, faszyny, wyprostujcie bieg Kaczej jeszcze bardziej, wytnijcie jeszcze więcej drzew i krzewów wzdłuż rzeki, tak żeby Kacza mogła nabrać prędkości, to na pewno nie będzie zniszczeń po kolejnej ulewie. Na 100 procent nie będzie – ironizuje Sławomir Januszewski na facebookowym profilu gdyńskiego Stowarzyszenia Bryza, które powstało powstała, aby połączyć różne organizacje działające na terenie Gdyni we wspólnym celu – poprawy jakości życia mieszkańców oraz usprawnieniu funkcjonowania miasta.


Sprawa wywołała komentarze:
- Wadze Gdyni od kilku lat realizują politykę proekologiczną. Ale robią to tylko pod czyjeś dyktando, kogoś co ma własną wizję, który uważa że miasto to ja. Czy jest to Szczurek? Nie wiem, ale jestem przekonany że wiele z tych wspaniałych osiągnięć zamienia Gdynię raczej w skansen niż nowoczesne miasto. Zamykanie parkingów nie dając nic w zamian, brukowanie czegoś co jest niepraktyczne, brak wyeksponowania światłem perełek architektury, upieraniu się np. przy archaicznym Skwerze Kościuszki zamiast nowoczesnego miejsca spacerowego, budowanie parku centralnego za kupę kasy itd, itd. Panie Szczurek, Gdynia to nowoczesne miasto a nie kaszubska wioska z początków XX wieku. Więcej nowoczesności na jaką to miasto zasługuje – napisał jeden z internautów.

- Mało który samorządowiec rozumie prawa rządzące przyrodą, ale władze Gdyni są wyjątkowo bezczelne, aroganckie i pełne hipokryzji w tym względzie. Rzeka Kacza, przypuszczam, to wielka zakała dla gdyńskich inwestorów - wtórował kolejny.

fot. FB/Bryza - zdjęcie Aga Piasecka zrobione na początku marca 2021 roku w Orłowie.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: