Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Wietrzenie autobusów to za mało

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 31 stycznia 2021 14:22

altWłodarze Gdyni, z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, miasto, którym niepodzielnie rządzą nazywają jednym z najnowocześniejszych, jeśli nie w Europie, to w kraju. Tymczasem, mimo iż niebawem minie rok od rozpoczęcia epidemii, w autobusach nadal nie pojawiły się równie nowoczesne - jak wyobrażenia władz - urządzenia do walki z wirusami.


Gdy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, i większość polskich miast zaczęła wprowadzać w autobusach komunikacji miejskiej różne rozwiązania związane z dezynfekcją pojazdów, władze Gdyni zadecydowały by.... wietrzyć autobusy i trolejbusy podczas postoju na przystankach.... Pisaliśmy o tym w tym artykule: http://wybrzeze24.pl/gdynia/koronawirus-atakuje-a-wladze-gdyni-jedynie-wietrza-autobusy.


Tymczasem w trakcie walki z Covid-19 wdrażano na całym świecie nowoczesne procedury związane dezynfekcją. Dlatego do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zaapelował radny Marcin Bełbot.
- Jeden z ważniejszych obszarów, który podlega naszemu samorządowi, za którego dezynfekowanie w dobie pandemii jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni, to komunikacja miejska. Jestem przekonany, że w tym czasie musimy poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, które mam nadzieję pozostaną z nami również po kryzysie - stwierdził opozycyjny radny.


I zaproponował, by wprowadzić na stałe na stałe do gdyńskich autobusów systemów nowoczesnych rozwiązań związanych z dezynfekcją i utrzymaniem oczyszczonego powietrza wewnątrz pojazdów. Jednocześnie zaproponował kilka rozwiązań, jak podkreślił, pro-ekologicznych, niewymagających użycia środków chemicznych. Zaapelował także o montaż urządzeń filtrujących powietrze.


Są też rozwiązania mniej nowoczesne rozwiązania, ale skuteczne, a których zabrakło w komunikacji publicznej - a przynajmniej nie ma ich we wszystkich pojazdach - podobno jednego z najnowocześniejszych miast nad Wisłą...
- Oczywiście stałym elementem w gdyńskiej komunikacji miejskiej powinny pozostawać dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk niezależnie od statusy i rozwoju pandemii - skwitował radny Bełbot.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: