Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Wietrzenie autobusów to za mało

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 31 stycznia 2021 14:22

altWłodarze Gdyni, z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, miasto, którym niepodzielnie rządzą nazywają jednym z najnowocześniejszych, jeśli nie w Europie, to w kraju. Tymczasem, mimo iż niebawem minie rok od rozpoczęcia epidemii, w autobusach nadal nie pojawiły się równie nowoczesne - jak wyobrażenia władz - urządzenia do walki z wirusami.


Gdy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, i większość polskich miast zaczęła wprowadzać w autobusach komunikacji miejskiej różne rozwiązania związane z dezynfekcją pojazdów, władze Gdyni zadecydowały by.... wietrzyć autobusy i trolejbusy podczas postoju na przystankach.... Pisaliśmy o tym w tym artykule: http://wybrzeze24.pl/gdynia/koronawirus-atakuje-a-wladze-gdyni-jedynie-wietrza-autobusy.


Tymczasem w trakcie walki z Covid-19 wdrażano na całym świecie nowoczesne procedury związane dezynfekcją. Dlatego do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zaapelował radny Marcin Bełbot.
- Jeden z ważniejszych obszarów, który podlega naszemu samorządowi, za którego dezynfekowanie w dobie pandemii jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni, to komunikacja miejska. Jestem przekonany, że w tym czasie musimy poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, które mam nadzieję pozostaną z nami również po kryzysie - stwierdził opozycyjny radny.


I zaproponował, by wprowadzić na stałe na stałe do gdyńskich autobusów systemów nowoczesnych rozwiązań związanych z dezynfekcją i utrzymaniem oczyszczonego powietrza wewnątrz pojazdów. Jednocześnie zaproponował kilka rozwiązań, jak podkreślił, pro-ekologicznych, niewymagających użycia środków chemicznych. Zaapelował także o montaż urządzeń filtrujących powietrze.


Są też rozwiązania mniej nowoczesne rozwiązania, ale skuteczne, a których zabrakło w komunikacji publicznej - a przynajmniej nie ma ich we wszystkich pojazdach - podobno jednego z najnowocześniejszych miast nad Wisłą...
- Oczywiście stałym elementem w gdyńskiej komunikacji miejskiej powinny pozostawać dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk niezależnie od statusy i rozwoju pandemii - skwitował radny Bełbot.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: