Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Wietrzenie autobusów to za mało

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 31 stycznia 2021 14:22

altWłodarze Gdyni, z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, miasto, którym niepodzielnie rządzą nazywają jednym z najnowocześniejszych, jeśli nie w Europie, to w kraju. Tymczasem, mimo iż niebawem minie rok od rozpoczęcia epidemii, w autobusach nadal nie pojawiły się równie nowoczesne - jak wyobrażenia władz - urządzenia do walki z wirusami.


Gdy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, i większość polskich miast zaczęła wprowadzać w autobusach komunikacji miejskiej różne rozwiązania związane z dezynfekcją pojazdów, władze Gdyni zadecydowały by.... wietrzyć autobusy i trolejbusy podczas postoju na przystankach.... Pisaliśmy o tym w tym artykule: http://wybrzeze24.pl/gdynia/koronawirus-atakuje-a-wladze-gdyni-jedynie-wietrza-autobusy.


Tymczasem w trakcie walki z Covid-19 wdrażano na całym świecie nowoczesne procedury związane dezynfekcją. Dlatego do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zaapelował radny Marcin Bełbot.
- Jeden z ważniejszych obszarów, który podlega naszemu samorządowi, za którego dezynfekowanie w dobie pandemii jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni, to komunikacja miejska. Jestem przekonany, że w tym czasie musimy poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, które mam nadzieję pozostaną z nami również po kryzysie - stwierdził opozycyjny radny.


I zaproponował, by wprowadzić na stałe na stałe do gdyńskich autobusów systemów nowoczesnych rozwiązań związanych z dezynfekcją i utrzymaniem oczyszczonego powietrza wewnątrz pojazdów. Jednocześnie zaproponował kilka rozwiązań, jak podkreślił, pro-ekologicznych, niewymagających użycia środków chemicznych. Zaapelował także o montaż urządzeń filtrujących powietrze.


Są też rozwiązania mniej nowoczesne rozwiązania, ale skuteczne, a których zabrakło w komunikacji publicznej - a przynajmniej nie ma ich we wszystkich pojazdach - podobno jednego z najnowocześniejszych miast nad Wisłą...
- Oczywiście stałym elementem w gdyńskiej komunikacji miejskiej powinny pozostawać dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk niezależnie od statusy i rozwoju pandemii - skwitował radny Bełbot.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: