Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pasażerowie drżą o swoje bezpieczeństwo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 28 stycznia 2024 17:10

altWładze Gdyni wprowadziły organizację ruchu, która miała zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Nie dość, że wyszło całkiem inaczej, to jeszcze… ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka znów nie chce słuchać tego, co mają do powiedzenia mieszkańcy.


Gdyński radny Paweł Stolarczyk zwrócił się do prezydenta w sprawie zmiany organizacji parkowania pojazdów przy ulicy Wolności. Jak opisuje, pasażerowie pojazdów komunikacji miejskiej - minibusów linii 203 i 204, kursujących tą ulicą, zwrócili się do niego z prośbą o interwencję w sprawie zmiany organizacji parkowania pojazdów.
- Na ulicy Wolności obowiązuje dwustronny ruch pojazdów, a miejsca postojowe wyznaczono naprzemiennie po obydwu stronach jezdni. W tej sytuacji utrudniony jest szczególnie przejazd minibusów, które muszą nieraz się zatrzymać i czekać podczas trwającego w tym czasie parkowania innych pojazdów na wyznaczonych miejscach i jednocześnie uważać na niebezpieczeństwo zderzenia z pojazdami mogącymi jechać z naprzeciwka. Zdarzyły się już przypadki gwałtownego zahamowania minibusu, spowodowanego nagłym wyjazdem innego pojazdu z ulicznego miejsca postojowego. Dlatego pasażerowie minibusu, głównie osoby starsze i rodzice z małymi dziećmi, obawiają się o bezpieczeństwo przejazdu i swoje w takich sytuacjach - podkreśla Stolarczyk.


Niestety, jak to bywa w Gdyni, władze miasta kierowanego przez prezydenta Wojciecha Szczurka nie za bardzo chcą słuchać tego, co mówią mieszkańcy, o bezpieczeństwo mają niby dbać...
- Naprzemienne miejsca postojowe są powszechnie stosowanymi środkami spowolnienia ruchu. Ich zadaniem jest zmuszenie kierowcy do zmiany toru ruchu, ustępując przy tym pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z naprzeciwka. Obowiązująca na przedmiotowej ulicy organizacja ruchu ma na celu poprawę jego bezpieczeństwa w rejonie placówek szkolnych. Największym zagrożeniem oraz czynnikiem przyczyniającym się do pogarszania bezpieczeństwa ruchu jest ńadmierna prędkość pojazdów, czemu takie rozwiązanie ma przeciwdziałać. Ponadto obowiązkiem każdego kierującego jest uważna obserwacja otoczenia drogi oraz oznakowania. Poruszając się z maksymalną dozwoloną tam prędkością 30 km/h kierowca ma czas aby dostosować swoje zachowanie do panującej w danej chwili sytuacji na drodze. Biorąc powyższe pod uwagę — nie planuje się obecnie dokonywania zmian w organizacji sposobu parkowania pojazdów przy ul. Wolności - poinformował zastępca prezydenta Szczurka Michał Guć.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: