Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic... Tłusty czwartek » Z marmoladą, powidłami, posypane cukrem pudrem lub z polewą czekoladową. Po pączka w tłusty czwartek... Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS » - Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym kształcie – mówi Grzegorz Ksepko, członek ... Kurierzy PISu » Po ostatniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości lider partii Jarosław Kaczyński nakazał swoim wiern... W "Akwenie" o Polsce - K. Smoliński i K. Szczucki » W środę o godz. 18 w gdańskim klubie "Akwen" (ul. Wały Piastowskie 24) okazja do wspólnej rozmowy -"...
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
środa, 04 lutego 2026 15:23
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
- Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym
Piłka w grze...
czwartek, 05 lutego 2026 09:01
Piłka w grze...
Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy SA po zimowej przerwie. Na
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sześć szynobusów dla Pomorza

altUmowa na zakup sześciu spalinowych zespołów trakcyjnych, tzw. szynobusów, zostanie podpisana w piątek, 21 maja, o godz. 10.30, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w gabinecie marszałka.


W uroczystości udział wezmą i umowę podpiszą: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu województwa Adam Leik oraz przedstawiciele NEWAG S.A. - Zbigniew Konieczka, prezesa zarządu i Bogdan Borka, dyrektor finansowy firmy.


W ubiegłym roku samorząd województwa pomorskiego ogłosił przetarg. Zwyciężyła firma NEWAG S.A., która dostarczy na Pomorze sześć nowych szynobusów. Łączny koszt zamówienia wynosi niecałe 50,4 mln zł. Zakup taboru kolejowego finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2007 - 2013. Unijne dofinansowanie do zakupu pojazdów szynowych wynosi prawie 29 mln zł.


Dwa pojazdy mają zostać dostarczone już 30 czerwca 2010 r. i obsługiwać będą linie kolejowe: Gdynia - Hel i Gdynia - Kościerzyna, które są szczególnie obciążone w sezonie turystycznym. Dostawa pozostałych czterech, zgodnie z umową, ma nastąpić w terminach: 30 sierpnia 2010 r., 15 września 2010 r., 30 września 2010 r. i 3 stycznia 2011 r.


alt


Materiały promocyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego


Pierwsze dwa szynobusy będą posiadały po 140 miejsc siedzących, kolejne cztery po 190 miejsc. Autobusy szynowe będą wyposażone w: klimatyzację, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, komputerowy system informacji pasażerskiej lokalizujący stacje i przystanki osobowe. Nowe szynobusy będą także miały: głosowy system zapowiadania przystanków, monitory LCD, które będą informowały o trasie przejazdu, najbliższym planowanym postoju, dacie, czasie oraz prędkości pojazdu.


Wszystkie autobusy szynowe będą dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych i w każdym z pojazdów będzie możliwość zamocowania minimum dwóch wózków inwalidzkich. Każdy szynobus będzie wyposażony w co najmniej 6 uchwytów do zamocowania rowerów. Toalety w autobusach szynowych będą przystosowane nie tylko do obsługi osób niepełnosprawnych, lecz także w składany przewijak dla niemowląt.
K.K.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież