"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rozbicie gangu złodziei - zobacz video

altW czwartek rano policjanci z gdańskiej komendy miejskiej rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut z terenu Niemiec, przerabianiem i ich legalizacją w polskich urzędach, wymuszeniami rozbójniczymi oraz ściąganiem haraczy z agencji towarzyskich. Wynikiem pracy policjantów z samochodówki było zatrzymanie ośmiu osób. Sprawa jest rozwojowa. Teraz członkom grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek o świcie policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę przestępczą działającą od ok. roku na terenie trójmiasta. Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do mieszkań rozmieszczonych w kilku dzielnicach Gdańska i zatrzymali ośmiu mężczyzn. Członkowie tej grupy specjalizowali się głównie w kradzieżach samochodów różnych marek. Najczęściej były to jednak luksusowe modele BMW i przeważnie ginęły z terenu Niemiec. Następnie przebijali znaki identyfikacyjne i legalizowali kradzione auta za pomocą przerobionych lub podrobionych dokumentów. Auta sprzedawali na giełdach samochodowych oraz poprzez zamieszczanie ogłoszeń w prasie.

Ustalenia śledczych wskazywały na to, że podejrzani mogą posługiwać się bronią palną. Dlatego do akcji skierowano także policyjnych antyterrorystów.

Z dotychczasowej pracy policjantów nad tą sprawą wynika, że sprawcy oszukiwali również firmy leasingowe. Podejrzani są o fałszowanie dokumentacji niezbędnej do otrzymania leasingu. Bywało tak, że podpisali kilka razy umowę leasingową na ten sam samochód, przerabiając w nim wcześniej numery identyfikacyjne. Do tego nielegalnego procederu wyszukiwali i podstawiali tzw. „słupów”, na których zawierane były umowy. Policjanci zabezpieczyli 11 prawdopodobnie kradzionych samochodów.

Poszczególni członkowie tej grupy przestępczej mają na swoim koncie liczne wymuszenia rozbójnicze. Trudnili się również ściąganiem haraczy od agencji towarzyskich. W swej przestępczej działalności byli brutalni i bezwzględni. Role bandytów w tej grupie były podzielone, każdy miał określone zadania, stąd też poszczególnym osobom będą przedstawione różne zarzuty.

Sprawa ma charakter rozwojowy, w związku z tym policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Wszyscy zatrzymani wczoraj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Natomiast dziś będą doprowadzeni do prokuratury w Pruszczu Gd. która nadzoruje sprawę oraz do sądu, gdzie zapadną decyzje o ich dalszym losie. Bandytom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

{youtube}7Ti2_Gc7ycQ{/youtube}


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież