Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rozbicie gangu złodziei - zobacz video

altW czwartek rano policjanci z gdańskiej komendy miejskiej rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut z terenu Niemiec, przerabianiem i ich legalizacją w polskich urzędach, wymuszeniami rozbójniczymi oraz ściąganiem haraczy z agencji towarzyskich. Wynikiem pracy policjantów z samochodówki było zatrzymanie ośmiu osób. Sprawa jest rozwojowa. Teraz członkom grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek o świcie policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę przestępczą działającą od ok. roku na terenie trójmiasta. Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do mieszkań rozmieszczonych w kilku dzielnicach Gdańska i zatrzymali ośmiu mężczyzn. Członkowie tej grupy specjalizowali się głównie w kradzieżach samochodów różnych marek. Najczęściej były to jednak luksusowe modele BMW i przeważnie ginęły z terenu Niemiec. Następnie przebijali znaki identyfikacyjne i legalizowali kradzione auta za pomocą przerobionych lub podrobionych dokumentów. Auta sprzedawali na giełdach samochodowych oraz poprzez zamieszczanie ogłoszeń w prasie.

Ustalenia śledczych wskazywały na to, że podejrzani mogą posługiwać się bronią palną. Dlatego do akcji skierowano także policyjnych antyterrorystów.

Z dotychczasowej pracy policjantów nad tą sprawą wynika, że sprawcy oszukiwali również firmy leasingowe. Podejrzani są o fałszowanie dokumentacji niezbędnej do otrzymania leasingu. Bywało tak, że podpisali kilka razy umowę leasingową na ten sam samochód, przerabiając w nim wcześniej numery identyfikacyjne. Do tego nielegalnego procederu wyszukiwali i podstawiali tzw. „słupów”, na których zawierane były umowy. Policjanci zabezpieczyli 11 prawdopodobnie kradzionych samochodów.

Poszczególni członkowie tej grupy przestępczej mają na swoim koncie liczne wymuszenia rozbójnicze. Trudnili się również ściąganiem haraczy od agencji towarzyskich. W swej przestępczej działalności byli brutalni i bezwzględni. Role bandytów w tej grupie były podzielone, każdy miał określone zadania, stąd też poszczególnym osobom będą przedstawione różne zarzuty.

Sprawa ma charakter rozwojowy, w związku z tym policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Wszyscy zatrzymani wczoraj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Natomiast dziś będą doprowadzeni do prokuratury w Pruszczu Gd. która nadzoruje sprawę oraz do sądu, gdzie zapadną decyzje o ich dalszym losie. Bandytom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

{youtube}7Ti2_Gc7ycQ{/youtube}


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież