Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

J. Kaczyński w Elblągu: Polska krajem szczęśliwych ludzi

altPrzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z elblążanami na Placu Jagiellończyka.


Po płomiennych wystąpieniach posłów Tadeusza Cymańskiego i Beaty Kempy, nawołujących mieszkańców Elbląga do głosowania ma „Jarka, który jest człowiekiem dobrym, mądrym i szlachetnym”, wystąpił kandydat na prezydenta, który powiedział m.in.: - Polska to kraj wolny. Ale mamy wiele do zrobienia, aby nasz kraj nie różnił się od zamożniejszych państw. Mamy prawo marzyć o tym i dążyć do tego, aby nasz kraj był krajem ludzi szczęśliwych.  Musimy pamiętać, że pozostają do rozwiązania bardzo liczne problemy ludzi, o których w żadnym wypadku nie można zapomnieć. To jest dla nas wyzwanie. 


alt


Wybraliśmy wolność przed 21 laty pod hasłem solidarności. To hasło w dalszym ciągu musi coś znaczyć. Musi ono określać politykę naszego państwa. Bo z tym państwem w ciągu tych lat było różnie. Nie możemy powiedzieć, że problemy naszych obywateli zostały rozwiązane. Nie. One nie zostały rozwiązane. Ale one muszą w końcu zostać rozwiązane (oklaski).  Musimy budować  państwo sprawne, państwo dla obywateli. Musimy przy tym bardzo dbać o równość szans dla każdego (oklaski). Dla ludzi wszystkich pokoleń. W tym kontekście nie możemy zapomnieć o najmłodszych Polakach. Mamy dziś w kraju taką sytuację, że bardzo wiele polskich dzieci nie ma szans na lepszą przyszłość. To nie jest ich wina. To wina różnych mechanizmów społecznych, które nie działają jak trzeba. Musimy to naprawić (oklaski). To jest najważniejsze zadanie na dziś. Powtórzę raz jeszcze. My, Polacy, musimy być wobec siebie wzajemnie solidarni. Musimy być razem. To hasło, które głoszę: „Polska jest najważniejsza” - musi nam wszystkim przyświecać (oklaski). Musimy myśleć o tym, co jest najlepsze, co służy wszystkim, całemu narodowi. By maszerować do przodu (oklaski). 


alt


Jest w naszym kraju problem biedy. To jest wyzwanie dla władzy, dla wszystkich ludzi, którzy społecznie się angażują. To jest wyzwanie dla każdego dobrego obywatela. Dla każdego dobrego Polaka. Musimy podjąć to wyzwanie (oklaski). Dziś jesteśmy dostatecznie silni. Nie wierzmy, jeśli mówią, że jest kryzys i nie można tego zmienić.  Musimy pamiętać, że jesteśmy dużym europejskim narodem i sami możemy decydować o własnym losie. W przeszłości przeżywaliśmy trudniejsze chwile. I wychodziliśmy z nich zwycięsko. Wierzę w nasze zwycięstwo. Wierzyliśmy w nie 21 lat temu. I teraz też wierzymy. Mówię to tu, w tym szczególnym dla mnie miejscu, z którym głęboko jestem osobiście związany – w Elblągu. Zwyciężymy! I nie mam na myśli partykularnego zwycięstwa, ale zwycięstwo naszego narodu. Któregoś dnia będziemy mogli powiedzieć, że to, co było złego w naszej historii – przełamaliśmy. Że Polska jest dzisiaj wielkim europejskim narodem, krajem  wolnych i szczęśliwych ludzi. 


alt


alt


alt


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież