Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

J. Kaczyński w Elblągu: Polska krajem szczęśliwych ludzi

altPrzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z elblążanami na Placu Jagiellończyka.


Po płomiennych wystąpieniach posłów Tadeusza Cymańskiego i Beaty Kempy, nawołujących mieszkańców Elbląga do głosowania ma „Jarka, który jest człowiekiem dobrym, mądrym i szlachetnym”, wystąpił kandydat na prezydenta, który powiedział m.in.: - Polska to kraj wolny. Ale mamy wiele do zrobienia, aby nasz kraj nie różnił się od zamożniejszych państw. Mamy prawo marzyć o tym i dążyć do tego, aby nasz kraj był krajem ludzi szczęśliwych.  Musimy pamiętać, że pozostają do rozwiązania bardzo liczne problemy ludzi, o których w żadnym wypadku nie można zapomnieć. To jest dla nas wyzwanie. 


alt


Wybraliśmy wolność przed 21 laty pod hasłem solidarności. To hasło w dalszym ciągu musi coś znaczyć. Musi ono określać politykę naszego państwa. Bo z tym państwem w ciągu tych lat było różnie. Nie możemy powiedzieć, że problemy naszych obywateli zostały rozwiązane. Nie. One nie zostały rozwiązane. Ale one muszą w końcu zostać rozwiązane (oklaski).  Musimy budować  państwo sprawne, państwo dla obywateli. Musimy przy tym bardzo dbać o równość szans dla każdego (oklaski). Dla ludzi wszystkich pokoleń. W tym kontekście nie możemy zapomnieć o najmłodszych Polakach. Mamy dziś w kraju taką sytuację, że bardzo wiele polskich dzieci nie ma szans na lepszą przyszłość. To nie jest ich wina. To wina różnych mechanizmów społecznych, które nie działają jak trzeba. Musimy to naprawić (oklaski). To jest najważniejsze zadanie na dziś. Powtórzę raz jeszcze. My, Polacy, musimy być wobec siebie wzajemnie solidarni. Musimy być razem. To hasło, które głoszę: „Polska jest najważniejsza” - musi nam wszystkim przyświecać (oklaski). Musimy myśleć o tym, co jest najlepsze, co służy wszystkim, całemu narodowi. By maszerować do przodu (oklaski). 


alt


Jest w naszym kraju problem biedy. To jest wyzwanie dla władzy, dla wszystkich ludzi, którzy społecznie się angażują. To jest wyzwanie dla każdego dobrego obywatela. Dla każdego dobrego Polaka. Musimy podjąć to wyzwanie (oklaski). Dziś jesteśmy dostatecznie silni. Nie wierzmy, jeśli mówią, że jest kryzys i nie można tego zmienić.  Musimy pamiętać, że jesteśmy dużym europejskim narodem i sami możemy decydować o własnym losie. W przeszłości przeżywaliśmy trudniejsze chwile. I wychodziliśmy z nich zwycięsko. Wierzę w nasze zwycięstwo. Wierzyliśmy w nie 21 lat temu. I teraz też wierzymy. Mówię to tu, w tym szczególnym dla mnie miejscu, z którym głęboko jestem osobiście związany – w Elblągu. Zwyciężymy! I nie mam na myśli partykularnego zwycięstwa, ale zwycięstwo naszego narodu. Któregoś dnia będziemy mogli powiedzieć, że to, co było złego w naszej historii – przełamaliśmy. Że Polska jest dzisiaj wielkim europejskim narodem, krajem  wolnych i szczęśliwych ludzi. 


alt


alt


alt


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież