Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PiS przedstawiło kandydatów do sejmu i senatu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 02 września 2023 10:36

W Parku im. Ronalda Reagana Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do sejmu i senatu w październikowych wyborach.


- Witam państwa w ten piękny dzień. Wierzę, jestem pewien, że to prognostyka tego jaki sukces odniesie w tych wyborach lista pomorska Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Kacper Płażyński. - Za nami nie przypadkowe okoliczności przyrody, a w zasadzie dzieło ludzkich rąk, artystów, którzy stworzyli ten piękny pomnik Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana. Dwie osoby, które są ważne dla nas tu stojących, symboliczne, szczególnie Jan Paweł II. Ten konserwatyzm, tradycje i jak należy traktować Polskę, kochać Polskę to co przyświeca wszystkim kandydatom na naszych listach, to co przyświeca nam w naszej działalności publicznej. Spotkaliśmy się, aby zaprezentować naszą listę naszego okręgu wyborczego, a także powiedzieć kilka słów o kandydatach do senatu. Wiecie państwo, że ja tę listę otwieram. Jest mi z tego powodu bardzo miło, jest to wielka przyjemność, a przyjemność dlatego, że państwo, którzy za mną stoją będą się dwoić i troić, żeby ta lista osiągnęła sukces. To lista pełna doświadczonych polityków, rangi ogólnopolskiej. Znajduje się na niej wielu samorządowców i lokalnych działaczy. Jest to silna i doświadczona lista. Czas przedstawiać kolejne osoby na liście. Numerem dwa na liście jest poseł Kazimierz Smoliński. Czasem jestem zaskoczony aktywnością posła, najbardziej gdy widzę go na dwóch czy trzech dożynkach jednego dnia. Nie wiem jak pan poseł to robi, ale ciężko pracuje nas to, aby być na Kociewiu, na Powiślu wszędzie. Ludzie wiedzą, że mają swoich posłów w terenie. Kolejny kandydat to minister Jarosław Sellin. Można powiedzieć, że kiedyś Kazimierz Wielki "zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną". Kiedy myślę o ministrze Sellinie to mam takie skojarzenia z naszymi zabytkami w województwie pomorskim. Tomasz Rakowski jest przedsiębiorcą, znany i lubiany w Trójmieście. Kolejna pozycja to Tadeusz Cymański. To bardzo doświadczony polityk, jest znany z tego, że ma czas dla każdego i jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Jest wielki come back do polityki. Na liście na pozycji szóstej jest Andrzej Jaworski. To naprawdę silne wzmocnienie. Doświadczony polityk, który Gdańsk zna bardzo, ale nie tylko. Na liście mamy też panie - radne PiS w Gdańsku Elżbieta Strzelczyk oraz Alicja Krasula, Sylwia Wiśniewska ze Starogardu Gdańskiego oraz Justyna Rydzyńska z powiatu kwidzyńskiego. A na ostatnim miejscu Karol Rabenda, który dwoi się i troi, żeby być wszędzie i dzięki niemu część samorządowców, którzy do niedawna nie kochali Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie na Powiślu, zaczęła nas już kochać.

alt


Mamy trzy okręgi do senatu. Z okręgu Gdańsk-Sopot kandydatem będzie Hubert Grzegorczyk, młody, ale już doświadczony polityk, zaangażowany między innymi w prace jednej z rad dzielnic. Z Kociewia - powiat tczewski, starogardzki, gdański - kandydatem będzie Kazimierz Janiak - doświadczony polityk, poseł Akcji Wyborczej Solidarność, osoba, która tego, aby pracownicy w Polsce mieli dobrze, żeby była sprawiedliwość społeczna, zrobiła bardzo dużo. Z Powiśla i Żuław - powiat malborski, sztumski i kwidzyński - startuje moja małżonka Natalia Nitek-Płażyńska. Jest wychowana na wsi i doskonale odnajduje się w rozmowach z rolnikami.

Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu w Gdańsku
1. Kacper Płażyński
2. Kazimierz Smoliński
3. Jarosław Sellin
4. Tomasz Rakowski
5. Tadeusz Cymański
6. Andrzej Jaworski
7. Elżbieta Strzelczyk
8. Justyna Rydzińska
9. Sylwia Anna Wiśniewska
10. Łukasz Merchut
11. Kazimierz Koralewski
12. Anna Kempa
13. Dominik Szefer
14. Anna Brożek
15. Mieczysław Matysiak
16. Alicja Krasula
17. Paweł Petkowski
18. Piotr Szubarczyk
19. Marcin Wittner
20. Dorota Glanert
21. Bogumiła Omieczyńska
22. Jerzy Komorowski
23. Danuta Sikora
24. Karol Rabenda

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież