Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS przedstawiło kandydatów do sejmu i senatu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 02 września 2023 10:36

W Parku im. Ronalda Reagana Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do sejmu i senatu w październikowych wyborach.


- Witam państwa w ten piękny dzień. Wierzę, jestem pewien, że to prognostyka tego jaki sukces odniesie w tych wyborach lista pomorska Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Kacper Płażyński. - Za nami nie przypadkowe okoliczności przyrody, a w zasadzie dzieło ludzkich rąk, artystów, którzy stworzyli ten piękny pomnik Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana. Dwie osoby, które są ważne dla nas tu stojących, symboliczne, szczególnie Jan Paweł II. Ten konserwatyzm, tradycje i jak należy traktować Polskę, kochać Polskę to co przyświeca wszystkim kandydatom na naszych listach, to co przyświeca nam w naszej działalności publicznej. Spotkaliśmy się, aby zaprezentować naszą listę naszego okręgu wyborczego, a także powiedzieć kilka słów o kandydatach do senatu. Wiecie państwo, że ja tę listę otwieram. Jest mi z tego powodu bardzo miło, jest to wielka przyjemność, a przyjemność dlatego, że państwo, którzy za mną stoją będą się dwoić i troić, żeby ta lista osiągnęła sukces. To lista pełna doświadczonych polityków, rangi ogólnopolskiej. Znajduje się na niej wielu samorządowców i lokalnych działaczy. Jest to silna i doświadczona lista. Czas przedstawiać kolejne osoby na liście. Numerem dwa na liście jest poseł Kazimierz Smoliński. Czasem jestem zaskoczony aktywnością posła, najbardziej gdy widzę go na dwóch czy trzech dożynkach jednego dnia. Nie wiem jak pan poseł to robi, ale ciężko pracuje nas to, aby być na Kociewiu, na Powiślu wszędzie. Ludzie wiedzą, że mają swoich posłów w terenie. Kolejny kandydat to minister Jarosław Sellin. Można powiedzieć, że kiedyś Kazimierz Wielki "zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną". Kiedy myślę o ministrze Sellinie to mam takie skojarzenia z naszymi zabytkami w województwie pomorskim. Tomasz Rakowski jest przedsiębiorcą, znany i lubiany w Trójmieście. Kolejna pozycja to Tadeusz Cymański. To bardzo doświadczony polityk, jest znany z tego, że ma czas dla każdego i jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Jest wielki come back do polityki. Na liście na pozycji szóstej jest Andrzej Jaworski. To naprawdę silne wzmocnienie. Doświadczony polityk, który Gdańsk zna bardzo, ale nie tylko. Na liście mamy też panie - radne PiS w Gdańsku Elżbieta Strzelczyk oraz Alicja Krasula, Sylwia Wiśniewska ze Starogardu Gdańskiego oraz Justyna Rydzyńska z powiatu kwidzyńskiego. A na ostatnim miejscu Karol Rabenda, który dwoi się i troi, żeby być wszędzie i dzięki niemu część samorządowców, którzy do niedawna nie kochali Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie na Powiślu, zaczęła nas już kochać.

alt


Mamy trzy okręgi do senatu. Z okręgu Gdańsk-Sopot kandydatem będzie Hubert Grzegorczyk, młody, ale już doświadczony polityk, zaangażowany między innymi w prace jednej z rad dzielnic. Z Kociewia - powiat tczewski, starogardzki, gdański - kandydatem będzie Kazimierz Janiak - doświadczony polityk, poseł Akcji Wyborczej Solidarność, osoba, która tego, aby pracownicy w Polsce mieli dobrze, żeby była sprawiedliwość społeczna, zrobiła bardzo dużo. Z Powiśla i Żuław - powiat malborski, sztumski i kwidzyński - startuje moja małżonka Natalia Nitek-Płażyńska. Jest wychowana na wsi i doskonale odnajduje się w rozmowach z rolnikami.

Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu w Gdańsku
1. Kacper Płażyński
2. Kazimierz Smoliński
3. Jarosław Sellin
4. Tomasz Rakowski
5. Tadeusz Cymański
6. Andrzej Jaworski
7. Elżbieta Strzelczyk
8. Justyna Rydzińska
9. Sylwia Anna Wiśniewska
10. Łukasz Merchut
11. Kazimierz Koralewski
12. Anna Kempa
13. Dominik Szefer
14. Anna Brożek
15. Mieczysław Matysiak
16. Alicja Krasula
17. Paweł Petkowski
18. Piotr Szubarczyk
19. Marcin Wittner
20. Dorota Glanert
21. Bogumiła Omieczyńska
22. Jerzy Komorowski
23. Danuta Sikora
24. Karol Rabenda

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież