300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Daniel Weber dla
czwartek, 02 lutego 2023 20:21
Daniel Weber dla
Z menadżerem Danielem Weberem, eks zawodnikiem Lechii, wychowankiem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kandydaci na urząd prezydenta odwiedzą Pomorze?

altDo wyborów pozostały już tylko trzy tygodnie. Wielu mieszkańców Pomorza wciąż zastanawia się kogo poprzeć w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zapytaliśmy przedstawicieli sztabów wyborczych trzech kandydatów Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego oraz Grzegorza Napieralskiego w jaki sposób będą zamierzają przekonać wahających się mieszkańców naszego województwa.


Bronisław Komorowski, lider przedwyborczych sondaży, nie planuję przed II turą odwiedzić województwa pomorskiego. Jego sztab zapowiada jednak szeroką akcję promocyjną mającą przekonać nieprzekonanych.
- Do 20 czerwca, czyli pierwszej tury wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski, nie planuje odwiedzić województwa Pomorskiego. Planujemy jednak szeroko zakrojone działania promocyjne. W tym tygodniu przygotowujemy, a po następnym weekendzie ruszy akcja „od drzwi do drzwi”.  Planujemy dużą intensywność tej akcji, bo chcemy odwiedzić blisko 100 tysięcy mieszkań. Na ten cel będzie przygotowana specjalna ulotka programową. To będzie najbardziej pracochłonna część kampanii na Pomorzu. Kolejnym punktem są plakaty, które już pojawiają się w mieście. W kilkunastu miejscach regionu rozmieszczone będą również kilkumetrowe banery. W tym tygodniu zostanie również zaprezentowany komitet honorowy poparcia dla Bronisława Komorowskiego z udziałem wielu znanych osób kultury, nauki i sportu – tłumaczył przebieg kampanii w województwie Piotr Skiba, Dyrektor Biura Regionalnego Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.Według informacji przekazanych przez koordynatorów regionalnych sztabu Jarosława Kaczyńskiego istnieje duża szansa, że prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzi nasze województwo. Obecnie kampania jest jeszcze wstrzymywana ze względu na szalejącą na południu kraju powódź.
- Na chwilę obecną ze względu na powódź, która nawiedziła południe kraju, nasze działania były dosyć mocno ograniczone, bo trudno w takich warunkach prowadzić kampanie wyborczą. Według moich informacji prezes planuje wizyty w różnych regionach Polski. Mamy nadzieje, że odwiedzi także Trójmiasto – szanse na to są spore, ale dokładny terminarz jeszcze nie jest ułożony. Na pewno w ciągu tych trzech tygodni będziemy prowadzić akcję bezpośredniego dotarcia do wyborców z materiałami wyborczymi. Na pewno pojawią się lokalne odsłony programu kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Tworzymy również lokalne, społeczne komitety poparcia. Aktywnie będą działali nasi posłowie i europosłowie, spotykając się z mieszkańcami różnych miejscowości  w województwie – informuje Piotr Kujawski, Regionalny Koordynator Wyborczy sztabu Jarosława Kaczyńskiego z Gdyni.


Najbardziej prawdopodobna jest wizyta na Pomorzu Grzegorza Napieralskiego. Kandydat SLD odwiedzi prawdopodobnie jeden z powiatów w województwie.
- Prawdopodobnie we wtorek zapadnie decyzja o planie konkretnych wizyt kandydata SLD Grzegorza Napieralskiego. Mam taką nadzieję i gorąco go do tego będę przekonywał, aby Grzegorz Napieralski, co najmniej jeszcze raz odwiedził województwo pomorskie. Niedawno nasz kandydat był w Gdyni. Na chwilę obecną bierzemy pod uwagę Gdańsk, lub jakieś inne miasto w województwie. Decyzja będzie podjęta prawdopodobnie we wtorek na posiedzeniu sztabu wyborczego kandydata. Na razie mam przyrzeczenie Grzegorza Napieralskiego, że na pewno jeszcze jedną wizytę na Pomorzy zaplanuje – powiedział Longin Pastusiak, wiceprzewodniczący SLD.


Walka o głosy w województwie zapowiada się bardzo niemrawo. Tak jak i w całym kraju kandydaci wolą prezentować swój program przez spoty wyborcze i ulotki niż aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z wyborcami. Do wyborów pozostają jednak trzy tygodnie i kampania może jeszcze nabrać rumieńców. Niezdecydowanym wyborcom pozostaje czekać na rozwój wydarzeń i dokładnie przyglądać się programom i prezentowanym przez kandydatów.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież