3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Reklama
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kandydaci na urząd prezydenta odwiedzą Pomorze?

altDo wyborów pozostały już tylko trzy tygodnie. Wielu mieszkańców Pomorza wciąż zastanawia się kogo poprzeć w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zapytaliśmy przedstawicieli sztabów wyborczych trzech kandydatów Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego oraz Grzegorza Napieralskiego w jaki sposób będą zamierzają przekonać wahających się mieszkańców naszego województwa.


Bronisław Komorowski, lider przedwyborczych sondaży, nie planuję przed II turą odwiedzić województwa pomorskiego. Jego sztab zapowiada jednak szeroką akcję promocyjną mającą przekonać nieprzekonanych.
- Do 20 czerwca, czyli pierwszej tury wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski, nie planuje odwiedzić województwa Pomorskiego. Planujemy jednak szeroko zakrojone działania promocyjne. W tym tygodniu przygotowujemy, a po następnym weekendzie ruszy akcja „od drzwi do drzwi”.  Planujemy dużą intensywność tej akcji, bo chcemy odwiedzić blisko 100 tysięcy mieszkań. Na ten cel będzie przygotowana specjalna ulotka programową. To będzie najbardziej pracochłonna część kampanii na Pomorzu. Kolejnym punktem są plakaty, które już pojawiają się w mieście. W kilkunastu miejscach regionu rozmieszczone będą również kilkumetrowe banery. W tym tygodniu zostanie również zaprezentowany komitet honorowy poparcia dla Bronisława Komorowskiego z udziałem wielu znanych osób kultury, nauki i sportu – tłumaczył przebieg kampanii w województwie Piotr Skiba, Dyrektor Biura Regionalnego Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.Według informacji przekazanych przez koordynatorów regionalnych sztabu Jarosława Kaczyńskiego istnieje duża szansa, że prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzi nasze województwo. Obecnie kampania jest jeszcze wstrzymywana ze względu na szalejącą na południu kraju powódź.
- Na chwilę obecną ze względu na powódź, która nawiedziła południe kraju, nasze działania były dosyć mocno ograniczone, bo trudno w takich warunkach prowadzić kampanie wyborczą. Według moich informacji prezes planuje wizyty w różnych regionach Polski. Mamy nadzieje, że odwiedzi także Trójmiasto – szanse na to są spore, ale dokładny terminarz jeszcze nie jest ułożony. Na pewno w ciągu tych trzech tygodni będziemy prowadzić akcję bezpośredniego dotarcia do wyborców z materiałami wyborczymi. Na pewno pojawią się lokalne odsłony programu kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Tworzymy również lokalne, społeczne komitety poparcia. Aktywnie będą działali nasi posłowie i europosłowie, spotykając się z mieszkańcami różnych miejscowości  w województwie – informuje Piotr Kujawski, Regionalny Koordynator Wyborczy sztabu Jarosława Kaczyńskiego z Gdyni.


Najbardziej prawdopodobna jest wizyta na Pomorzu Grzegorza Napieralskiego. Kandydat SLD odwiedzi prawdopodobnie jeden z powiatów w województwie.
- Prawdopodobnie we wtorek zapadnie decyzja o planie konkretnych wizyt kandydata SLD Grzegorza Napieralskiego. Mam taką nadzieję i gorąco go do tego będę przekonywał, aby Grzegorz Napieralski, co najmniej jeszcze raz odwiedził województwo pomorskie. Niedawno nasz kandydat był w Gdyni. Na chwilę obecną bierzemy pod uwagę Gdańsk, lub jakieś inne miasto w województwie. Decyzja będzie podjęta prawdopodobnie we wtorek na posiedzeniu sztabu wyborczego kandydata. Na razie mam przyrzeczenie Grzegorza Napieralskiego, że na pewno jeszcze jedną wizytę na Pomorzy zaplanuje – powiedział Longin Pastusiak, wiceprzewodniczący SLD.


Walka o głosy w województwie zapowiada się bardzo niemrawo. Tak jak i w całym kraju kandydaci wolą prezentować swój program przez spoty wyborcze i ulotki niż aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z wyborcami. Do wyborów pozostają jednak trzy tygodnie i kampania może jeszcze nabrać rumieńców. Niezdecydowanym wyborcom pozostaje czekać na rozwój wydarzeń i dokładnie przyglądać się programom i prezentowanym przez kandydatów.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież