O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Festiwal z tradycjami

altRozmowa z Bogumiłem Osińskim, dyrektorem rozpoczynającego się w najbliższą sobotę festiwalu Dwa teatry.

- Proszę opowiedzieć o rozpoczynającej się w sobotę, 12 czerwca, edycji festiwalu Dwa Teatry. 
Bogumił Osiński: Dziesiąta edycja rozpocznie się inaczej niż do tej pory, ponieważ chcemy na tę uroczystość otwarcia zaprosić wszystkich zainteresowanych festiwalem Dwa Teatry. Jest to możliwe dzięki temu, że otwarcie będzie się odbywało  na Placu Zdrojowym nieopodal sopockiego molo i będzie miało kilka odsłon. Pierwszą odsłoną, czyli częścią oficjalną jest otwarcie z udziałem między innymi prezydenta miasta, na które wstęp oczywiście jest wolny, więc każda osoba zainteresowana naszym wydarzeniem będzie się mogła tam pojawić i wziąć w tym udział. Później wręczona będzie Wielka Nagroda Festiwalu przyznawana od 4 lat za wybitne osiągnięcia, kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia oraz Teatrze Telewizji Poslkiej. Przypomnę, że w latach minionych laureatami nagrody byli Gustaw Holubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski oraz Piotr Fronczewski. Nagroda wręczona zostanie po raz piąty. Nie powinienem ujawniać kto ją dostanie.


- Ale to już nie jest żadną tajemnicą.
Bogumił Osiński: No to proszę, może pan również napisać że jest to Janusz Gajos. Wydostało się to się wydostało. Potem odbędzie się występ Teatr Sztuki Ruchu. Mianowicie będzie to spektakl grupy Ocelot, która wykona „Sen Nocy Letniej”, widowisko ze świetną muzyką, popisami akrobatycznymi, aktorskimi itd. Następnie w Multikinie sopockim odbywać się będą pokazy spektakli konkursowych, których w tym roku jest 15 telewizyjnych oraz 14 słuchowisk radiowych. Oczywiście tradycją tych festiwali są spotkania z gwiazdami. W tym roku tradycyjnie odbywać się będą w Dworku Sierakowskich i rozpoczną się już w sobotę.


- Proszę o kilka słów o warsztatach dla dzieci „Robimy teatr radiowy”.
Bogumił Osiński: Tak. Tradycją festiwalu również są warsztaty. Jeden jest przygotowywany przez znanego twórcę radiowego i reżysera pana Jana Warenycie i odbędzie się w sobotę w godzinach od 10 do 12 w studiu radiowym radia Gdańsk. Później odbędą się warsztaty pod nazwą „Nie samą prozą człowiek żyje”, które przygotował pan Waldemar Modestowicz, reżyser radiowy, autor wielu słuchowisk i przedstawień radiowych, ale to już dla starszych, młodzieży i studentów.


- Ostatnie pytanie dotyczy „Teatru na plaży”, czego można się spodziewać w tym roku?
Bogumił Osiński: To również jest podtrzymywanie pewnej tradycji. W tym roku mamy „Jesienina" Janusza Głowackiego w reżyserii Józefa Opalskiego z Oleną Leonenko jako wokalistką. Mamy również spektakl pod tytułem „Blackbird" z Julią Kijowską i Adamem Ferencym w rolach głównych. To są dwa spektakle w „Teatrze na Plaży” Jest jeszcze monodram, czy tez można powiedzieć spektakl w sopockim Krzywym Domku przygotowany przez Krzysztofa Kolbergera „Dobry wieczór mounsieur Chopin” - w jego wykonaniu oczywiście. Ponieważ organizatorem tego przedstawienia jest kierownictwo Krzywego domku, myśmy z dużym zainteresowaniem pochylili się nad tą propozycją i włączyliśmy ją do programu festiwalowego.
Rozmawiał Rafał Szultk   


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież