Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Siwiec na lewicy...

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 grudnia 2012 12:32

altUcałował ziemię czerwoną i udał się na ziemie obiecane.

Nazywa się Marek Siwiec i źle się czuje w lewicowej opozycji za 7 300 euro miesięcznie plus klasa biznes na na trasie  Warszawa-Bruksela-Warszawa. Od tego czasu nie musi już pożyczać mitsubishi pajero od biznesmena zranionego przez prokuraturę ani latać służbowym helikopterem w celach niesłużbowych.

Prawdziwie socjalistyczną lewice polubił już za młodu. Wykazał się w Socjalistycznym Związku Studentów, więc mając 22 lata został wcielony siłą do PZPR. Partia ta wobec młodego aktywisty była niezrozumiale bezwzględna. Uczyniła z partyjnego sztubaka redaktora naczelnego prestiżowego wówczas dwutygodnika "Student", a po ewakuacji z redakcji towarzysza Kwaśniewskiego, też zauroczonego klimatem korytarzy KW PZPR, tyle że w Gdańsku, skazała go na prowadzenie kultowego tygodnika akademickiego "itd".

Z taką socjalistyczną martyrologią były towarzysz Siwiec został budowniczym nowej socjaldemokracji, która uczyniła go naczelnym redaktorem "Trybuny". Potem Sejm, nudne urzędowanie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, no i służba u prezydenta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Stamtąd Siwiec poszedł w świat, bo SLD nie było jeszcze zepsute byciem w opozycji i "1" na liście do europarlamentu miała swoją moc. Mocy tej Siwiec poddał się bez wahania, a po 5 latach wziął od SLD "1" po raz drugi i to też bez obrzydzenia, choć partia byłą już w okopach.

Dziś Siwiec chce uprawiać lewicę z Palikotem, pod warunkiem, że przytuli ich Kwaśniewski, główny architekt jego politycznych awansów. Dla TVN 24,i redaktora Kuźniara, spotkanie obu panów w kawiarni, było to wydarzenie na miarę rozmów Obama-Putin. Wszystko bowiem co osłabia rewitalizację socjaldemokracji stronnicy PO uznają za pożyteczne. Siwiec w nowej roli jawi się więc kimś w rodzaju pożytecznego idioty, co nie jest prawdą, bo jest to wyrachowany, inteligentny i skoncentrowany na karierze polityk.

Zatem jeśli czuje niedostatek myśli lewicowej u Millera, widzi jej superatę u Palikota: wydłużenie wieku emerytalnego Polakom, odrzucenie płacy minimalnej, odrzucenie szans spółek komunalnych na rynku śmieci, to tej  nowej myśli lewicowej Palikota prawidłowy drogowskaz.

Drogowskaz, który Marka Siwca ma po raz trzeci wyposażyć w robotę w Brukseli. Jego przyjaciel z okolic pałacu, strażnik taśm prawdy z Charkowa, Robert Kwiatkowski, też obecnie u Palikota, a nie u Millera na konfrontacji z Rywinem, zamyśla o podobnej wycieczce z okolic ziemi zachodniopomorskiej i lubuskiej. Razem na pewno jest łatwiej, a Siwiec w SLD, mimo rekomendacji lidera, przegrał z kretesem wybory na wiceprzewodniczącego. Którym bardzo chciał być, co osobiście delegatom oświadczył w kwietniu. Wysłanie więc Siwca po raz trzeci do Brukseli, by nie musiał już iść do jakiejś redakcji, mniej jest prawdopodobne niż błogosławienie uroczej ziemi kaliskiej.

Co innego u Palikota, właściciela prywatnej idei partyjnej. Reszta to polityczny balejaż wystawiony na publiczny przetarg.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież