W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Reklama
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Siwiec na lewicy...

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 grudnia 2012 12:32

altUcałował ziemię czerwoną i udał się na ziemie obiecane.

Nazywa się Marek Siwiec i źle się czuje w lewicowej opozycji za 7 300 euro miesięcznie plus klasa biznes na na trasie  Warszawa-Bruksela-Warszawa. Od tego czasu nie musi już pożyczać mitsubishi pajero od biznesmena zranionego przez prokuraturę ani latać służbowym helikopterem w celach niesłużbowych.

Prawdziwie socjalistyczną lewice polubił już za młodu. Wykazał się w Socjalistycznym Związku Studentów, więc mając 22 lata został wcielony siłą do PZPR. Partia ta wobec młodego aktywisty była niezrozumiale bezwzględna. Uczyniła z partyjnego sztubaka redaktora naczelnego prestiżowego wówczas dwutygodnika "Student", a po ewakuacji z redakcji towarzysza Kwaśniewskiego, też zauroczonego klimatem korytarzy KW PZPR, tyle że w Gdańsku, skazała go na prowadzenie kultowego tygodnika akademickiego "itd".

Z taką socjalistyczną martyrologią były towarzysz Siwiec został budowniczym nowej socjaldemokracji, która uczyniła go naczelnym redaktorem "Trybuny". Potem Sejm, nudne urzędowanie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, no i służba u prezydenta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Stamtąd Siwiec poszedł w świat, bo SLD nie było jeszcze zepsute byciem w opozycji i "1" na liście do europarlamentu miała swoją moc. Mocy tej Siwiec poddał się bez wahania, a po 5 latach wziął od SLD "1" po raz drugi i to też bez obrzydzenia, choć partia byłą już w okopach.

Dziś Siwiec chce uprawiać lewicę z Palikotem, pod warunkiem, że przytuli ich Kwaśniewski, główny architekt jego politycznych awansów. Dla TVN 24,i redaktora Kuźniara, spotkanie obu panów w kawiarni, było to wydarzenie na miarę rozmów Obama-Putin. Wszystko bowiem co osłabia rewitalizację socjaldemokracji stronnicy PO uznają za pożyteczne. Siwiec w nowej roli jawi się więc kimś w rodzaju pożytecznego idioty, co nie jest prawdą, bo jest to wyrachowany, inteligentny i skoncentrowany na karierze polityk.

Zatem jeśli czuje niedostatek myśli lewicowej u Millera, widzi jej superatę u Palikota: wydłużenie wieku emerytalnego Polakom, odrzucenie płacy minimalnej, odrzucenie szans spółek komunalnych na rynku śmieci, to tej  nowej myśli lewicowej Palikota prawidłowy drogowskaz.

Drogowskaz, który Marka Siwca ma po raz trzeci wyposażyć w robotę w Brukseli. Jego przyjaciel z okolic pałacu, strażnik taśm prawdy z Charkowa, Robert Kwiatkowski, też obecnie u Palikota, a nie u Millera na konfrontacji z Rywinem, zamyśla o podobnej wycieczce z okolic ziemi zachodniopomorskiej i lubuskiej. Razem na pewno jest łatwiej, a Siwiec w SLD, mimo rekomendacji lidera, przegrał z kretesem wybory na wiceprzewodniczącego. Którym bardzo chciał być, co osobiście delegatom oświadczył w kwietniu. Wysłanie więc Siwca po raz trzeci do Brukseli, by nie musiał już iść do jakiejś redakcji, mniej jest prawdopodobne niż błogosławienie uroczej ziemi kaliskiej.

Co innego u Palikota, właściciela prywatnej idei partyjnej. Reszta to polityczny balejaż wystawiony na publiczny przetarg.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież