O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Adamowicz chroni Adamowicza

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 lipca 2016 18:05

altPod rozwagę lokalnym zwolennikom obrony demokracji.


Organ podatkowy, Paweł Adamowicz, po rozpatrzeniu wniosku dziennikarza "Gazety Gdańskiej", odmówił udostępnienia informacji publicznej w sprawie podatku od nieruchomości obywatela... Pawła Adamowicza.


Tym razem prezydentowi nie pomieszała się gotówka na 36 kontach, na jasność jego umysłu nie wpłynęła też trauma smoleńska, nie wystąpiło też zatarcie pamięci wynikające z ciąży żony. Tym razem prezydent przytacza przepis, że indywidualne dane zawarte w deklaracji oraz innych dokumentach składanych przez podatników - zatem przez Adamowicza do Adamowicza - objęte są tajemnicą skarbową. Jawność dokumentów składanych przez podatnika Pawła Adamowicza organowi podatkowemu Pawłowi Adamowiczowi jest prawnie niejawna, wyjaśniono.


Ale...


Dyr. Jolanta Ostaszewska z wydziału budżetu i podatków oświeca publiczność gdańską uwagą, że "skoro przedmiotem żądania udostępnienia były indywidualne dane dotyczące liczby metrów kwadratowych mieszkań, działek gruntu oraz dopłacenie należności, to korzystają one z wyłączenia jawności".


Przesłanki pytania wynikały z potrzeby miłosierdzia. Myląc się licznie w sprawach majątkowych, w tym "wSieci" własnych mieszkań, pozostawał Paweł Adamowicz w relacjach podatkowych z zarządzaną gminą, swoim pracodawcą. Ustalenie, jaki płacił podatek od nieruchomości - wedle błędnych oświadczeń majątkowych, czy  według informacji w sprawie posiadanych metrów kwadratowych, czy oba te dokumenty były identyczne, czy różne, czy błąd tkwił tylko w pierwszych, czy w obu- oświetli prawdomówność prezydenta.


Skrywając tę prawdę podpisem dyr. Ostaszewskiej, Paweł Adamowicz ukrywa już niewiele. Z jawnych oświadczeń i wydobytych z akt sprawy przez dziennikarzy "wSieci" detali dochodzenia oraz z uchwał rady miasta w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości wynika, że stawką może być kilkadziesiąt złotych podatku rocznie.


Tyle kosztuje ochrona przed prokuratorem oficjalnego roztrzepania prezydenta, które było sensem jego linii obrony. Płacąc podatek rzetelnie nie mógł prezydent rzetelnie zeznawać w sprawie nierzetelnych oświadczeń majątkowych. Mając lepszy węch prokurator Golec może wyczuć łatwiej niż prokurator Feist, czy nie jest to łgarstwo. Co zresztą oskarżonemu, zwłaszcza z "pozytywną prognozą kryminologiczną" prawnie przystoi.


Politykowi już mniej.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież