Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: Ludzie o właściwych właściwościach

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 14 stycznia 2015 16:48

altWiadomość, że menadżerem Śródmieścia Gdańska został wybrany przez Pana Prezydenta Adamowicza Tomasz Wróblewski, były redaktor "Gazety Wyborczej Trójmiasto" dotarła do mnie w trakcie zażywania sauny suchej w sympatycznym spa&welles przy stadionie Legii przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. A dostarczył mi ją mój android sony xperia. Wiadomość dotarła więc w miejscu jak najbardziej akuratnym do rozmaitych życiowych wspominek i refleksji.


Z Wróblem znam się od ho, ho, ho czyli od czasów siedzenia w jednej ławce w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Zawdzięczam mu zdanie pisemnej matury z matematyki. Potem on wybrał geografię, ja filologię polską. Przez całe studenckie lata wynajmowana przez niego altana na Kolonii Ochocie niedaleko dworca PKS była również moim domem i azylem. Tam naje...wszy się tanim winem wspólnie płakaliśmy w rytm utworu zespołu Call System „To szampan. Pada deszcz” słuchanego z kultowego longpleya „Gdynia” (dzisiaj się mówi: winyla). Z tejże altany wyruszaliśmy raz na jakiś czas - w stanie zamroczenia alkoholowego - na ul. Kurkową odbijać więźniów politycznych. Przyjaźniłem się ze wszystkimi jego ówczesnymi dziewczynami. Ja byłem świadkiem na jego ślubie, on świadkował na moim. Słabo nam wyszły te świadectwa, bo nasze ówczesne żony od wielu lat innych już mają kawalerów.


W 1988 r. razem uczestniczyliśmy w strajku na Uniwersytecie Gdańskim i razem rozrzucaliśmy po mieście ulotki. Jak się okazuje w zacnym towarzystwie Pawła Adamowicza, który też rozrzucał, co potwierdzono niedawnym krzyżem.


Na spółkę wzięliśmy pierwszy w życiu kredyt w banku PKO BP na ul. Okopowej. On za swoją część kupił używanego „garbusa”, ja swoją część przepiłem.


W 1990 r. byłem już dziennikarzem gdańskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Wciągnąłem Wróbla, który akuratnie nie miał pomysłu co ze sobą zrobić po zrobieniu magisterium. Przez lata pracowaliśmy razem. On był naczelnym oddziału, ja jego zastępcą. W 1995 r. prowadząc zręczną intrygę uratowałem mu dupę, gdy Michnik – podszczuty przez „Majoneza” i admirała Kołodziejczyka - chciał Wróbla wywalić z posady, aby zainstalować na jego miejsce ich kumpla, też dziennikarza, Jarosława Gojtowskiego. Pretekstem było zamieszczenie przez Wróblewskiego relacji z przedwyborczych peregrynacji po Trójmieście Danki Kuroniowej dopiero na 4 stronie. W dodatku dość krótkiej relacji. Jacek Kuroń był wówczas kandydatem Michnika na prezydenta RP. Wróbel politycznie dość długo był niewyrobiony.


W kilka lat później zadarłem z Panem Prezydentem Adamowiczem. Nie, abym go jakoś specjalnie nie lubił, ale dla tzw. pro publico bono. Zadarcie zaowocowało procesem sądowym, w którym miałem zaszczyt zmierzyć się klata w klatę z Panem Mecenasem Romanem Nowosielskim.


W redakcji „Gazety Wyborczej Trójmiasto” pracująca wówczas Maryla Musidłowska ukuła powiedzenie, że Wróblewski jest człowiekiem bez właściwości. Ale ludzie nabierają właściwości z doświadczeniem życiowym. I politycznego wyrobienia. Wróbel nabrał. Najpierw zakazał mi cokolwiek pisywać, koniec końców wywalił moją dupę z posady. Różne słyszałem teorie co było tego przyczyną, do żadnej nie jestem przywiązany. Uczynił dobrze. Po 1. wyjął przykrą drzazgę zza paznokcia Pana Prezydenta Adamowicza, po 2. to jak byłem za mało rozgarnięty, aby rozumieć właściwości ówczesnego etapu, po 3. uczciwie muszę przyznać, że niechcący pchnął mnie na nowe tory, za co swoją drogą powinienem być mu szczerze wdzięczny. Może też  już widział w szklanej kuli z wielkim wyprzedzeniem swoją przyszłość jako menadżer Śródmieścia.


Po zostaniu byłym naczelnym "Gazety Wyborczej Trójmiasto" Wróblewski poszedł w biznesy knajpiane, które właściwości wymagają sporo. Szło mu - zdaje się - rozmaicie. Prowadził kultową - podobno - "Stację de lux" we Wrzeszczu. Piszę podobno, bo byłem raz jeden. Ale ja nie gustuję w wódce zbyt rozcieńczonej. Ostatnio był "doradcą wojewody do spraw komunikacji społecznej i mediów". "GWT" podała, że był też wykładowcą. Temu się nie dziwię. Na uczelniach wyższych, niższych i nijakich jest bezproblemowy dostęp do "świeżego mięska" w dużym wyborze. No, dużo by pisać i sporo wspominać. Będą jeszcze okazje. Jest szampan, a pada deszcz.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież