Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wybierz prezydenta Gdańska!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 08 października 2010 12:25

altZapraszamy Czytelników Gazety Gdańskiej i portalu wybrzeze24.pl do udzialu w naszym wyjatkowym sondażu. Trójmiejskie media nie zorganizowaly jeszcze prawyborów - my dajemy już dzisiaj wszystkim zainteresowanym możliwość aktywnego udzialu w kampanii wyborczej. 


Kampania wyborcza powoli nabiera rozpędu. Kandydaci rejestrują swoje komitety, a mieszkańcy już zastanawiają się na kogo oddać swój głos. W Gdańsku sytuacja wydaje się być ustabilizowana. Tutaj od dwóch kadencji rządzi Paweł Adamowicz. Czy ten stan rzeczy może się zmienić? To zależy od tego, jak zagłosują gdańszczanie. Niestety, jak zauważa nasz ekspert, politolog Jarosław Och z Uniwersytetu Gdańskiego, opozycja trochę jakby pogubiła się podczas ustalania list wyborczych i kandydatów na fotel prezydenta miasta. 


O ile Paweł Adamowicz był od początku niemal żelaznym kandydatem PO do ponownej reelekcji (choć pojawiały się głosy także wśród działaczy tej partii, że po dwóch kadencjach lokalny baron Platformy powinien ustąpić miejsca zmiennikowi), o tyle partie opozycyjne długo zastanawiały się nad wyborem najlepszych kandydatów. Andrzej Jaworski, były prezes Stoczni Gdańskiej a dziś poseł na Sejm, reprezentuje w wyścigu do prezydenckiego fotela PiS, a w SLD rola ta przypadła Krzysztofowi Andruszkiewiczowi, szefowi gdańskich struktur partii. To nie było takie oczywiste, bo trwały negocjacje, w których silna pozycję miała Jolanta Banach. Przy czym należy zauważyć, że była posłanka jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalna od Krzysztofa Andruszkiewicza. Zresztą nadal przedwyborcza temperatura jest na tyle gorąca, a niemilknące dyskusje na tyle zacięte, że wszystko jeszcze może się zmienić. Co nie wróżyłoby dobrze właśnie lewicy, bo rozbicie głosów po tej stronie lokalnej sceny politycznej tylko by ją osłabiło. 


Nam, wyborcom, nie pozostaje nic innego, jak pilnie śledzić kampanie poszczególnych pretendentów, czytać ich programy wyborcze i zadawać nawet bardzo szczegółowe pytania. Od tego, jakie odpowiedzi usłyszymy i czy kandydatom uda się przekonać nas do swoich postulatów, zależy przyszłość Gdańska.

altDariusz Adamowicz
Komitet Wyborców Nowy Gdańsk
Biznesmen działający w branży muzycznej oraz sprzętu audio-video. Jak sam o sobie mówi, jest w biznesie od 22 lat i dzięki temu nauczył się odpowiedzialności. Z wykształcenia architekt. Zajął się importem sprzętu elektroakustycznego i instrumentów w 1989 roku, kiedy okazało się, że nie ma dla niego pracy w wyuczonym zawodzie. Członek Gdańskiego Klubu Biznesu. Jego poglądy polityczne – centroprawica.

Jego program:
1 Urealnienie wpływu radnych na decyzje władz Gdańska
2 Powrót do remontów i budowy infrastruktury, dróg, rewitalizacji zaniedbanych dzielnic
3 Odejście od komercjalizacji działania władz miasta
4 Działanie w zgodzie z decyzjami mieszkańców
5 Budowa naprawdę tanich mieszkań komunalnych na terenach, które miasto przeznaczy na ten cel zamiast odsprzedawać je komercyjnym developerom.

- Chodzi o to, by ludzie mieli wpływ na to, co się dzieje wokół nich – wyjaśnia Dariusz Adamowicz. – Gdańszczanie nie chcą budowy fabryki celulozy w Kokoszkach, ale teraz nikt ich nie słucha. Władze forsują każdą decyzje, niezależnie czy służy ona interesowi mieszkańców, czy nie. Obecna rada miasta została zabetonowana, my chcemy wprowadzić do niej kilku ludzi nie związanych z politycznymi układami.

Komitet Nowy Gdańsk zapowiada na przyszły tydzień uruchomienie strony internetowej, na której gdańszczanie będą mogli zapoznać się ze szczegółowym programem wyborczym Dariusza Adamowicza.


Jeśli uważasz, że Dariusz Adamowicz powinien zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 5*

altPaweł Bogdan Adamowicz
Urodzony 2 listopada 1965 w Gdańsku, prawnik, polityk i samorządowiec, od 1998 prezydent Miasta Gdańska.

W 1989 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W maju 1988 był współorganizatorem strajku okupacyjnego na tej uczelni oraz przewodniczącym studenckiego komitetu strajkowego. Po studiach rozpoczął pracę na UG jako asystent, a w latach 1990-1993, w wieku 25 lat został najmłodszym w Europie prorektorem. W 1990 wybrany na radnego Gdańska z ramienia Komitetu Obywatelskiego. W kolejnej kadencji 1994-1998 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta - startował wówczas z ramienia Komitetu Wyborczego Unia Wolności-Partia Konserwatywna. Jednocześnie w latach 1993-1996 robi aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. W 1998 z listy AWS po raz trzeci zostaje radnym, a następnie obejmuje urząd prezydenta Miasta Gdańska.

W 2001 znalazł się wśród założycieli regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

10 listopada 2002 został wybrany na drugą kadencję prezydencką, tym razem w wyborach bezpośrednich. W kolejnych wyborach samorządowych w 2006 r. skutecznie ubiegał się o reelekcję, zwyciężając już w I turze z poparciem 60,87 % gdańszczan.

Po prezydenturze Adamowicza spodziewać się możemy kontynuacji dotychczasowej polityki Urzędu Miasta. Wyborcy doskonale znają sprawującego władzę już od 12 lat prezydenta i wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Szczegółowy program wyborczy Adamowicza zostanie przedstawiony – jak mówi Piotr Grzelak, asystent prezydenta – w odpowiednim czasie, ale już dzisiaj możemy napisać, że z pewnością kontynuowane będą na rozpoczęte już projekty inwestycyjne takie jak budowa stadionu Baltic Arena, tworzenie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, budowa nowego terminalu na lotnisku w Rębiechowie, budowa Europejskiego Centrum Solidarności czy modernizacja Zakładu Utylizacyjnego na Szadółkach. Nie ustanie także program szerokiej promocji miasta zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Przypomnijmy, że Gdańsk stara się o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Jeśli uważasz, że Paweł Adamowicz powinien zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 1*

altKrzysztof Andruszkiewicz
Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Gdańska, zastępca dyrektora miejskiego teatru dziecięcego "Miniatura". 43-letni dziś Andruszkiewicz urodził się w 1967 roku w Gdańsku. Studiował wiele kierunków, ale ostatecznie ukończył budowę okrętów, potem podyplomowe prawo i zarządzanie. Jak sam mówi: „bardziej niż inżynierem czuję się jednak dziennikarzem”. Andruszkiewicz od 1991 roku związany jest z radiem i telewizją. Obecnie jest szefem Rady Programowej Radia Gdańsk. Od 14 lat jest również dyrektorem administracyjno-technicznym Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, zastępcą dyrektora naczelnego. Tutaj odniósł największy sukces zawodowy. Pod jego rządami „Miniatura” jest jednym z najlepszych Teatrów w Polsce pod względem frekwencji – 97% obłożenia sali i 54 tysiące widzów w ciągu roku, przy 250 miejscach robi wrażenie. Jego działalność zawodowa nie ogranicza się jednak tylko do teatru. Oprócz tego zajmuję się zarządzaniem firmami, prowadzeniem audytów, doradztwem, prowadzeniem upadłości i planów naprawczych w dotkniętych trudnościami finansowymi firmach. Od dwóch kadencji jest przewodniczącym Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. Również od dwóch kadencji jest członkiem Rady Krajowej SLD.


Swoją obecną małżonkę poznał w ogólniaku (IILO w Gdańsku) – znali się wcześniej się od 29 lat ale pobrali 14 lat temu. Owocem tego związku jest syn Piotr, który ma obecnie 10 lat oraz Ola, prawie siedmiolatka, rozpoczynająca obecnie swoją szkolną edukację. Jego pasją jest praca w filmie i na estradzie.


Program wyborczy:
Głównym celem programu Krzysztofa Andruszkiewicza jest „zmiana oblicza Gdańska na miasto przyjazne dla mieszkańców”. Jego najważniejsze założenia to:
1.Wprowadzenie prostych i przejrzystych mechanizmów do wnoszenia przez mieszkańców projektów pod obrady Rady Miasta – Ludzie powinni mieć możliwość decydowania o tym co się dzieję w ich okolicy
2.Nowopowstające osiedla powinny mieć zagwarantowaną infrastrukturę nie tylko drogową, ale i publiczną – budowa nowych przedszkoli, placów zabaw, terenów zielonych
3.Bezpieczeństwo ludzi starszych – Wprowadzenia miejskiego systemu monitorowania ludzi starszych i schorowanych (telemonitoring i telepomoc)
4.Miasto przyjazne dla turystów i mieszkańców – kierowanie inwestycji rozrywkowych nie tylko do turystów, ale i mieszkańców miasta. Ożywienie oblicza Starego miasta (zwiększenie atrakcyjności starówki również w godzinach wieczornych)
5.Zmiana oblicza biznesowego Gdańska – ściągnięcie nowych firm do miasta, polepszenie klimatu inwestycyjnego w Gdańsku
Hasło wyborcze: W trakcie ustalania


Jeśli uważasz, że Krzysztof Andruszkiewicz powinien zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 3*

altZofia Gosz
Komitet Wyborców Nowe Spojrzenie
Urodziła się na Kaszubach, w przepięknej Szwajcarii Kaszubskiej, pełnej urokliwych gór, lasów i jezior.
Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Ekonomiki Produkcji w zakresie finansów i rachunkowości. Obroniła pracę dyplomową z Finansów przedsiębiorstw. Napisała pracę magisterską z zakresu zarządzania administracją państwową w Katedrze Organizacji i Zarządzania.


Była gdańska radna w latach 1994-1998 oraz z ramienia LPR (później niezależna) w latach 2002-2006. Inicjatorka i przewodnicząca „Klubu Gospodarczego” opozycyjnego w stosunku do władz wykonawczych.


Jej hobby to poranne szybkie spacery po parku, turystyka górska, ekofilozofia. Życiowe motto: „Pamiętaj o trzech rzeczach: o szacunku dla siebie; o szacunku dla innych; o odpowiedzialności za wszystko co robisz.” Kandydatka prowadzi własną stronę internetową. Jest wciąż aktywna na niwie publicznej.

Program wyborczy Zofii Gosz zawiera się w kilku hasłach, z których najważniejsze brzmi: „Człowiek i jego potrzeby na pierwszym miejscu”. Jeśli chodzi o szczegóły, to kandydatka zamierza skupić się m. in. na:
1 Zniesieniu opłat stałych za przedszkola
2 Wyznaczenie i urządzenie placów na handel drobny, jako handel z ręki
3 Zwiększeniu liczby mieszkań socjalnych w Gdańsku
4 Darmowym dożywianiu dzieci w szkołach
5 Wdrożeniu budżetu zadaniowego w mieście oraz planu rozwoju miasta
6 Kontroli finansów w spółkach miejskich i wyprzedaży majątku miasta
7 Wznowieniu konsultacji społeczne w sprawach budowy spalarni śmieci w Szadółkach oraz budowy fabryki celulozy w kokoszkach
8 utworzenie Rad Starszych i Rad młodych, które twórczo będą decydować o swoich dzielnicach.

- Nasz komitet będzie zabiegał o głosy mieszkańców na bezpośrednich spotkaniach z ludźmi – zapewnia Zofia Gosz. – Nie nastawiamy się na mocną kampanie w mediach, nie będziemy wywieszać setek plakatów. Po prostu chcemy dotrzeć wprost do wyborców. Niech ludzie sami ocenią, czy warto głosować na mnie i na komitet, który reprezentuję.


Jeśli uważasz, że Zofia Gosz powinna zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 6*

altAndrzej Jaworski
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Prawie 40 letni obecnie Jaworski urodził się 16 grudnia 1970 roku we Włocławku. Posiada dyplom magistra etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiował w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury. Studiował także filozofię, archiwistykę i teologię. W roku 1999 ukończył studia doktoranckie z zakresu politologii i nauk społecznych na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). W latach 1999-2003 główny specjalista a następnie wicedyrektor ds. turystyki  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2003-2006  Wiceprezes a następnie Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa Sp. z o.o.  Od marca 2006 roku do marca 2008 Prezes Zarządu Stoczni Gdańsk S.A. Przez dwa lata był wiceprezesem Stowarzyszenia Wspierania Integracji Europejskiej i aktywnym uczestnikiem działań Baltic Tourism Commision. W przeszłości był także działaczem Rady Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Obecnie - członek National Geografic Society, autor i redaktor  wielu artykułów oraz publikacji. Współtworzył programy telewizyjne i radiowe. Za swoją działalność na rzecz turystyki Andrzej Jaworski został w roku 2001 odznaczony Dyplomem Honorowym Zarządu Głównego PTTK.


Jest żonaty, ma dwie córki: jedenastoletnią Agatę i czteroletnią Alicję. Jego hobby to wycieczki górskie, podczas których zdobywa nie tylko szczyty górskie, ale także jaskinie. Najchętniej wypoczywa przy dobrej książce i muzyce.


Program wyborczy:
Głównym celem programu Andrzeja Jaworskiego jest „oddanie Gdańska mieszkańcom”. Jego najważniejsze założenia to:
1.Ograniczenie drogich i nieopłacalnych inwestycji jak Hala Widowiskowo-Sportowa na granicy Sopotu i Gdańska i zastąpienie ich projektami, które poprawią jakość życia w mieście m.in. Pokrycie miasta bezpłatną siecią internetową wi-fi
2.Doprowadzenie do odkorkowania miasta – Przyspieszenie inwestycji drogowych w najbardziej newralgicznych miejscach Gdańska
3.Basen na każdym osiedlu i Aquapark w Gdańsku – wybudowanie dodatkowych pływalni na osiedlach, które obecnie nie mają do nich dostępu oraz doprowadzenie do powstania dużego parku wodnego dla całego miasta
4.Ograniczenie bezrobocia w mieście – Przez przyciągnięcie nowych inwestycji do miasta i zrobienie z niego miejsca przyjaznego dla inwestorów
5.Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych dla najbiedniejszych mieszkańców Gdańska
Hasło wyborcze: Gdańsk potrzebuje nowego gospodarza.


Jeśli uważasz, że Andrzej Jaworski powinien zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 2*

altWojciech Podjacki
Komitet Wyborczy Wyborców "Solidarny Gdańsk"
Urodził się 12 czerwca 1970 roku w Gdańsku. Posiada wykształcenie pedagogiczne, ale jego pasją i zamiłowaniem była i jest historia. Żonaty, ma trzech synów. Jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi własną działalność gospodarczą.


Działacz polityczny i społeczny. Od samego początku swojej aktywności politycznej związany jest z nurtem narodowo-patriotycznym. Zwolennik silnej władzy państwowej opartej na systemie rządów prezydenckich i pełnej suwerenności Państwa Polskiego. Cechuje go wrażliwość na potrzeby społeczne oraz bezkompromisowa postawa wobec aferzystów i skorumpowanych polityków. 
W 1998 roku założył stowarzyszenie Związek Białego Orła. W 2002 roku zainicjował powstanie Ligi Obrony Suwerenności, gdzie od początku pełni funkcję Przewodniczącego.


Jest zwolennikiem silnej władzy państwowej opartej na pełnej suwerenności Rzeczypospolitej i systemie rządów prezydenckich. Sprzeciwia sie obecności Polski w Unii Europejskiej, na warunkach, które prowadzą jego zdaniem do pozbawienia naszego państwa suwerenności i zwiększenia zależności od Brukseli.

Jego program wyborczy można określić jako „dbałość o interesy miasta”, przy czym miasto to jego mieszkańcy.
1 Sprzeciw budowie spalarni śmieci i fabryki celulozy
2 Rewitalizacja zabytków Gdańska
3 Budowa przedszkoli i inwestycje w edukację
4 Tanie mieszkania komunalne dla wszystkich, zamiast systemu TBS promującego dobrze uposażonych
5 Wstrzymanie nieuzasadnionego, nadmiernego wzrostu cen wody
6 Inwestycje w infrastrukturę drogową
7 Wstrzymanie nieuzasadnionego, nadmiernego wzrostu cen czynszów dla przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach należących do miasta.

- Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, takie jak wodociągi czy zakład komunikacji, nie muszą być dochodowe. Mogą wychodzić na zero, zamiast przysparzać zysków wykorzystywanych przez obecną władzę do autopromocji przy takich wątpliwych przedsięwzięciach jak choćby budowa Europejskiego Centrum Solidarności – mówi Wojciech Podjacki.


Jeśli uważasz, że Wojciech Podjacki powinien zostać prezydentem Gdańska wyślij na numer 71601 SMS o treści: gda.prezydent 4*

* Koszt SMS-a: 1,22 z VAT


Poprzyj swojego kandydata
Zapraszamy Czytelników Gazety Gdańskiej i portalu wybrzeze24.pl do udzialu w naszym wyjatkowym sondażu. Trójmiejskie media nie zorganizowaly jeszcze prawyborów - my dajemy już dzisiaj wszystkim zainteresowanym możliwość aktywnego udzialu w kampanii wyborczej.
Każdy mieszkaniec Gdańska może wysłać sms-a popierając swojego kandydata na prezydenta miasta. O wynikach i zmieniajacych się tendencjach będziemy informować kazdego dnia na portalu wybrzeze24.pl, a w każdy piątek na łamach Gazety Gdańskiej. W listopadzie wielki finał. Zwycięzca zostanie "pierwszym wygranym" w tegorocznej kampanii samorządowej. Nasz sondaż pokaże popracie gdańszczan dla poszczególnych kandydatów - czy wygra dotychczasowy prezydent Pawel Adamowicz, czy pokona go Andrzej Jaworski, jaki będzie wynik mniej znanych kandydatow - w tym lidera SLD Krzysztofa Andruszkiewicza. Czy czarnym koniem sondażu i listopadowych wyborów okaże się...Dariusz Adamowicz, własciciel firmy muzycznej i nazwiska dającego na starcie kilka procent glosow?
Zapraszamy do udziału w plebiscycie i śledzenia wyników wyborów na stronie wybrzeze24.pl. Koniec zartow - kampania wyborcza zaczęła się dzisiaj na dobre. Nie czekajmy więc, każdy może zadecydować o poparciu dla swojego kandydata! Zapraszamy do głosowania! Szczegóły dotyczące oddawania głosów znajdują się na stronach z prezentacjami najbardziej prawdopodobnych kandydatow (pod każdą sylwetką).

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież