Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

20-lecie Sądu Apelacyjnego

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:07

altSędziowie, asystenci i pracownicy biurowi Sądu Apelacyjnego (SA) w Gdańsku świętowali we wtorek 20-lecie powołania Sądu Apelacyjnego. Oprócz licznie zgromadzonych sędziów Sądów Apelacyjnego, Okręgowego oraz innych środowisk prawniczych w uroczystości uczestniczyli również Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, Komendant Wojewódzki Policji  Krzysztof Gajewski oraz wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki.


Na hucznie celebrowanej uroczystości  z okazji 20-lecia Sądu Apelacyjnego pojawili się wszyscy najważniejsi członkowie Pomorskiego środowiska prawniczego. Okrągły jubileusz był okazją do wymiany opinii, podsumowań i snucia prognoz na najbliższą przyszłość.  O bogatej historii działalności Sądu Apelacyjnego opowiadał jego aktualny prezes SSA Kazimierz Klugiewicz. Mówił on o trudnych początkach i koszmarnych warunkach lokalowych w jakich zaczynał pracę Sąd Apelacyjny w Gdańsku.  Jednocześnie pozytywnie ocenił pracę i zaangażowanie pracowników SA w Gdańsku w tworzeniu sprawnego ośrodka sądownictwa na Pomorzu.


alt


- Dzisiaj sądy w swojej niezawisłości nie mają łatwego zadania. W obecnej trudnej sytuacji gospodarczo-politycznej zwykle nie spełniają rozmaitych, często sprzecznych oczekiwań społecznych. My jako sędziowie jesteśmy również otwarci na rzetelną i twórczą krytykę, ale uważamy, że nie zawsze jest ona wobec nas słusznie kierowana. W naszym odczuciu jesteśmy często surowo oceniani przez społeczeństwo. Mamy nadzieję, że z czasem nasza rzetelna praca i misja, którą pełnimy wydając wyroki w imieniu naszego kraju będzie przez ludzi bardziej doceniana – powiedział Kazimierz Klugiewicz, Prezes SA w Gdańsku.


W trakcie uroczystości pokazano również prezentację multimedialną przedstawiającą historię Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Zaproszeni goście i dziennikarze mogli również zapoznać się z codzienna pracą i strukturą sądu.


alt


Jubileusz uświetnił wykład prof. zw. dr hab. Janusza Justyńskiego „Moralność – władza i sprawiedliwość”, w którym mówił o trudnościach wyzwań natury moralno-etycznej i prawnej, jakie stoją przed sędziami sądów apelacyjnych.


20-ta rocznica istnienia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku była też świetną okazją do wręczenia nagród i odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom SA. Srebrne i brązowe medale Ministra Sprawiedliwości wręczył w jego imieniu Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości. Specjalne odznaczenia dla najdłużej pracujących i najwybitniejszych pracowników SA w Gdańsku przyznała również Krajowa Rada Sądownictwa.


alt


- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, Sąd Apelacyjny w Gdańsku był jednym  pierwszych jakie powstały w 1990 roku. Od początku postawiono sobie tutaj wybitne cele – tworzenie i utrzymanie wysokiego poziomu orzecznictwa. Po 20-tu latach z dumą możemy przyznać, że ten cel w Gdańsku został osiągnięty – powiedział Piotr Kluz.


Okrągłą 20-tą rocznicę Sądu Apelacyjnego w Gdańsku uświetnił koncert w wykonaniu kwartetu muzycznego „Cztery Kolory”.
Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież