Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Inauguracja kampanii samorządowej PiS

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 października 2010 07:10

altW gdańskim Domu Harcerza odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości. Główną częścią spotkania było oficjalne zaprezentowanie kandydata PiS na Prezydenta Miasta Gdańska - posła Andrzeja Jaworskiego. Przedstawione zostały także główne tezy programowe partii na nadchodzące wybory samorządowe.

PiS przystępuje do kampanii z hasłem „Więcej dla Gdańska”. Program partii opiera się na  naprawie błędnej zdaniem Andrzeja Jaworskiego, polityki ekonomicznej i przestrzennej obecnie urzędujących włodarzy. Działaczom PiS nie podobają się nieprzemyślane, gigantyczne inwestycje miasta budowane bez uprzednich konsultacji z mieszkańcami, takie hala widowiskowa na granicy Gdańska i Sopotu czy generujący olbrzymie koszty stadion piłkarki. Uważają, że aby takie przedsięwzięcia miały sens należy je planować kompleksowo tak, aby zapewnić im ciągłość eksploatacji w najbliższych latach.


alt


alt


Na spotkaniu pojawili się parlamentarzyści Dorota Arciszewska-Mielewczyk i poseł Zbigniew Kozak, a także Kazimierz Koralewski oraz Hanna Foltyn-Kubicka. - Bardzo się cieszę, że mogłem się z państwem spotkać i za to ze tutaj przyszliście. Szczególnie witam stoczniowców ze Stoczni Gdańsk, którzy zrobili mi dzisiaj niespodziankę i także tutaj przyszli – mówił Andrzej Jaworski.


alt


alt


- Ważne jest żeby powiedzieć, że na pewno skończymy z polityką mitomanii obecnego prezydenta. Nie może być tak ,  że ze względu na to że jest Euro 2012 nie patrzy się na nic i buduje się stadion najdrożej jak to jest tylko możliwe, nie patrząc na to co będzie dalej się z tym obiektem działo. Nie może być tak , że miliony złotych pompuje się w Europejskie Centrum Solidarności, w momencie kiedy solidarność tak naprawdę nie ma z tą instytucją nic wspólnego. Musimy z tym skończyć – powiedział kandydat na prezydenta Gdańska.  


alt


alt


Jaworski zapowiadał, że w nadchodzących wyborach idzie po zwycięstwo. - Jeżeli będziemy razem chcieli dokonać zmian, to dokonamy tego co jest niemożliwe. Tak jak kiedyś mówiono, że stoczni nie można uratować, że ona będzie musiała kiedyś upaść, tak dzisiaj gdy ktoś mówi że prezydent Adamowicz po raz kolejny wygra, to ja mówię że to tylko od nas zależy. Razem możemy to zmienić, bo musimy i możemy żyć w mieście zarządzanym po gospodarsku, w mieście zarządzanym nowocześnie i w mieście otwartym na mieszkańców – mówił Andrzej Jaworski nie kryjąc, że obecnie urzędujący włodarz jest jego głównym rywalem w wyścigu prezydenckim. – Myślę, że tym właśnie różnię się od prezydenta Pawła Adamowicza, że ja się z mieszkańcami spotykam, chcę z nimi rozmawiać i chcę znać ich opinię. Obiecuję, że bez względu na wszystko, bez względu na to jaki będzie budżet, jaki stan kasy miejskiej zastaniemy i odkryjemy, to zawsze będę dążył do tego aby konsultacje z mieszkańcami były na każdym etapie każdej inwestycji która ma duże znaczenie dla budżetu – dodał.    


alt


alt


W ramach programu wyborczego partii znajduje się 10 podpunktów pt. „10 razy więcej”, a wśród nich takie postulaty jak ,więcej bezkolizyjnych skrzyżowań komunikacyjnych, więcej przedszkoli, więcej nowoczesnych technologii dla mienia komunalnego, więcej udziału w życiu miasta uczelni technicznych, humanistycznych i ekonomicznych, więcej możliwości kontaktu prezydenta z mieszkańcami, więcej bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta, więcej korzyści z uporządkowanych odpadów komunalnych, więcej usprawnień dla ludzi starszych czy więcej atrakcyjnych wydarzeń kultury młodzieżowej. 


alt


alt


- Nie może być tak, że z jednej strony mówi się że nie ma pieniędzy dla najuboższych, że nie ma pieniędzy na poprawę podstawowych elementów naszego funkcjonowania, że trzeba podnosić cenę wody, cenę ogrzewania jednocześnie niebotycznie podnosząc wynagrodzenia dla osób które sprawują różnego rodzaju funkcje z kasy miejskiej. A z drugiej strony wydaje się olbrzymie pieniądze, miliony złotych na inwestycje, które wiemy że są nietrafione takie jak na przykład hala na granicy Gdańska i Sopotu - mówił Jaworski.


alt

   
Pytany przez dziennikarzy TVP Gdańsk Andrzej Jaworski zapewniał, że jeśli zwycięży wybory pierwszą z jego decyzji będzie dokładne sprawdzenie kasy miasta. Drugą natomiast - sprawdzenie słuszności wprowadzenia podwyżek czynszów komunalnych w mieście.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież