Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inauguracja kampanii samorządowej PiS

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 października 2010 07:10

altW gdańskim Domu Harcerza odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości. Główną częścią spotkania było oficjalne zaprezentowanie kandydata PiS na Prezydenta Miasta Gdańska - posła Andrzeja Jaworskiego. Przedstawione zostały także główne tezy programowe partii na nadchodzące wybory samorządowe.

PiS przystępuje do kampanii z hasłem „Więcej dla Gdańska”. Program partii opiera się na  naprawie błędnej zdaniem Andrzeja Jaworskiego, polityki ekonomicznej i przestrzennej obecnie urzędujących włodarzy. Działaczom PiS nie podobają się nieprzemyślane, gigantyczne inwestycje miasta budowane bez uprzednich konsultacji z mieszkańcami, takie hala widowiskowa na granicy Gdańska i Sopotu czy generujący olbrzymie koszty stadion piłkarki. Uważają, że aby takie przedsięwzięcia miały sens należy je planować kompleksowo tak, aby zapewnić im ciągłość eksploatacji w najbliższych latach.


alt


alt


Na spotkaniu pojawili się parlamentarzyści Dorota Arciszewska-Mielewczyk i poseł Zbigniew Kozak, a także Kazimierz Koralewski oraz Hanna Foltyn-Kubicka. - Bardzo się cieszę, że mogłem się z państwem spotkać i za to ze tutaj przyszliście. Szczególnie witam stoczniowców ze Stoczni Gdańsk, którzy zrobili mi dzisiaj niespodziankę i także tutaj przyszli – mówił Andrzej Jaworski.


alt


alt


- Ważne jest żeby powiedzieć, że na pewno skończymy z polityką mitomanii obecnego prezydenta. Nie może być tak ,  że ze względu na to że jest Euro 2012 nie patrzy się na nic i buduje się stadion najdrożej jak to jest tylko możliwe, nie patrząc na to co będzie dalej się z tym obiektem działo. Nie może być tak , że miliony złotych pompuje się w Europejskie Centrum Solidarności, w momencie kiedy solidarność tak naprawdę nie ma z tą instytucją nic wspólnego. Musimy z tym skończyć – powiedział kandydat na prezydenta Gdańska.  


alt


alt


Jaworski zapowiadał, że w nadchodzących wyborach idzie po zwycięstwo. - Jeżeli będziemy razem chcieli dokonać zmian, to dokonamy tego co jest niemożliwe. Tak jak kiedyś mówiono, że stoczni nie można uratować, że ona będzie musiała kiedyś upaść, tak dzisiaj gdy ktoś mówi że prezydent Adamowicz po raz kolejny wygra, to ja mówię że to tylko od nas zależy. Razem możemy to zmienić, bo musimy i możemy żyć w mieście zarządzanym po gospodarsku, w mieście zarządzanym nowocześnie i w mieście otwartym na mieszkańców – mówił Andrzej Jaworski nie kryjąc, że obecnie urzędujący włodarz jest jego głównym rywalem w wyścigu prezydenckim. – Myślę, że tym właśnie różnię się od prezydenta Pawła Adamowicza, że ja się z mieszkańcami spotykam, chcę z nimi rozmawiać i chcę znać ich opinię. Obiecuję, że bez względu na wszystko, bez względu na to jaki będzie budżet, jaki stan kasy miejskiej zastaniemy i odkryjemy, to zawsze będę dążył do tego aby konsultacje z mieszkańcami były na każdym etapie każdej inwestycji która ma duże znaczenie dla budżetu – dodał.    


alt


alt


W ramach programu wyborczego partii znajduje się 10 podpunktów pt. „10 razy więcej”, a wśród nich takie postulaty jak ,więcej bezkolizyjnych skrzyżowań komunikacyjnych, więcej przedszkoli, więcej nowoczesnych technologii dla mienia komunalnego, więcej udziału w życiu miasta uczelni technicznych, humanistycznych i ekonomicznych, więcej możliwości kontaktu prezydenta z mieszkańcami, więcej bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta, więcej korzyści z uporządkowanych odpadów komunalnych, więcej usprawnień dla ludzi starszych czy więcej atrakcyjnych wydarzeń kultury młodzieżowej. 


alt


alt


- Nie może być tak, że z jednej strony mówi się że nie ma pieniędzy dla najuboższych, że nie ma pieniędzy na poprawę podstawowych elementów naszego funkcjonowania, że trzeba podnosić cenę wody, cenę ogrzewania jednocześnie niebotycznie podnosząc wynagrodzenia dla osób które sprawują różnego rodzaju funkcje z kasy miejskiej. A z drugiej strony wydaje się olbrzymie pieniądze, miliony złotych na inwestycje, które wiemy że są nietrafione takie jak na przykład hala na granicy Gdańska i Sopotu - mówił Jaworski.


alt

   
Pytany przez dziennikarzy TVP Gdańsk Andrzej Jaworski zapewniał, że jeśli zwycięży wybory pierwszą z jego decyzji będzie dokładne sprawdzenie kasy miasta. Drugą natomiast - sprawdzenie słuszności wprowadzenia podwyżek czynszów komunalnych w mieście.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież