Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ergo Hestia sponsorem gdańsko-sopockiej hali

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 sierpnia 2010 12:56

altDługo oczekiwana hala widowiskowo-sportowa na granicy Gdańska i Sopotu będzie się nazywać Ergo Arena. Podczas czwartkowej uroczystości podpisano umowę na pięcioletni sponsoring tytularny grupy Ergo Hestia do całej hali.


Napisy z nazwą Ergo Arena znajdą się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budynku, a także na stronach internetowych, biletach, materiałach prasowych i w trakcie wszystkich imprez organizowanych na terenie obiektu. Za prawo do nazwy sopocko-gdańskiej hali Hestia zapłaciła ponad 12 mln złotych. Na uroczystym ujawnieniu sponsora tytularnego obecni byli prezydenci Gdańska i Sopotu Paweł Adamowicz i Jacek Karnowski  oraz Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia, a także Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot.


alt


Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zadowoleni po podpisaniu umowy


- Nie ma innej takiej hali niż ta w Polsce. Ta hala jest symbolem, że zarówno w Gdańsku jak i Sopocie mówimy o kapitale społecznym, że na serio Gdańsk z Sopotem współpracują ze sobą. Robimy to tu i teraz bardzo serio. Chciałem podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Ta hala łączy nasze dwa partnerskie miasta. Chciałbym podziękować również sponsorowi Hestii. Cieszymy się, że firma sopocka, pomorska stała się sponsorem tytularnym hali. To jest symbol dla innych przedsiębiorców, że powinniśmy współpracować przy podobnych projektach – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


alt


Przemawia Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia 


O sopocko-gdańskiej hali, jako wspólnym projekcie Gdańska i Sopotu mówił również prezydent Karnowski.
- Jedna z gazet pisze, że dzisiaj po raz czwarty będziemy otwierać tą halę. Ona jest naszym wspólnym dzieckiem. Jak to z dziećmi bywa najpierw się rodzi, później są bóle porodowe, później pępkowe i oczywiście chrzest. Dzisiaj obchodzimy chrzest naszego wspólnego dziecka, które odtąd będzie miało już nazwę Ergo Arena. Mam nadzieje, że pozostali członkowie klubu biznesu będą włączać się w rozwój tego dziecka. Z wielką przyjemnością przekazuję pani prezes Magdzie Sekule zgodę na odbycie pierwszej imprezy masowej czyli meczu Brazylia-Polska – żartował prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


alt


Goście uroczystego podpisania umowy o sponsoringu hali przez Hestię


Rolę i znaczenie grupy Ergo Hestia w rozwój hali podkreśliła wiceprezes zarządu Ergo Hestii Małgorzata Makulska.
- Z naszych ekspertyz wynikało, że wynegocjowana kwota (12,2 mln złotych - przyp. red.)  jest stosunkowo wysoka, jeżeli przełożyć ją tylko na „ekwiwalent reklamowy”. Postrzegamy jednak swój udział w tym projekcie jako element naszego wkładu w rozwój Trójmiasta i całego regionu – wyjaśniła Małgorzata Makulska.


Na uroczystym nadaniu imienia hali nie obyło się również bez pytań o jej późniejsze funkcjonowanie. Często pojawiało się pytanie, czy hala wytrzyma rywalizację o organizację imprez masowych ze znajdującą się niedaleko PGE Areną.
- Akurat w tym wypadku myślę, że stadion z halą o tyle mniej konkurują, że są to jednak zupełnie inne obiekty. Jeżeli mówimy o dużym koncercie na przykład Stinga to wiadomo, że on najprawdopodobniej w hali by się nie odbył. Przy dużych imprezach na pewno nie możemy konkurować ze stadionem, ale przy mniejszych, bardziej kameralnych wydarzeniach na pewno. Myślę również, że Ergo Arena jest miejscem odbywania spotkań, konferencji i imprez  w trakcie całego roku . Tutaj może się odbyć impreza nawet wtedy, kiedy na zewnątrz pada deszcz. To jest na pewno nasza duża przewaga. Uważam jednak, że obydwa obiekty będą się bardziej dopełniać niż ze sobą rywalizować - zapewniła Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot.


alt


Widok ogólny na halę


Już w najbliższą środę 18 sierpnia odbędzie się uroczyste otwarcie. Otwarcie hali uświetni mecz siatkarskich reprezentacji Polski i Brazylii czyli aktualnych wicemistrzów i mistrzów świata.


alt


alt


alt


alt


Budowa hali kosztowała w sumie 340 mln złotych. Do jej zbudowania użyto 2000 ton stali. Hala docelowo ma pomieścić nawet 15 tys. kibiców, którzy będą mogli skorzystać z miejsc parkingowych na 1300 samochodów. Na tych, którym nie straszne są wysokie ceny czeka 47 lóż VIP.
Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież