Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ergo Arena czeka na gwiazdy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 sierpnia 2010 21:25

alt18 sierpnia odbędzie się uroczysta inauguracja działalności hali widowiskowo-sportowej na granicy  Gdańska i Sopotu. Jako pierwsi w Ergo Arenie, tak będzie się nazywał obiekt, wystąpią siatkarze Polski i Brazylii. Początek meczu o godz. 18.00. Uroczystość otwarcia Ergo Areny rozpocznie się o godz. 17.00.


- Jestem bardzo zadowolony, że rozpoczynamy działalność tego obiektu od meczu siatkówki – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Nam wszystkim Brazylia kojarzy się ze sportem. Znamy piłkarzy brazylijskich. Od pewnego czasu również siatkówka brazylijska jest w naszym kraju bardzo dobrze znana, bo w siatkówce mamy w ostatnim czasie o wiele większe sukcesy niż w piłce nożnej. Dla nas ta inauguracja to bardzo ważny trening. Proszę wybaczyć jeśli będą jakieś potknięcia. W sobotę, 21 sierpnia, hala zostanie udostępniona mieszkańcom Gdańska, Sopotu, całego Pomorza  do zwiedzania. Będzie okazja zajrzeć we wszystkie konty, żeby zobaczyć jak to wygląda od zaplecza.


Hala będzie żyć
- Zaczynamy życie hali od wydarzenia sportowego, ale hala będzie żyła również innymi wydarzeniami – zapewniła Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot. - Na równorzędnym poziomie z imprezami sportowymi są imprezy kulturalne. Czekają nas wielkie imprezy typu koncerty Lady Gagi czy Jean Micheal Jarre'a. Będą również mniejsze koncerty nawet filharmoniczne. Ze sportem będziemy żylim na codzień. Tu będą miały swoją siedzibę dwie wspaniałe drużyny – siatkarki i koszykarze. Nie zamykamy się na inne dyscypliny. W przyszłym roku będziemy gościć mistrzostwa Europy seniorów w tenisie stołowym. Na 2014 rok zapowiada się kolejne wielkie wydarzenie siatkarskie. Wrażeń i emocji w hali na pewno nie zabraknie tak sportowych, jak i kulturalnych. Hala będzie mogła również pełnić funkcję kongresowo-wystawienniczą. 12 sierpnia nastąpi uroczyste podpisanie umowy ze sponsorem Ergo Hestią. Podczas tego spotkania zaprezentujemy logo hali.


Przyszłość dobra i pozytywna
- Nie mam żadnych obaw co do współpracy Gdańska i Sopotu przy gospodarowaniu halą – zapewnił Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Miasta Gdańska. - Skoro udało się nam przejśc cały ten proces to teraz na pewno nie będzie żadnych problemów. Ta hala to nie tylko budynek atrakcyjny nie tylko jeśkli chodzi o charakter sportowy, ale to jest obiekt o bardzo wysokim standardzie zaawansowania technicznego. Taką infrastrukturą warto się cieszyć i ją szanować. Ten projekt nie mógłby być zrealizowany bez marszałka Kozłowskiego, który dał szansę powodzenia temu projektowi. Tak naprawdę to nie byłoby tego projektu bez zaangażowania i sił osób pracujących nad nim w Sopocie, który był liderem jeśli chodzi o prowadzenie całej inwestycji. To widzimy dziś jest bardzo wartościowe, ale myślę, że to co zobaczymy po osiemnastym będzie jeszcze bardziej wartościowe. Przyszłość tylko dobra i pozytywna.


Gwiazdy na otwarcie
Otwarcie hali uświetni mecz siatkarskich reprezentacji Polski i Brazylii czyli aktualnych wicemistrzów i mistrzów świata. To z pewnością będzie święto dla pomorskich kibiców siatkówki, którzy będą mieli okazję na żywow zobaczyć na żywo najlepszych siatkarzy świata. W zamian za przyjazd Brazylii na mecz do Polski reprezentacja uda się na ttrzy mecze dom Brazylii.
Mecz rozpocznie się o godz. 18. Kibice będą wpuszczani do obiektu od godz. 16.00. O 17.00 rozpocznie się uroczystość otwarcia hali. Pojemność hali wynosi około 11 tysięcy miejsc siedzących na imprezach sportowych. Organizatorzy liczą na komplet widzów 18 sierpnia.


Bilety
Bilety na mecz Polski Związek Piłki Siatkowej ustalił w czterech cenach – 50, 60, 80 i 100 złotych. Ich sprzedaż ineternetow ruszyła w sobotę i przez niespełna dwa dni rozeszło się ponad 3000. To świadczy, że zainteresowanie meczem jest bardzo duże. Bilety można kupić przez internet i w punktach stacjonarnych. Dystrybucją biletów zajmuje się firma Ticketpro


Zakup biletów przez internet
https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/6598/mecz-towarzyski-polska-brazylia


Stacjonarne punkty na Pomorzu gdzie można nabyć bilety
http://www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/pomorskie/index.html
Na siatkówkę sprzedawane będą wjazdówki w cenie 20 i 50 (wjazdówka VIP) zlotych.


Jak dojechać?
Gospodarze obiektu zalecają osobom wybierającym się na mecz komunikcję miejską. - Lokalizacja hali jest znakomita ze względu na dostępność środków transportu publicznego – stwierdziła Magdalena Sekuła. - Zachęcamy do korzystania z transportu publicznego. Mamy Szybką Kolej Miejską – dwa przystanki w bliskiej odległości Gdańsk Żabianka i Sopot Wyścigi, są tramwaje na ulicy Pomorskiej i autobusy na ulicy Bitwy pod Płowcami. Specjalny, darmowy autobus będzie kursował między halą a stacją Sopot Główny. Są miejsca postojowe wokół samej hali. Będzie to parking płatny na ponad 900 miejsc. Bilety na parking będzie można kupić przy okazji zakupu biletu na mecz za pośrednictwem Ticketpro. Podczas imprez osiedle Żabianka będzie osiedlem zamkniętym. W ciągu ulicy Pomorskiej będą uruchomione parkingi bezpłatne. Około 150 miejsc jest zapewnionych przy utwardzonej części ulicy Łokietka.


Dojazd do hali
http://halagdansk.sopot.pl/news/231


Jak dotrzeć do hali – schemat
http://halagdansk.sopot.pl/db/attach/pl.attachment_209734c603aacad771.gif
Tomasz Łunkiewicz
Fot. Michał Kaczmarek

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież