Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XXII edycja pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku”

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:15

Historia pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku” organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego sięga 1994 roku. 19 czerwca, w Dworze Artusa, już po raz dwudziesty drugi wyróżniono 10 najlepszych pomorskich przedsiębiorców. „Biznesmenem roku” został Kazimierz Wierzbicki, założyciel firmy „Trefl S.A.”. W tym roku uhonorowano również osoby zmieniające obraz Pomorza – przedsiębiorców i samorządowców.


– Plebiscyt „Biznesmen Roku” znany jest na Pomorzu od 1994 roku. Tegoroczna edycja jest 22 z kolei. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie o tak długiej historii w całym naszym kraju – powiedział Sławomir Siezieniewski, dziennikarz prowadzący galę.


Najlepszych biznesmenów wybrało 30-osobowe jury w skład, którego weszli m.in. Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu, Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, Wiesław Bielawski – wiceprezydent Gdańska, Zbigniew Canowiecki – prezes zarządu „Pracodawców Pomorza”, Joanna Strzemieczna-Rozen – dyrektor TVP3 Gdańsk, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, Leszek Gierszewski – prezes zarządu firmy „Drutex S.A.”. Przewodniczącym jury był Mieczysław Stuk – marszałek województwa pomorskiego.


– Przez minione 22 lata w plebiscycie „Biznesmen Roku” nagrodzonych zostało ponad 200 wybitnych przedstawicieli pomorskiej gospodarki – powiedział Sławomir Siezieniewski. – Stanowią oni o gospodarczej sile naszego regionu i decydują o miejscu naszej gospodarki na gospodarczej mapie naszego kraju.altLaureatami tegorocznej edycji „Biznesmena Roku” zostali:

Andrzej Czachorowski – właściciel firmy „Czachorowski”,

Jacek Kieloch – wiceprezes „Saur Neptun Gdańsk S.A.” (reprezentowany przez dyr. Stanisława Mikołajskiego),

Tomasz Kloskowski – prezes „Portu Lotniczego Gdańsk sp. z o.o.”,

Jan Mioduski – prezes zarządu „Techno-Service S.A.”,

Bogdan Staniszewski – prezes zarządu „Trakt Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane sp. z o.o.”,

Marzena Stogowska-Mydlarz – dyrektor operacyjny regionu grupy „Impel”,

Wiesław Szajda – właściciel firmy „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”,

Waldemar Tymoszewski – właściciel „Tym-Bud”,

Kazimierz Wierzbicki – założyciel „Trefl S.A.”,

Kazimierz Woźniak – właściciel firmy „Elwoz” (reprezentowany przez dyr. Adama Julke).alt– Moją dewizą jest, że to ludzie, nie zasoby, decydują o sukcesie przedsięwzięcia i firmy. Stąd też mocno stawiamy na szkolenie kadry, pracowników, ale również umożliwiamy studentom stawianie pierwszych kroków w przemyśle. Nasza firma dała początek wielu przedsiębiorstwom funkcjonującym z powodzeniem nie tylko w tym regionie – powiedział Jan Mioduski, prezes „Techno-Service S.A.”.


– Dzisiaj „Hydromechanika” to firma o zasięgu światowym. W zasadzie 99 procent produkcji jest na najwyższe wymagania światowe, na rynki takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Norwegia – wszystkie te kraje, które są znaczące gospodarczo i my na tych rynkach się koncentrujemy z wielkim powodzeniem – powiedział Wiesław Szajda, właściciel  „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”


Następnie jury udało się na obrady. Czas oczekiwania umilały gościom występy „Cappelli Gedanensis”.


Po zakończeniu obrad głos zabrał Mieczysław Struk.

– To jest konkurs szczególny, nie tylko dlatego, że odbywa się już po raz 22, ale przede wszystkim nie są wyróżniane tutaj firmy, choć oczywiście za tymi osobami, laureatami tej edycji konkursu „Biznesmen Roku” stoją również konkretne firmy, firmy tworzone od podstaw, firmy, które osiągają sukcesy. Ale żadna organizacja nie osiągnie sukcesu bez ludzi – powiedział Mieczysław Struk, przewodniczący jury. – Skupiamy się na liderze, człowieku, który kieruje podmiotem gospodarczym, który decyduje o najważniejszych kierunkach rozwoju, który wskazuje ekspansje firmy, który podejmuje bardzo ważne decyzje dotyczące zatrudnienia różnych osób.


Następnie Mieczysław Struk, Bogdan Borusewicz i Paweł Adamowicz wręczyli laureatom statuetki oraz podziękowania. Zebrani w Dworze Artusa goście poznali również zwycięzcę, który otrzymał tytuł „Biznesmena Roku”.

– Kapituła musiała wybrać jedną osobę i to był bardzo trudny wybór. Spośród wielu osób, które osiągały w ostatnich latach wielkie sukcesy jest też sporo osób, które naprawdę dzisiaj na ten tytuł zasługują. Ten tytuł został w końcu decyzją kapituły, w głosowaniu tajnym, przyznany. Dzisiejszy tytuł „Biznesmen Roku” trafia w ręce Pana Kazimierz Wierzbickiego – ogłosił marszałek Struk.alt– Ja bardzo dziękuję za ten tytuł, bo ten tytuł jest naprawdę dla wszystkich, z którymi współpracuję i myślę, że będziemy dalej współpracować. Mamy nowy projekt dla młodzieży i dzieci całego Pomorza i sądzę, że niedługo ogłosimy go, a więc wszyscy w jakiś sposób w nim zaistnieją. Naprawdę bardzo Państwu dziękuję – powiedział Kazimierz Wierzbicki, „Biznesmen Roku”.


Po raz pierwszy wręczono również specjalne nagrody dla osób, które zmieniają obraz Pomorza. Otrzymali je Jerzy Gajewski, na cześć którego laudację wygłosił Zbigniew Canowiecki oraz Bogdan Górski, na cześć którego laudację wygłosił Wiesław Bielawski.


Wręczono, również po raz pierwszy, nagrody dla samorządowców zmieniających obraz Pomorza. Pierwszym laureatem został prezydent Paweł Adamowicz.

– Mówimy Adamowicz, a w domyśle rozumiemy Gdańsk. Mówimy Gdańsk, a w domyśle rozumiemy Adamowicz – powiedział, parafrazując słowa poety Władimira Władimirowicza Majakowskiego, Jan Zarębski, były marszałek województwa pomorskiego, w laudacji na cześć Pawła Adamowicza.


Trzej pozostali samorządowcy uhonorowani nagrodami to: Aleksander Gappa – starosta Człuchowski, Arseniusz Finster – burmistrz Chojnic oraz Zbigniew Walczak – wójt Gniewina. Laudację na cześć laureatów wygłosił marszałek Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież