W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XXII edycja pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku”

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:15

Historia pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku” organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego sięga 1994 roku. 19 czerwca, w Dworze Artusa, już po raz dwudziesty drugi wyróżniono 10 najlepszych pomorskich przedsiębiorców. „Biznesmenem roku” został Kazimierz Wierzbicki, założyciel firmy „Trefl S.A.”. W tym roku uhonorowano również osoby zmieniające obraz Pomorza – przedsiębiorców i samorządowców.


– Plebiscyt „Biznesmen Roku” znany jest na Pomorzu od 1994 roku. Tegoroczna edycja jest 22 z kolei. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie o tak długiej historii w całym naszym kraju – powiedział Sławomir Siezieniewski, dziennikarz prowadzący galę.


Najlepszych biznesmenów wybrało 30-osobowe jury w skład, którego weszli m.in. Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu, Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, Wiesław Bielawski – wiceprezydent Gdańska, Zbigniew Canowiecki – prezes zarządu „Pracodawców Pomorza”, Joanna Strzemieczna-Rozen – dyrektor TVP3 Gdańsk, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, Leszek Gierszewski – prezes zarządu firmy „Drutex S.A.”. Przewodniczącym jury był Mieczysław Stuk – marszałek województwa pomorskiego.


– Przez minione 22 lata w plebiscycie „Biznesmen Roku” nagrodzonych zostało ponad 200 wybitnych przedstawicieli pomorskiej gospodarki – powiedział Sławomir Siezieniewski. – Stanowią oni o gospodarczej sile naszego regionu i decydują o miejscu naszej gospodarki na gospodarczej mapie naszego kraju.altLaureatami tegorocznej edycji „Biznesmena Roku” zostali:

Andrzej Czachorowski – właściciel firmy „Czachorowski”,

Jacek Kieloch – wiceprezes „Saur Neptun Gdańsk S.A.” (reprezentowany przez dyr. Stanisława Mikołajskiego),

Tomasz Kloskowski – prezes „Portu Lotniczego Gdańsk sp. z o.o.”,

Jan Mioduski – prezes zarządu „Techno-Service S.A.”,

Bogdan Staniszewski – prezes zarządu „Trakt Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane sp. z o.o.”,

Marzena Stogowska-Mydlarz – dyrektor operacyjny regionu grupy „Impel”,

Wiesław Szajda – właściciel firmy „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”,

Waldemar Tymoszewski – właściciel „Tym-Bud”,

Kazimierz Wierzbicki – założyciel „Trefl S.A.”,

Kazimierz Woźniak – właściciel firmy „Elwoz” (reprezentowany przez dyr. Adama Julke).alt– Moją dewizą jest, że to ludzie, nie zasoby, decydują o sukcesie przedsięwzięcia i firmy. Stąd też mocno stawiamy na szkolenie kadry, pracowników, ale również umożliwiamy studentom stawianie pierwszych kroków w przemyśle. Nasza firma dała początek wielu przedsiębiorstwom funkcjonującym z powodzeniem nie tylko w tym regionie – powiedział Jan Mioduski, prezes „Techno-Service S.A.”.


– Dzisiaj „Hydromechanika” to firma o zasięgu światowym. W zasadzie 99 procent produkcji jest na najwyższe wymagania światowe, na rynki takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Norwegia – wszystkie te kraje, które są znaczące gospodarczo i my na tych rynkach się koncentrujemy z wielkim powodzeniem – powiedział Wiesław Szajda, właściciel  „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”


Następnie jury udało się na obrady. Czas oczekiwania umilały gościom występy „Cappelli Gedanensis”.


Po zakończeniu obrad głos zabrał Mieczysław Struk.

– To jest konkurs szczególny, nie tylko dlatego, że odbywa się już po raz 22, ale przede wszystkim nie są wyróżniane tutaj firmy, choć oczywiście za tymi osobami, laureatami tej edycji konkursu „Biznesmen Roku” stoją również konkretne firmy, firmy tworzone od podstaw, firmy, które osiągają sukcesy. Ale żadna organizacja nie osiągnie sukcesu bez ludzi – powiedział Mieczysław Struk, przewodniczący jury. – Skupiamy się na liderze, człowieku, który kieruje podmiotem gospodarczym, który decyduje o najważniejszych kierunkach rozwoju, który wskazuje ekspansje firmy, który podejmuje bardzo ważne decyzje dotyczące zatrudnienia różnych osób.


Następnie Mieczysław Struk, Bogdan Borusewicz i Paweł Adamowicz wręczyli laureatom statuetki oraz podziękowania. Zebrani w Dworze Artusa goście poznali również zwycięzcę, który otrzymał tytuł „Biznesmena Roku”.

– Kapituła musiała wybrać jedną osobę i to był bardzo trudny wybór. Spośród wielu osób, które osiągały w ostatnich latach wielkie sukcesy jest też sporo osób, które naprawdę dzisiaj na ten tytuł zasługują. Ten tytuł został w końcu decyzją kapituły, w głosowaniu tajnym, przyznany. Dzisiejszy tytuł „Biznesmen Roku” trafia w ręce Pana Kazimierz Wierzbickiego – ogłosił marszałek Struk.alt– Ja bardzo dziękuję za ten tytuł, bo ten tytuł jest naprawdę dla wszystkich, z którymi współpracuję i myślę, że będziemy dalej współpracować. Mamy nowy projekt dla młodzieży i dzieci całego Pomorza i sądzę, że niedługo ogłosimy go, a więc wszyscy w jakiś sposób w nim zaistnieją. Naprawdę bardzo Państwu dziękuję – powiedział Kazimierz Wierzbicki, „Biznesmen Roku”.


Po raz pierwszy wręczono również specjalne nagrody dla osób, które zmieniają obraz Pomorza. Otrzymali je Jerzy Gajewski, na cześć którego laudację wygłosił Zbigniew Canowiecki oraz Bogdan Górski, na cześć którego laudację wygłosił Wiesław Bielawski.


Wręczono, również po raz pierwszy, nagrody dla samorządowców zmieniających obraz Pomorza. Pierwszym laureatem został prezydent Paweł Adamowicz.

– Mówimy Adamowicz, a w domyśle rozumiemy Gdańsk. Mówimy Gdańsk, a w domyśle rozumiemy Adamowicz – powiedział, parafrazując słowa poety Władimira Władimirowicza Majakowskiego, Jan Zarębski, były marszałek województwa pomorskiego, w laudacji na cześć Pawła Adamowicza.


Trzej pozostali samorządowcy uhonorowani nagrodami to: Aleksander Gappa – starosta Człuchowski, Arseniusz Finster – burmistrz Chojnic oraz Zbigniew Walczak – wójt Gniewina. Laudację na cześć laureatów wygłosił marszałek Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież