Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wspólne działania – lepsze efekty czyli konkursy w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 08 listopada 2023 10:57

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku zapraszają uczniów i nauczycieli szkół podstawowych do uczestnictwa w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego.


Tegoroczna XIX edycja zatytułowana "Opowieści gdańskiego astronoma" została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, a celem jego jest m.in. propagowanie literatury pięknej, popularyzacja wiedzy astronomicznej wśród dzieci, poznanie historii i teraźniejszości miasta Gdańska, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Ważnym elementem jest również uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Podczas konkursu uczniowie będą mogli wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pomysłowością w interpretacji tekstu lub wiersza. Jak uczestnicy konkursu poradzą sobie z żywym słowem będzie można się przekonać 30 listopada o godz. 9.30 w siedzibie Biblioteki przy al. gen. J. Hallera 14 podczas konkursowych przesłuchań.


Kolejnym przedsięwzięciem w którym uczestniczy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku to VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników, który rozpoczął się w październiku. Głównym celem projektu jest rozwijanie pasji do czytania oraz promowanie literatury dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu, udział w konkursowych zmaganiach jest dla uczestników ciekawym spotkaniem z literaturą współczesną. A samo czytanie pozwala na wprowadzenie uczniów w świat wartości, budowania relacji społecznych, wzmacniania poczucia tożsamości, rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz rozbudzania ciekawości poznawczej.

Organizatorzy przygotowali już zestawy lektur do przeczytania przez młodych miłośników książek. Jest to literatura współczesna, która może spodobać się nie tylko uczestnikom konkursowych zmagań, ale również dzieciom wybierającym ciekawe książki.

alt


O wszystkich działaniach Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku można dowiedzieć się z nowej strony internetowej www.pbp.gda.pl, która swoją nową odsłoną powinna zachęcić odbiorców do korzystania przede wszystkim ze zbiorów Biblioteki jak również z oferty przygotowanej dla wszystkich zainteresowanych działalnością Biblioteki.

Więcej informacji: www.pbw.gda.pl oraz www.sp60.szkolnastrona.pl.; https://wielkaliga.pl/


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież