Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z żelazną miotłą na Pomorze?! "Zalęgli się" pod nosem Tuska

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lipca 2022 19:13

W Radomiu, podczas lipcowej "Konwencji przyszłości" lider PO, Donald Tusk ryknął nie tylko na prezesa NBP, ale także na działaczy PiS niższej rangi: "zalęgli się w firmach pod polityczną kontrolą (...) stali się milionerami(...) będą szczerzyć zęby w uśmiechu".
Czy lider partii aby nie "szczerzył zębów" do swoich partyjnych podwładnych Piotra Borawskiego i Marcina Skwierawskiego, kierowników organizacji PO w Gdańsku i Sopocie?


Podczas konwencji w Radomiu D. Tusk twardo wziął się za swoich politycznych przeciwników. Wygarnął formacji J. Kaczyńskiego, że "istnieje grupa ludzi, którzy naprawdę mają powód do radości i satysfakcji(...) stali się milionerami dzięki niezwykłej sprawności partii politycznej, która w Polsce rządzi i daje swoim aktywistom możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy, oni drożyzną się nie przejmują, będą szczerzyć zęby w uśmiechu".


Donald Tusk jest członkiem organizacji partyjnej PO w Sopocie. Przed ponad rokiem jej przewodniczącym na kolejna kadencję został wybrany jednomyślnie Marcin Skwierawski, zastępca prezydenta Sopotu, b. gdański radny PO, kibic Lechii albo Arki w zależności od kalendarza wyborczego. Musiało mu być nieswojo, gdy słuchał połajanki członka swojej powiatowej organizacji.


Bo, używając języka D. Tuska, można odnieść wrażenie, że mógł mówić o M. Skwierawskim, który "zalągł się" w firmach pod polityczną kuratelą pomorskiej nomenklatury władzy. Od lat bowiem z woli Jacka Karnowskiego, swojego przełożonego, b. skarbnika PO, poza pracą w urzędzie zajmuje się nadzorem nad zarządem komunalnej spółki "Ekodolina". Fatyga ta pozwala uzupełnić politykowi PO 160 tys. zł pensji urzędniczej o dodatkowe 40 tys. zł. Kiedy zaś M. Skwierawski słuchał Tuska moralizującego w Radomiu, musiał czuć się nieszczególnie, bo właśnie dopiero co został doproszony do pracy w kolejnej spółce gminnej - Gdańskich Usługach Komunalnych. Splendor ten, wart rocznie ponad 42 tys. zł, dorzuciła do jego dossier prezydent Gdańska otaczana przez D. Tuska polityczną życzliwością, nadto to była konserwatywna koleżanka Skwierawskiego i z PO, i z rady Gdańska.


Atakując etycznym cepem politycznych konkurentów Tusk niechcący pokopał po kostkach własnych żołnierzy. W radzie nadzorczej GUK od blisko dwóch lat "zalągł się" bowiem inny jego partyjny aktywista, wicemarszałek pomorski Leszek Bonna, który z Chojnic dogląda spraw gdańskich śmieci za 42 400 zł rocznie.


Słuchając eseju Tuska o "niezwykłej sprawności partii politycznej, która daje swoim aktywistom możliwość zarabiania bardzo dużych pieniędzy", czyniąc z nich milionerów, kiepsko czuć się musiał także Piotr Borawski, inny członek zarządu pomorskiej PO, szef tej partii w Gdańsku, b. szef kampanii prezydenckiej Jarosława Wałęsy, obecnie zastępca A. Dulkiewicz w Gdańsku. Chyba że... D. Tusk nie wiedział, iż jego delegat na Gdańsk, świadczący już usługi nadzoru nad miejską spółką "Innobaltica", z woli zarządu woj. pomorskiego dowodzonego przez lidera PO na Pomorzu Mieczysława Struka, ze wspomnianym L. Bonną w składzie , dopiero co objął warte co najmniej 35 tys. zł rocznie miejsce w radzie nadzorczej spółki szpitalnej w Gdańsku. Z kolei Marek Bonisławski, inny z istotnych dla pomorskiego krajobrazu partii Tuska działaczy, za jednym zamachem wszedł do dwóch rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Gdańskich i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W czasie wolnym od pracy na stanowisku dyrektora biura A. Dulkiewicz i licznych służbowych wyjazdów zagranicznych może uzupełnić 170 tys. pensji o ok. 100 tys. zł ekstra w każdym roku.


Donald Tusk chciałby posprzątać w Polsce stalową miotłą, wyprowadzać gości z gabinetów, zaprowadzać porządki w trybunałach bez zbędnych ustawowych ceregieli. Zanim jednak ruszy na kraj powinien posprzątać u siebie na podwórku. Pełno tam polityków, którzy drożyzną się nie przejmują i szczerzą żeby w uśmiechu. Polityk o wilczym spojrzeniu byłby więc jak znalazł nie tylko na partyjnej estradzie w Radomiu...
(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież