Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z żelazną miotłą na Pomorze?! "Zalęgli się" pod nosem Tuska

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lipca 2022 19:13

W Radomiu, podczas lipcowej "Konwencji przyszłości" lider PO, Donald Tusk ryknął nie tylko na prezesa NBP, ale także na działaczy PiS niższej rangi: "zalęgli się w firmach pod polityczną kontrolą (...) stali się milionerami(...) będą szczerzyć zęby w uśmiechu".
Czy lider partii aby nie "szczerzył zębów" do swoich partyjnych podwładnych Piotra Borawskiego i Marcina Skwierawskiego, kierowników organizacji PO w Gdańsku i Sopocie?


Podczas konwencji w Radomiu D. Tusk twardo wziął się za swoich politycznych przeciwników. Wygarnął formacji J. Kaczyńskiego, że "istnieje grupa ludzi, którzy naprawdę mają powód do radości i satysfakcji(...) stali się milionerami dzięki niezwykłej sprawności partii politycznej, która w Polsce rządzi i daje swoim aktywistom możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy, oni drożyzną się nie przejmują, będą szczerzyć zęby w uśmiechu".


Donald Tusk jest członkiem organizacji partyjnej PO w Sopocie. Przed ponad rokiem jej przewodniczącym na kolejna kadencję został wybrany jednomyślnie Marcin Skwierawski, zastępca prezydenta Sopotu, b. gdański radny PO, kibic Lechii albo Arki w zależności od kalendarza wyborczego. Musiało mu być nieswojo, gdy słuchał połajanki członka swojej powiatowej organizacji.


Bo, używając języka D. Tuska, można odnieść wrażenie, że mógł mówić o M. Skwierawskim, który "zalągł się" w firmach pod polityczną kuratelą pomorskiej nomenklatury władzy. Od lat bowiem z woli Jacka Karnowskiego, swojego przełożonego, b. skarbnika PO, poza pracą w urzędzie zajmuje się nadzorem nad zarządem komunalnej spółki "Ekodolina". Fatyga ta pozwala uzupełnić politykowi PO 160 tys. zł pensji urzędniczej o dodatkowe 40 tys. zł. Kiedy zaś M. Skwierawski słuchał Tuska moralizującego w Radomiu, musiał czuć się nieszczególnie, bo właśnie dopiero co został doproszony do pracy w kolejnej spółce gminnej - Gdańskich Usługach Komunalnych. Splendor ten, wart rocznie ponad 42 tys. zł, dorzuciła do jego dossier prezydent Gdańska otaczana przez D. Tuska polityczną życzliwością, nadto to była konserwatywna koleżanka Skwierawskiego i z PO, i z rady Gdańska.


Atakując etycznym cepem politycznych konkurentów Tusk niechcący pokopał po kostkach własnych żołnierzy. W radzie nadzorczej GUK od blisko dwóch lat "zalągł się" bowiem inny jego partyjny aktywista, wicemarszałek pomorski Leszek Bonna, który z Chojnic dogląda spraw gdańskich śmieci za 42 400 zł rocznie.


Słuchając eseju Tuska o "niezwykłej sprawności partii politycznej, która daje swoim aktywistom możliwość zarabiania bardzo dużych pieniędzy", czyniąc z nich milionerów, kiepsko czuć się musiał także Piotr Borawski, inny członek zarządu pomorskiej PO, szef tej partii w Gdańsku, b. szef kampanii prezydenckiej Jarosława Wałęsy, obecnie zastępca A. Dulkiewicz w Gdańsku. Chyba że... D. Tusk nie wiedział, iż jego delegat na Gdańsk, świadczący już usługi nadzoru nad miejską spółką "Innobaltica", z woli zarządu woj. pomorskiego dowodzonego przez lidera PO na Pomorzu Mieczysława Struka, ze wspomnianym L. Bonną w składzie , dopiero co objął warte co najmniej 35 tys. zł rocznie miejsce w radzie nadzorczej spółki szpitalnej w Gdańsku. Z kolei Marek Bonisławski, inny z istotnych dla pomorskiego krajobrazu partii Tuska działaczy, za jednym zamachem wszedł do dwóch rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Gdańskich i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W czasie wolnym od pracy na stanowisku dyrektora biura A. Dulkiewicz i licznych służbowych wyjazdów zagranicznych może uzupełnić 170 tys. pensji o ok. 100 tys. zł ekstra w każdym roku.


Donald Tusk chciałby posprzątać w Polsce stalową miotłą, wyprowadzać gości z gabinetów, zaprowadzać porządki w trybunałach bez zbędnych ustawowych ceregieli. Zanim jednak ruszy na kraj powinien posprzątać u siebie na podwórku. Pełno tam polityków, którzy drożyzną się nie przejmują i szczerzą żeby w uśmiechu. Polityk o wilczym spojrzeniu byłby więc jak znalazł nie tylko na partyjnej estradzie w Radomiu...
(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież