Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z żelazną miotłą na Pomorze?! "Zalęgli się" pod nosem Tuska

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lipca 2022 19:13

W Radomiu, podczas lipcowej "Konwencji przyszłości" lider PO, Donald Tusk ryknął nie tylko na prezesa NBP, ale także na działaczy PiS niższej rangi: "zalęgli się w firmach pod polityczną kontrolą (...) stali się milionerami(...) będą szczerzyć zęby w uśmiechu".
Czy lider partii aby nie "szczerzył zębów" do swoich partyjnych podwładnych Piotra Borawskiego i Marcina Skwierawskiego, kierowników organizacji PO w Gdańsku i Sopocie?


Podczas konwencji w Radomiu D. Tusk twardo wziął się za swoich politycznych przeciwników. Wygarnął formacji J. Kaczyńskiego, że "istnieje grupa ludzi, którzy naprawdę mają powód do radości i satysfakcji(...) stali się milionerami dzięki niezwykłej sprawności partii politycznej, która w Polsce rządzi i daje swoim aktywistom możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy, oni drożyzną się nie przejmują, będą szczerzyć zęby w uśmiechu".


Donald Tusk jest członkiem organizacji partyjnej PO w Sopocie. Przed ponad rokiem jej przewodniczącym na kolejna kadencję został wybrany jednomyślnie Marcin Skwierawski, zastępca prezydenta Sopotu, b. gdański radny PO, kibic Lechii albo Arki w zależności od kalendarza wyborczego. Musiało mu być nieswojo, gdy słuchał połajanki członka swojej powiatowej organizacji.


Bo, używając języka D. Tuska, można odnieść wrażenie, że mógł mówić o M. Skwierawskim, który "zalągł się" w firmach pod polityczną kuratelą pomorskiej nomenklatury władzy. Od lat bowiem z woli Jacka Karnowskiego, swojego przełożonego, b. skarbnika PO, poza pracą w urzędzie zajmuje się nadzorem nad zarządem komunalnej spółki "Ekodolina". Fatyga ta pozwala uzupełnić politykowi PO 160 tys. zł pensji urzędniczej o dodatkowe 40 tys. zł. Kiedy zaś M. Skwierawski słuchał Tuska moralizującego w Radomiu, musiał czuć się nieszczególnie, bo właśnie dopiero co został doproszony do pracy w kolejnej spółce gminnej - Gdańskich Usługach Komunalnych. Splendor ten, wart rocznie ponad 42 tys. zł, dorzuciła do jego dossier prezydent Gdańska otaczana przez D. Tuska polityczną życzliwością, nadto to była konserwatywna koleżanka Skwierawskiego i z PO, i z rady Gdańska.


Atakując etycznym cepem politycznych konkurentów Tusk niechcący pokopał po kostkach własnych żołnierzy. W radzie nadzorczej GUK od blisko dwóch lat "zalągł się" bowiem inny jego partyjny aktywista, wicemarszałek pomorski Leszek Bonna, który z Chojnic dogląda spraw gdańskich śmieci za 42 400 zł rocznie.


Słuchając eseju Tuska o "niezwykłej sprawności partii politycznej, która daje swoim aktywistom możliwość zarabiania bardzo dużych pieniędzy", czyniąc z nich milionerów, kiepsko czuć się musiał także Piotr Borawski, inny członek zarządu pomorskiej PO, szef tej partii w Gdańsku, b. szef kampanii prezydenckiej Jarosława Wałęsy, obecnie zastępca A. Dulkiewicz w Gdańsku. Chyba że... D. Tusk nie wiedział, iż jego delegat na Gdańsk, świadczący już usługi nadzoru nad miejską spółką "Innobaltica", z woli zarządu woj. pomorskiego dowodzonego przez lidera PO na Pomorzu Mieczysława Struka, ze wspomnianym L. Bonną w składzie , dopiero co objął warte co najmniej 35 tys. zł rocznie miejsce w radzie nadzorczej spółki szpitalnej w Gdańsku. Z kolei Marek Bonisławski, inny z istotnych dla pomorskiego krajobrazu partii Tuska działaczy, za jednym zamachem wszedł do dwóch rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Gdańskich i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W czasie wolnym od pracy na stanowisku dyrektora biura A. Dulkiewicz i licznych służbowych wyjazdów zagranicznych może uzupełnić 170 tys. pensji o ok. 100 tys. zł ekstra w każdym roku.


Donald Tusk chciałby posprzątać w Polsce stalową miotłą, wyprowadzać gości z gabinetów, zaprowadzać porządki w trybunałach bez zbędnych ustawowych ceregieli. Zanim jednak ruszy na kraj powinien posprzątać u siebie na podwórku. Pełno tam polityków, którzy drożyzną się nie przejmują i szczerzą żeby w uśmiechu. Polityk o wilczym spojrzeniu byłby więc jak znalazł nie tylko na partyjnej estradzie w Radomiu...
(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież