Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Z żelazną miotłą na Pomorze?! "Zalęgli się" pod nosem Tuska

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lipca 2022 19:13

W Radomiu, podczas lipcowej "Konwencji przyszłości" lider PO, Donald Tusk ryknął nie tylko na prezesa NBP, ale także na działaczy PiS niższej rangi: "zalęgli się w firmach pod polityczną kontrolą (...) stali się milionerami(...) będą szczerzyć zęby w uśmiechu".
Czy lider partii aby nie "szczerzył zębów" do swoich partyjnych podwładnych Piotra Borawskiego i Marcina Skwierawskiego, kierowników organizacji PO w Gdańsku i Sopocie?


Podczas konwencji w Radomiu D. Tusk twardo wziął się za swoich politycznych przeciwników. Wygarnął formacji J. Kaczyńskiego, że "istnieje grupa ludzi, którzy naprawdę mają powód do radości i satysfakcji(...) stali się milionerami dzięki niezwykłej sprawności partii politycznej, która w Polsce rządzi i daje swoim aktywistom możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy, oni drożyzną się nie przejmują, będą szczerzyć zęby w uśmiechu".


Donald Tusk jest członkiem organizacji partyjnej PO w Sopocie. Przed ponad rokiem jej przewodniczącym na kolejna kadencję został wybrany jednomyślnie Marcin Skwierawski, zastępca prezydenta Sopotu, b. gdański radny PO, kibic Lechii albo Arki w zależności od kalendarza wyborczego. Musiało mu być nieswojo, gdy słuchał połajanki członka swojej powiatowej organizacji.


Bo, używając języka D. Tuska, można odnieść wrażenie, że mógł mówić o M. Skwierawskim, który "zalągł się" w firmach pod polityczną kuratelą pomorskiej nomenklatury władzy. Od lat bowiem z woli Jacka Karnowskiego, swojego przełożonego, b. skarbnika PO, poza pracą w urzędzie zajmuje się nadzorem nad zarządem komunalnej spółki "Ekodolina". Fatyga ta pozwala uzupełnić politykowi PO 160 tys. zł pensji urzędniczej o dodatkowe 40 tys. zł. Kiedy zaś M. Skwierawski słuchał Tuska moralizującego w Radomiu, musiał czuć się nieszczególnie, bo właśnie dopiero co został doproszony do pracy w kolejnej spółce gminnej - Gdańskich Usługach Komunalnych. Splendor ten, wart rocznie ponad 42 tys. zł, dorzuciła do jego dossier prezydent Gdańska otaczana przez D. Tuska polityczną życzliwością, nadto to była konserwatywna koleżanka Skwierawskiego i z PO, i z rady Gdańska.


Atakując etycznym cepem politycznych konkurentów Tusk niechcący pokopał po kostkach własnych żołnierzy. W radzie nadzorczej GUK od blisko dwóch lat "zalągł się" bowiem inny jego partyjny aktywista, wicemarszałek pomorski Leszek Bonna, który z Chojnic dogląda spraw gdańskich śmieci za 42 400 zł rocznie.


Słuchając eseju Tuska o "niezwykłej sprawności partii politycznej, która daje swoim aktywistom możliwość zarabiania bardzo dużych pieniędzy", czyniąc z nich milionerów, kiepsko czuć się musiał także Piotr Borawski, inny członek zarządu pomorskiej PO, szef tej partii w Gdańsku, b. szef kampanii prezydenckiej Jarosława Wałęsy, obecnie zastępca A. Dulkiewicz w Gdańsku. Chyba że... D. Tusk nie wiedział, iż jego delegat na Gdańsk, świadczący już usługi nadzoru nad miejską spółką "Innobaltica", z woli zarządu woj. pomorskiego dowodzonego przez lidera PO na Pomorzu Mieczysława Struka, ze wspomnianym L. Bonną w składzie , dopiero co objął warte co najmniej 35 tys. zł rocznie miejsce w radzie nadzorczej spółki szpitalnej w Gdańsku. Z kolei Marek Bonisławski, inny z istotnych dla pomorskiego krajobrazu partii Tuska działaczy, za jednym zamachem wszedł do dwóch rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Gdańskich i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W czasie wolnym od pracy na stanowisku dyrektora biura A. Dulkiewicz i licznych służbowych wyjazdów zagranicznych może uzupełnić 170 tys. pensji o ok. 100 tys. zł ekstra w każdym roku.


Donald Tusk chciałby posprzątać w Polsce stalową miotłą, wyprowadzać gości z gabinetów, zaprowadzać porządki w trybunałach bez zbędnych ustawowych ceregieli. Zanim jednak ruszy na kraj powinien posprzątać u siebie na podwórku. Pełno tam polityków, którzy drożyzną się nie przejmują i szczerzą żeby w uśmiechu. Polityk o wilczym spojrzeniu byłby więc jak znalazł nie tylko na partyjnej estradzie w Radomiu...
(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież