Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XVI edycja Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 15:01

W dniach 23-25 maja odbywa się XVI edycja Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas uroczystej gali otwarcia Wielkie Nagrody Festiwalu za całokształt twórczości oraz wybitne kreacje w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej wręczone zostaną Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi.


Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” odbywa się od 2001 roku w Sopocie. Wydarzenie ma na celu prezentację publiczności słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych. Organizatorami festiwalu są Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A, zaś współorganizatorami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a także Samorząd Województwa Pomorskiego.


Uroczysta gala otwarcia rozpocznie się 23 maja o 20:00 na Placu Kuracyjnym w Sopocie. Podczas gali wręczone zostaną Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Stanisławowi Talarowi. Wydarzenie uświetni występ zespołu KOBIETY. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Kultura, TVP Gdańsk oraz Polskie Radio.


W tegorocznej edycji o tytuł najlepszego spektaklu telewizyjnego zawalczą m.in. „Komety” Krzysztofa Bizio w reż. Leszka Dawida, „Tato” Artura Pałygi w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, „Mąż i żona" Aleksandra Fredry w reż. Jana Englerta, „Msza za miasto Arras" Andrzeja Szczypiorskiego w reż. Janusza Gajosa, „Damy i huzary" Aleksandra Fredry w reż. Krystyny Jandy, „Ludzie i anioły” Wiktora Szenderowica w reż. Wojciecha Adamczyka, „Dom kobiet" Zofii Nałkowskiej w reż. Wiesława Saniewskiego, „Ja, Feuerbach" Tankreda Dorsta w reż. Piotra Fronczewskiego, „Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reż. Marcina Wrony, „Rybka Canero" Juliusza Machulskiego w reż. Juliusza Machulskiego. W skład jury w konkursie spektakli Teatru Telewizji zasiadają: Waldemar Krzystek, Olgierd Łukaszewicz, Adam Orzechowski, Wojciech Tomczyk i Kalina Zalewska.


Wybrane zostanie również najlepsze słuchowisko. Zgłoszone słuchowiska oceniać będzie jury w składzie: Dorota Buchwald, Agnieszka Lipiec-Wróblewska, Maria Pakulnis, Krzysztof Gordon, Antoni Libera.


Podczas tegorocznej edycji festiwalu pojawiła się również nowa kategoria – konkurs "Dwa Teatry Dzieciom". Skład jury, które wybierze najlepsze słuchowisko dla dzieci i młodzieży stanowią: Małgorzata Ryś, Anna Cieślak, Tomasz Maciej Trojanowski.


Gala wręczenia nagród i zakończenia festiwalu rozpocznie się 25 maja o 20:00 w "Hotelu Sheraton" w Sopocie. Uroczystość, podobnie jak rozpoczęcie festiwalu, będzie transmitowana przez TVP Kultura, TVP Gdańsk oraz Polskie Radio.


Festiwalowi towarzyszą również inne wydarzenia m.in. spektakle teatralne na żywo, spotkania z gwiazdami, m.in. Krystyną Jandą, Małgorzatą Kożuchowską i Arturem Żmijewskim, koncerty oraz warsztaty. Ponadto z okazji tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną dwa cykle tematyczne „Dwa Teatry Różewicza” oraz „Zawsze Szekspir”. Jako, że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza znani artyści Maria Pakulnis, Ignacy Gogolewski oraz Sławomir Orzechowski, będą czytali dzieła mistrza podczas wydarzenia „Dwa Teatry czytają Sienkiewicza”. Wspomniane zostaną także dorobki Jerzego Afansjewa – wizjonera z Sopotu oraz Marcina Wrony – reżysera, producenta i scenarzysty zmarłego podczas ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.


Sponsorami festiwalu są: Grupa Lotos (sponsor główny), Energa i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerami są: Narodowy Instytut Audiowizualny, Centrum Kultury w Gdyni i Radio Gdańsk. Festiwal objęty został patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Patronat medialny: tygodnik „wSieci”.


Źródło: http://dwateatry.tvp.pl/, https://www.facebook.com/DwaTeatrySopot/.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież