Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

"Planeta Energii" uczy i bawi na Stadionie Energa Gdańsk

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 20:28

W poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa wizyta mobilnego miasteczka "Planety Energii" w Gdańsku. Przy Stadionie Energa Gdańsk najmłodsi, ale nie tylko, mają okazję dowiedzieć się więcej o energii elektrycznej.Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” przyjechało do Gdańska na dwa dni dzięki uczniom z klasy IIe ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady WOP w Gdańsku, którzy znaleźli się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa.


altalt- Planeta Energii to program, który Grupa Energa prowadzi już od 2010 roku - powiedziała Marta Dankowska, Grupa Energa, koordynator programu Planeta Energii. - To program edukacyjny. Jego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych w popularno-naukowej formie wiedzy o energii elektrycznej. Uczymy dzieci co to jest energia, jakie są jej źródła, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, prawidłowo zachowywać się w pobliżu obiektów, a także jak korzystać z prądu w sposób oszczędny. Program w formie konkursów jest organizowany dla uczniów i nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. W oparciu o dostarczone przez Grupę Energa materiały nauczyciele muszą przeprowadzić lekcje o prądzie. Muszą też prowadzić autorskie działania, kreatywne, które zachęcają do wyjścia poza mury szkolne, do działania nieszablonowego, niestandardowego. W oparciu składane sprawozdania z przeprowadzanych działań wybieramy zwycięzców.


altaltUczniowie z klasy IIe ze SP 47 wraz z wychowawczynią Eweliną Rafaląt wykonali makietę elektrowni wiatrowej i miejskiej sieci elektrycznej, przygotowali wypracowanie na temat swojego dnia bez prądu, komiksy dotyczące energii elektrycznej, a także wzięli udział w zajęciach z ratownikiem medycznym dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Zwycięska klasa jako pierwsza w poniedziałek odwiedziła mobilne miasteczko. Podczas wizyty uczniowie odebrali laptopa z oprogramowaniem, zestaw edukacyjnych klocków Lego oraz pamiątkowe dyplomy.


altalt- Udział w konkursie to była zabawa i nauka - powiedziała Karolina Fira, uczennica klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 47. - Zabawą było jak niektóre dzieci robiły makiety i przychodziły z nimi do klasy.
Z Karoliną zgadzali się jej koledzy klasy.
- To była i zabawa i nauka - powiedział Mikołaj Karasek. - W konkursie podobało mi się wszystko. Najbardziej podobało mi się robienie plakatów i komiksów. Taki konkurs zachęca do nauki.

- Konkurs był bardzo fajny i bardzo mi się podobał - przyznał Konrad, kolejny uczeń ze zwycięskiej klasy. - To była trochę zabawa i trochę nauka. Wiem o prądzie bo staram się oglądać takie programy.

- Jest bardzo fajnie - powiedział Michał, podopieczny pani Eweliny Rafaląt. - Najbardziej podobało mi się jak Konrad z Mateuszem się ścigali. Trzeba było jeździć rowerkiem i wtedy napędzali autko.

- Mi najbardziej podobał się film - powiedział kolejny Michał z klasy II e. - Konkurs to była bardziej zabawa.


altaltW miasteczku dzieci odwiedzają kosmiczny Energobus – mobilne laboratorium, centrum eksperymentów, Krainę Energoludków, w której oglądają film w 3D, „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny.


altaltalt- Dzieci nie trzeba zachęcać do nauki - zauważył Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz naukowy, ambasador programu Planeta Energii. - Wydaje mi się, że dzieci są z natury rzeczy ciekawe i chcą pochłaniać informacje. Czasami bywa jednak tak, że my dorośli nie dostarczamy odpowiednich informacji, albo nie dostarczamy ich w odpowiedni sposób. Planeta Energii ma służyć nie tyle temu, aby dziecko zachęcić na siłę. Jak dziecko nie jest ciekawe to nie wiadomo co się zrobi to i tak się go nie zainteresuje. To jest raczej odpowiedź na zainteresowanie dzieci, które już i tak jest. W mobilnym miasteczku jest przede wszystkim zabawa. Jest pokazanie, chyba bardziej dorosłym, że dziecko nawet w pierwszej, drugiej klasie szkoły podstawowej nie jest za głupie, żeby takie rzeczy robić.


altaltW godzinach 9:00-14:00 miasteczko jest dostępne dla dzieci z szkół podstawowych, a od 15:00 do 18:00 jest dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież