Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gala otwarcia Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 21:58

23 maja o 20:00 na Placu Kuracjuszy w Sopocie odbyła się uroczysta gala otwarcia XVI edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas otwarcia festiwalu wręczono Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi. Uroczystość była transmitowana przez TVP Kultura oraz TVP Gdańsk, która zajęła się realizacją przedsięwzięcia. Wydarzenie poprowadzili Marita Albán Juárez i Artur Orzech.altUroczysta gala zgromadziła na widowni nie tylko wybitnych aktorów, reżyserów, producentów, scenarzystów, autorów oraz ważne osobistości. Publiczność stanowili również mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy pojawili się pod sceną umieszczoną na Placu Kuracjuszy w Sopocie.


– Ten festiwal jest dla Sopotu bardzo ważny, a to, że odbywa się po raz szesnasty wskazuje na to, że on nie tylko jest nam potrzebny, ale i my jesteśmy festiwalowi potrzebni. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.


– Gdy tylko przekroczyłem opłotki Trójmiasta poczułem tą niebywałą, magnetyczną, magiczną atmosferę dwóch teatrów. I pomyślałem sobie jakżeby to dobrze było gdyby relacje międzyludzkie opierały się na zasadzie  wrażliwości artystycznej, a nie na naszych ustawicznych niesnaskach, nieporozumieniach, kłótniach – powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Najważniejszym momentem ceremonii otwarcia było wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu tegorocznym laureatom – Stanisławie Celińskiej i Henrykowi Talarowi.


Laudację na cześć Stanisławy Celińskiej wygłosił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

– Wszystkie Pani role stworzone na telewizyjnej i radiowej scenie łączy Pani niepowtarzalna osobowość artystyczna i najwyższej próby wirtuozeria. Pani kreacje, czy te komediowe, czy te tragiczne, groteskowe, liryczne, zawsze są wyraziste i zawsze przez nas, widzów zapamiętywane, ale przede wszystkim przez nas, widzów kochane – powiedział Jacek Kurski.altStanisława Celińska otrzymała owację na stojąco i odebrała nagrody z rąk Jacka Kurskiego oraz Witolda Grabosia.

– Kochani nie ukrywam, że jestem wzruszona, że jest to dla mnie cudowny dzień, jeszcze w takiej cudownej scenerii, gdzie czuć jod i piękną morską bryzę – powiedziała Stanisława Celińska. – Cieszę się, że mogę być na tym miejscu, że mogę patrzeć na Was, cieszę się, że mam tutaj życzenia, żeby jeszcze dalej pracować. Postaram się pracować jak najdłużej. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję.altLaudację na cześć Henryka Talara wygłosił Jerzy Kłosiński, wiceprezes Polskiego Radia.

– Jest Pan znany jako wybitny artysta, ale niewielu wie, że jest Pan nie tylko artystą teatralnym sceny telewizyjnej, czy teatru, ale również, a może przede wszystkim teatru radiowego, bo w Pana dorobku jest ponad tysiąc różnorodnych nagrań polskiego teatru. Jest to taki dorobek, którym rzadko który aktor może się poszczycić – powiedział Jerzy Kłosiński.altHenryk Talar również otrzymał owację na stojąco i odebrał nagrody z rąk Jerzego Kłosińskiego oraz Witolda Grabosia.

– Dziękuję za to, że tu jestem i też widzę na tej „sali” jest wielu godnych – powiedział Henryk Talar. – Dziękuję tym, których spotkałem na swojej drodze – tym, którzy już odeszli, dziękuję tym, którzy są tutaj również pośród nas. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.altDyrektorami artystyczno-programowymi tegorocznego festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix z Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła z Polskiego Radia.

Na gali otwarcia obecni byli m.in. Jacek Kurski, Marta Kaczyńska, Marian Opania, Sławomir Orzechowski, Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież