3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gala otwarcia Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 21:58

23 maja o 20:00 na Placu Kuracjuszy w Sopocie odbyła się uroczysta gala otwarcia XVI edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas otwarcia festiwalu wręczono Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi. Uroczystość była transmitowana przez TVP Kultura oraz TVP Gdańsk, która zajęła się realizacją przedsięwzięcia. Wydarzenie poprowadzili Marita Albán Juárez i Artur Orzech.altUroczysta gala zgromadziła na widowni nie tylko wybitnych aktorów, reżyserów, producentów, scenarzystów, autorów oraz ważne osobistości. Publiczność stanowili również mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy pojawili się pod sceną umieszczoną na Placu Kuracjuszy w Sopocie.


– Ten festiwal jest dla Sopotu bardzo ważny, a to, że odbywa się po raz szesnasty wskazuje na to, że on nie tylko jest nam potrzebny, ale i my jesteśmy festiwalowi potrzebni. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.


– Gdy tylko przekroczyłem opłotki Trójmiasta poczułem tą niebywałą, magnetyczną, magiczną atmosferę dwóch teatrów. I pomyślałem sobie jakżeby to dobrze było gdyby relacje międzyludzkie opierały się na zasadzie  wrażliwości artystycznej, a nie na naszych ustawicznych niesnaskach, nieporozumieniach, kłótniach – powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Najważniejszym momentem ceremonii otwarcia było wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu tegorocznym laureatom – Stanisławie Celińskiej i Henrykowi Talarowi.


Laudację na cześć Stanisławy Celińskiej wygłosił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

– Wszystkie Pani role stworzone na telewizyjnej i radiowej scenie łączy Pani niepowtarzalna osobowość artystyczna i najwyższej próby wirtuozeria. Pani kreacje, czy te komediowe, czy te tragiczne, groteskowe, liryczne, zawsze są wyraziste i zawsze przez nas, widzów zapamiętywane, ale przede wszystkim przez nas, widzów kochane – powiedział Jacek Kurski.altStanisława Celińska otrzymała owację na stojąco i odebrała nagrody z rąk Jacka Kurskiego oraz Witolda Grabosia.

– Kochani nie ukrywam, że jestem wzruszona, że jest to dla mnie cudowny dzień, jeszcze w takiej cudownej scenerii, gdzie czuć jod i piękną morską bryzę – powiedziała Stanisława Celińska. – Cieszę się, że mogę być na tym miejscu, że mogę patrzeć na Was, cieszę się, że mam tutaj życzenia, żeby jeszcze dalej pracować. Postaram się pracować jak najdłużej. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję.altLaudację na cześć Henryka Talara wygłosił Jerzy Kłosiński, wiceprezes Polskiego Radia.

– Jest Pan znany jako wybitny artysta, ale niewielu wie, że jest Pan nie tylko artystą teatralnym sceny telewizyjnej, czy teatru, ale również, a może przede wszystkim teatru radiowego, bo w Pana dorobku jest ponad tysiąc różnorodnych nagrań polskiego teatru. Jest to taki dorobek, którym rzadko który aktor może się poszczycić – powiedział Jerzy Kłosiński.altHenryk Talar również otrzymał owację na stojąco i odebrał nagrody z rąk Jerzego Kłosińskiego oraz Witolda Grabosia.

– Dziękuję za to, że tu jestem i też widzę na tej „sali” jest wielu godnych – powiedział Henryk Talar. – Dziękuję tym, których spotkałem na swojej drodze – tym, którzy już odeszli, dziękuję tym, którzy są tutaj również pośród nas. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.altDyrektorami artystyczno-programowymi tegorocznego festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix z Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła z Polskiego Radia.

Na gali otwarcia obecni byli m.in. Jacek Kurski, Marta Kaczyńska, Marian Opania, Sławomir Orzechowski, Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież