Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku w nowej odsłonie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 04 listopada 2022 14:40

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, jeszcze niedawno Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, pomimo zmiany nazwy jako placówka oświatowa oferuje usługi i zbiory o charakterze edukacyjnym.


Biblioteka m.in. promuje czytelnictwo nie tylko wśród dorosłych ale również dzieci. Takim działaniom służy organizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 60 w Gdańsku Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczna XVIII już edycja zatytułowana OPOWIEŚCI GDAŃSKIEGO NEPTUNA została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, a celem jego jest m.in. popularyzacja literatury pięknej, poznanie historii i teraźniejszości miasta Gdańska, czy kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczniowie mogą wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pomysłowością w interpretacji samego tytułu konkursu. Jakie to będą wybrane i deklamowane wiersze, będziemy mogli się przekonać 30 listopada br. o godz. 9.30 w Bibliotece przy al. Gen. J. Hallera 14 podczas przesłuchań konkursowych.

alt


Innym działaniem mającym na celu popularyzacje czytelnictwa jest rozpoczęta w październiku Wielka Liga Czytelników, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Organizatorzy przygotowali już zestawy lektur do przeczytania przez młodych miłośników książek. Jest to literatura współczesna, która może spodobać się nie tylko uczestnikom konkursowych zmagań, ale również dzieciom lubiącym ciekawe książki.


Pod koniec listopada odbędzie się kolejna edycja pomorskiej konferencji dla uczniów pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. W tym roku eksperci i uczniowie poruszą tematy związane m.in. tajemnicami Słońca i Księżyca. Uczestnicy konferencji spotkają się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w sobotę 26 listopada br. o godz. 9.30. Organizatorami wydarzenia są: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Rejestracja potrwa do 14 listopada 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.


O wszystkich działaniach Biblioteki można dowiedzieć się z nowej strony internetowej www.pbp.gda.pl, która swoją nową odsłoną powinna zachęcić odbiorców do korzystania przede wszystkim ze zbiorów Biblioteki jak również z oferty, która została przygotowana dla wszystkich zainteresowanych działalnością Biblioteki.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież