Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku w nowej odsłonie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 04 listopada 2022 14:40

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, jeszcze niedawno Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, pomimo zmiany nazwy jako placówka oświatowa oferuje usługi i zbiory o charakterze edukacyjnym.


Biblioteka m.in. promuje czytelnictwo nie tylko wśród dorosłych ale również dzieci. Takim działaniom służy organizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 60 w Gdańsku Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczna XVIII już edycja zatytułowana OPOWIEŚCI GDAŃSKIEGO NEPTUNA została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, a celem jego jest m.in. popularyzacja literatury pięknej, poznanie historii i teraźniejszości miasta Gdańska, czy kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczniowie mogą wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pomysłowością w interpretacji samego tytułu konkursu. Jakie to będą wybrane i deklamowane wiersze, będziemy mogli się przekonać 30 listopada br. o godz. 9.30 w Bibliotece przy al. Gen. J. Hallera 14 podczas przesłuchań konkursowych.

alt


Innym działaniem mającym na celu popularyzacje czytelnictwa jest rozpoczęta w październiku Wielka Liga Czytelników, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Organizatorzy przygotowali już zestawy lektur do przeczytania przez młodych miłośników książek. Jest to literatura współczesna, która może spodobać się nie tylko uczestnikom konkursowych zmagań, ale również dzieciom lubiącym ciekawe książki.


Pod koniec listopada odbędzie się kolejna edycja pomorskiej konferencji dla uczniów pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. W tym roku eksperci i uczniowie poruszą tematy związane m.in. tajemnicami Słońca i Księżyca. Uczestnicy konferencji spotkają się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w sobotę 26 listopada br. o godz. 9.30. Organizatorami wydarzenia są: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Rejestracja potrwa do 14 listopada 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.


O wszystkich działaniach Biblioteki można dowiedzieć się z nowej strony internetowej www.pbp.gda.pl, która swoją nową odsłoną powinna zachęcić odbiorców do korzystania przede wszystkim ze zbiorów Biblioteki jak również z oferty, która została przygotowana dla wszystkich zainteresowanych działalnością Biblioteki.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież