Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku w nowej odsłonie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 04 listopada 2022 14:40

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, jeszcze niedawno Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, pomimo zmiany nazwy jako placówka oświatowa oferuje usługi i zbiory o charakterze edukacyjnym.


Biblioteka m.in. promuje czytelnictwo nie tylko wśród dorosłych ale również dzieci. Takim działaniom służy organizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 60 w Gdańsku Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczna XVIII już edycja zatytułowana OPOWIEŚCI GDAŃSKIEGO NEPTUNA została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, a celem jego jest m.in. popularyzacja literatury pięknej, poznanie historii i teraźniejszości miasta Gdańska, czy kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczniowie mogą wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pomysłowością w interpretacji samego tytułu konkursu. Jakie to będą wybrane i deklamowane wiersze, będziemy mogli się przekonać 30 listopada br. o godz. 9.30 w Bibliotece przy al. Gen. J. Hallera 14 podczas przesłuchań konkursowych.

alt


Innym działaniem mającym na celu popularyzacje czytelnictwa jest rozpoczęta w październiku Wielka Liga Czytelników, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Organizatorzy przygotowali już zestawy lektur do przeczytania przez młodych miłośników książek. Jest to literatura współczesna, która może spodobać się nie tylko uczestnikom konkursowych zmagań, ale również dzieciom lubiącym ciekawe książki.


Pod koniec listopada odbędzie się kolejna edycja pomorskiej konferencji dla uczniów pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. W tym roku eksperci i uczniowie poruszą tematy związane m.in. tajemnicami Słońca i Księżyca. Uczestnicy konferencji spotkają się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w sobotę 26 listopada br. o godz. 9.30. Organizatorami wydarzenia są: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Rejestracja potrwa do 14 listopada 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.


O wszystkich działaniach Biblioteki można dowiedzieć się z nowej strony internetowej www.pbp.gda.pl, która swoją nową odsłoną powinna zachęcić odbiorców do korzystania przede wszystkim ze zbiorów Biblioteki jak również z oferty, która została przygotowana dla wszystkich zainteresowanych działalnością Biblioteki.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież