Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku pomaga uchodźcom z Ukrainy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2022 16:21

Mieszkańcy Gdańska i Pomorza od początku działań wojennych na Ukrainie czynnie włączyli się w działania pomocowe na rzecz uchodźców. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku również włączyła się w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy, a w szczególności na rzecz dzieci.


Na stronie internetowej Biblioteki można znaleźć podstawowe informacje o pomocy uchodźcom, które przygotowało Pomorskie Centrum Pomocy Samorządowej – informacja dostępna:
https://pomocukrainie.pomorskie.eu/2022/03/08/pomorskie-centrum-pomocy-samorzadowej/


Biblioteka przygotowała również zestawienie literatury i multimediów - „Jak rozmawiać z najmłodszymi o trudnych tematach, o tym, co dzieje się na Ukrainie, o wojnie, uchodźcach, strachu, śmierci?”

http://pbw.gda.pl/wpcontent/uploads/2022/03/Jak_rozmawiac_z_dziecmi_o_wojnie_uchodzcach_strachu_smutku_smierci-1.pdf


Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o zbiory dostępne w Bibliotece. Są to przede wszystkim książki oraz zbiory audiowizualne, które można wykorzystać podczas rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat strachu, uchodźców, wojny. Tematy te bowiem coraz częściej pojawiają się w rozmowach dzieci z rodzicami, nauczycieli i opiekunami, a także wśród samych dzieci.

alt


Z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach, którzy spotykają się z problemami uchodźctwa, PBW w Gdańsku poleca bezpłatne webinarium „Biblioterapia w wychowaniu i profilaktyce”, które odbędzie się 6.04.2022 r. w godz. 10.00-11.30 w formie zdalnej przy użyciu platformy ClickMeeting. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane m.in. metody pracy z uczniem dotkniętym traumą, z uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży z Ukrainy.


Bezpośrednią formą pomocy dla dzieci uchodźców jest prowadzona przez Bibliotekę zbiórka artykułów szkolnych, książek oraz maskotek, które docelowo trafią do dzieci, które rozpoczynają naukę w pomorskich szkołach. Dary można przynosić do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14 do 30.04.2022 r.. Miejsce zbiórki znajduje się w pomieszczeniu wypożyczalni – wysoki parter. Więcej informacji: www.pbw.gda.pl oraz tel. 58 341 70 87.


Osoby, które przybyły z Ukrainy mogą również liczyć na pomoc pracowników Biblioteki w korzystaniu z komputerów, skanera, ksero. Pomoc dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00, w soboty w godz. 8.00-15.00.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież