PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska » Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy wyborcze. Czekano z tym do ostatniej możliw... Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel...
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
wtorek, 05 marca 2024 13:38
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wynajęła budynek od Daniela Obajtka. A później rozpętało się piekło

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 19 marca 2021 18:56

"Przez artykuł Jestem obiektem hejtu, bo legalnie wynajęłam budynek od prezesa Orlenu Daniela Obajtka - skarży się Julia Tomicka z Łeby. W budynku, którego właścicielem jest Obajtek, Tomicka od ubiegłego roku prowadzi pensjonat Zatoka Aniołów. Umowę podpisała na dwadzieścia lat.


Tomicka podkreśla, że wiąże się jej osobę i firmę z walką oraz działalnością polityczną, z którą nie ma nic wspólnego.
- Najgorsze jest to, że efektem tych kłamstw jest to, że stałam się obiektem negatywnych komentarzy, hejtu i gróźb karalnych. Do mnie są kierowane telefony, pisze się obraźliwe maile. Założenie tej firmy wymagało ode mnie bardzo dużo pracy, wzięłam na to kredyty, wydałam wszystkie oszczędności, a teraz, przez jakieś polityczne gierki, ja stałam obiektem nagonki. A po prostu uczciwie wynajęłam lokal. Chcę też podkreślić, że nikt z dziennikarzy, którzy publikują te artykuły, ze mną nie rozmawiał. Bez przerwy jest powielane jedno kłamstwo, że Zatoka Aniołów - nazwa i działalność - jest własnością pana Daniela Obajtka. Chcę to zdementować, właścicielem Zatoki Aniołów jestem ja, a jedynie wydzierżawiam od Daniela Obajtka lokal i prowadzę tam legalnie firmę.

Tomicka zapowiedziała pozwy sądowe przeciwko autorom publikacji, które, jej zdaniem, naruszają jej dobre imię. Wydała też oświadczenie, które przytaczamy w całości:
Informuję, że artykuł "Gazety Wyborczej" z 19 marca 2021 r. pt. "Obajtek i Zatoka Aniołów. Pensjonat prezesa Orlenu wyposażany za pieniądze dla rybaków" zawiera nieprawdziwe informacje, które naruszają moją godność, a także dobra osobiste.

Pensjonat Zatoka Aniołów to wyłącznie moja firma, założona i prowadzona tylko przeze mnie. Pan Daniel Obajtek nigdy nie był zaangażowany w moją działalność. Jest wyłącznie właścicielem nieruchomości, którą legalnie wynajmuję. Umowa dzierżawy obejmuje okres 20 lat, dlatego zaciągnęłam kredyty i inwestuję w rozwój mojej działalności. Nieprawdziwe i bezpodstawne informacje, które ukazują się w mediach naruszają moje dobre imię, a także niszczą reputację firmy, którą sama zbudowałam od podstaw.

W związku z nieprawdziwymi informacjami "Gazety Wyborczej", ja i moja rodzina zmagamy się obecnie z falą niechęci i pomówień. Odbieramy obraźliwe maile i groźby telefoniczne. Obawiamy się o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie, bo mój wizerunek został bezprawnie ujawniony.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, opublikowanymi przez "Gazetę Wyborczą" i powielanymi przez inne media, które szkalują moje dobre imię i niweczą dorobek mojego życia, podejmę wszelkie możliwe kroki prawne w celu ochrony swojego dobrego imienia i wizerunku mojej firmy.

Daniel Obajtek kupił budynek przy ulicy Kościuszki 35 od burmistrza Łeby Andrzeja Strzechmińskiego w 2020 roku. Burmistrz podkreśla, że wraz z żoną był właścicielem budynku od 1992 roku. Wtedy obiekt został oddany do użytku.
- To była nasza prywatna własność. Żona już nie chciała prowadzić tego interesu i od 2016 roku nieruchomość była wystawiona na sprzedaż lub wynajem. Mieliśmy najemcę, który niby chciał kupić, ale się ostatecznie nie zdecydował. Było też wielu chętnych na kupno, ale chcieli to kupić z możliwością spłaty przez lata. To prawda, że ten obiekt był opisany w moich oświadczeniach majątkowych jako wart 2,5 mln złotych. Jednak przed sprzedażą zrobiłem dwie niezależne wyceny i sprzedałem panu Obajtkowi za 1,7 mln zł - tłumaczy.
- Dodatkowym powodem zbycia nieruchomości były coroczne ataki na nasz lokal. Dziewięć razy budynek i wnętrze zostały oblane kwasem masłowym, preparatami do odstraszania dzików, co wyłączało lokal z działalności w sezonie na kilka dni, a nawet dwa tygodnie. Zdarzało się też, że osoby pod fikcyjnymi nazwiskami wynajmowały od nas pokoje, demolując je, jak również zdemontowano wszystkie urządzenia sanitarne, prysznice, toalety i umywalki, blokując odpływ wody pianką montażową i odkręcając wodę. Wszystkie próby ustalenia sprawców skończyły się niczym. Mieliśmy tego dość i to był jeden z kolejnych powodów zbycia tej nieruchomości - mówi Andrzej Strzechmiński.


Burmistrz Łeby dodaje, że Orlen kupił w kurorcie działkę pod nową stację paliw w nieograniczonym przetargu. Był jednym z dwóch oferentów. Spółka zapłaciła ponad dwa miliony złotych za teren, który należał do gminy.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież