Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wynajęła budynek od Daniela Obajtka. A później rozpętało się piekło

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 19 marca 2021 18:56

"Przez artykuł Jestem obiektem hejtu, bo legalnie wynajęłam budynek od prezesa Orlenu Daniela Obajtka - skarży się Julia Tomicka z Łeby. W budynku, którego właścicielem jest Obajtek, Tomicka od ubiegłego roku prowadzi pensjonat Zatoka Aniołów. Umowę podpisała na dwadzieścia lat.


Tomicka podkreśla, że wiąże się jej osobę i firmę z walką oraz działalnością polityczną, z którą nie ma nic wspólnego.
- Najgorsze jest to, że efektem tych kłamstw jest to, że stałam się obiektem negatywnych komentarzy, hejtu i gróźb karalnych. Do mnie są kierowane telefony, pisze się obraźliwe maile. Założenie tej firmy wymagało ode mnie bardzo dużo pracy, wzięłam na to kredyty, wydałam wszystkie oszczędności, a teraz, przez jakieś polityczne gierki, ja stałam obiektem nagonki. A po prostu uczciwie wynajęłam lokal. Chcę też podkreślić, że nikt z dziennikarzy, którzy publikują te artykuły, ze mną nie rozmawiał. Bez przerwy jest powielane jedno kłamstwo, że Zatoka Aniołów - nazwa i działalność - jest własnością pana Daniela Obajtka. Chcę to zdementować, właścicielem Zatoki Aniołów jestem ja, a jedynie wydzierżawiam od Daniela Obajtka lokal i prowadzę tam legalnie firmę.

Tomicka zapowiedziała pozwy sądowe przeciwko autorom publikacji, które, jej zdaniem, naruszają jej dobre imię. Wydała też oświadczenie, które przytaczamy w całości:
Informuję, że artykuł "Gazety Wyborczej" z 19 marca 2021 r. pt. "Obajtek i Zatoka Aniołów. Pensjonat prezesa Orlenu wyposażany za pieniądze dla rybaków" zawiera nieprawdziwe informacje, które naruszają moją godność, a także dobra osobiste.

Pensjonat Zatoka Aniołów to wyłącznie moja firma, założona i prowadzona tylko przeze mnie. Pan Daniel Obajtek nigdy nie był zaangażowany w moją działalność. Jest wyłącznie właścicielem nieruchomości, którą legalnie wynajmuję. Umowa dzierżawy obejmuje okres 20 lat, dlatego zaciągnęłam kredyty i inwestuję w rozwój mojej działalności. Nieprawdziwe i bezpodstawne informacje, które ukazują się w mediach naruszają moje dobre imię, a także niszczą reputację firmy, którą sama zbudowałam od podstaw.

W związku z nieprawdziwymi informacjami "Gazety Wyborczej", ja i moja rodzina zmagamy się obecnie z falą niechęci i pomówień. Odbieramy obraźliwe maile i groźby telefoniczne. Obawiamy się o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie, bo mój wizerunek został bezprawnie ujawniony.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, opublikowanymi przez "Gazetę Wyborczą" i powielanymi przez inne media, które szkalują moje dobre imię i niweczą dorobek mojego życia, podejmę wszelkie możliwe kroki prawne w celu ochrony swojego dobrego imienia i wizerunku mojej firmy.

Daniel Obajtek kupił budynek przy ulicy Kościuszki 35 od burmistrza Łeby Andrzeja Strzechmińskiego w 2020 roku. Burmistrz podkreśla, że wraz z żoną był właścicielem budynku od 1992 roku. Wtedy obiekt został oddany do użytku.
- To była nasza prywatna własność. Żona już nie chciała prowadzić tego interesu i od 2016 roku nieruchomość była wystawiona na sprzedaż lub wynajem. Mieliśmy najemcę, który niby chciał kupić, ale się ostatecznie nie zdecydował. Było też wielu chętnych na kupno, ale chcieli to kupić z możliwością spłaty przez lata. To prawda, że ten obiekt był opisany w moich oświadczeniach majątkowych jako wart 2,5 mln złotych. Jednak przed sprzedażą zrobiłem dwie niezależne wyceny i sprzedałem panu Obajtkowi za 1,7 mln zł - tłumaczy.
- Dodatkowym powodem zbycia nieruchomości były coroczne ataki na nasz lokal. Dziewięć razy budynek i wnętrze zostały oblane kwasem masłowym, preparatami do odstraszania dzików, co wyłączało lokal z działalności w sezonie na kilka dni, a nawet dwa tygodnie. Zdarzało się też, że osoby pod fikcyjnymi nazwiskami wynajmowały od nas pokoje, demolując je, jak również zdemontowano wszystkie urządzenia sanitarne, prysznice, toalety i umywalki, blokując odpływ wody pianką montażową i odkręcając wodę. Wszystkie próby ustalenia sprawców skończyły się niczym. Mieliśmy tego dość i to był jeden z kolejnych powodów zbycia tej nieruchomości - mówi Andrzej Strzechmiński.


Burmistrz Łeby dodaje, że Orlen kupił w kurorcie działkę pod nową stację paliw w nieograniczonym przetargu. Był jednym z dwóch oferentów. Spółka zapłaciła ponad dwa miliony złotych za teren, który należał do gminy.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież