Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Inicjatywa społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach #M2WSbezpiecznie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 27 marca 2021 12:13

Od piątku do niedzieli (26-28.03) na budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zobaczyć można podświetlone hasła, podkreślające solidarność instytucji w walce z pandemią koronawirusa. Komunikat skierowany jest przede wszystkim do osób przyjeżdżających na parking podziemny Muzeum, gdzie mieści się Centrum testowe COVID-19 drive-thru Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jest to kolejna inicjatywa społeczno-lokalna instytucji realizowana w ramach akcji #M2WSbezpiecznie.


Już od ponad roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku realizuje akcję #M2WSbezpiecznie. Składają się na nią liczne działania i inicjatywy skierowane zarówno do lokalnej społeczności, jak i pokazujące solidarność instytucji w walce z pandemią koronawirusa. Najnowsza inicjatywa jest wyrazem wsparcia i troski, kolejnym przedsięwzięciem prowadzonym w ramach polityki społecznej odpowiedzialności.


Od 21 października 2020 r. do odwołania parking podziemny Muzeum został przekazany na rzecz Centrum testowego COVID-19 drive thru UCK. Do chwili obecnej, w niewiele ponad 5 miesięcy, w miejscu tym zostało pobranych ponad 30 tysięcy wymazów do wykonania testu na obecność koronawirusa.


Podczas prowadzonej w kwietniu 2020 r. akcji „Maska i książka” placówka rozdystrybuowała mieszkańcom Gdańska ponad 18 tysięcy zestawów, składających się z maseczki ochronnej oraz książki wydanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Był to symboliczny gest pokazujący wparcie lokalnej społeczności w tym trudnym dla wszystkich czasie, jak i wyraz troski o jej zdrowie.


W ramach akcji „Hotel dla Medyka” Muzeum przekazało do bezpłatnego używania pokoje noclegowe, znajdujące się w części hotelowej instytucji, na potrzeby kadry medycznej świadczącej pracę na terenie województwa pomorskiego. Działanie, realizowane w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a Wojewodą Pomorskim, było wyrazem wsparcia dla kadry medycznej, będącej na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.


W ramach stworzonego spotu #SzczepimySie, Muzeum włączyło się także aktywnie w akcję zachęcającą do szczepienia przeciwko COVID-19. W materiale filmowym dyrekcja oraz pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odpowiadają na pytanie dlaczego się zaszczepią, mówiąc z perspektywy zarówno osobistej, jak i pracowników instytucji kultury – Muzeum, które w wyniku panującej sytuacji epidemiologicznej zostało zamknięte dla zwiedzających.
W trosce o zdrowie zwiedzających na placu przed Muzeum II Wojny Światowej udostępniono także do bezpłatnego, całodobowego zwiedzania podświetlone nocą wystawy plenerowe.
- wystawa „The Airman”
- wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku”

Sytuacja epidemiologiczna nieoczekiwanie wpłynęła również na sposób komunikacji – zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Nowa sytuacja sprowokowała alternatywne spojrzenie instytucji na możliwości dotarcia do swoich odbiorców. Dlatego też, od marca 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.muzeum1939.pl każdego dnia publikuje materiały dotyczące II wojny światowej, w postaci zarówno ciekawych informacji, wystaw online, relacji świadków historii, wirtualnych spacerów oraz innych interesujących materiałów naukowych, jak i edukacyjnych oraz kulturalnych. Materiały prezentowane w ramach #M2WSwirtualnie zostały wyświetlone w 2020 r. ponad 35 mln razy.


Wszystkie działania realizowane w ramach szerszej akcji #M2WSbezpieczne pokazują solidarność Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w walce z pandemią koronawirusa, stanowią cegiełkę pomocy, jaką instytucja chce dodać od siebie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież