Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński chce wyjaśnień w związku z wycinką drzew w Parku Steffensów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 marca 2021 15:35

W związku z sobotnią wycinką 10 zdrowych, stuletnich drzew w Parku Steffensów Kacper Płażyński, poseł PiS zwrócił się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o wyjaśnienie sobotnich zdarzeń.


- W sobotę w godzinach porannych doszło w Parku Steffensów do wycinki 10 prawie stuletnich drzew, zdrowych co warto zauważyć - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Nie byłoby w tym nic skandalicznego gdyby wycinka dokonała się zgodnie z prawem. A mówimy o terenie, który jest w trakcie wpisu do rejestru zabytków, a więc objęty wszelką ochroną, od wszelkiego rodzaju ingerencji, również inwestora, dewelopera, który kupił ten teren kilka lat temu od władz miasta Gdańska. Co się wydarzyło w sobotę? Pomorski konserwator zabytków gdy dowiedział się, że tutaj trwa wycinka wezwał policję, aby ją zatrzymać. Bo ta wycinka nie miała prawa mieć miejsca. Co mówili panowie drwale? Zasłaniali się decyzją rzekomo udzieloną przez panią prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. Nie muszę mówić jakie jest stanowisko moje i moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ale również innych polityków, nawet z Platformy Obywatelskiej, na temat tego, że w Gdańsku polityka przestrzenna to tak naprawdę polityka realizacji interesów konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Chciałbym aby pani prezydent Dulkiewicz odpowiedziała mieszkańcom Gdańska co tu się wydarzyło, czy takiej zgody udzieliła, czy konsultowała to z inwestorem, czy może udzieliła jakiejś milczącej zgody? Bo na razie, chociaż minęło kilkadziesiąt godzin, pani prezydent schowała głowę w piasek. Nie chcę myśleć, że to dlatego, że to dotyczy jednego z deweloperów, który zaczął w Gdańsku budować. Chyba zasługujemy na konkretne odpowiedzi.

alt


alt


- Jako radny miasta Gdańska z Komisji Zagospodarowania Przestrzennego gdy usłyszałem o tej wycince od razu skierowałem swoje oczy na plan miejscowy, który jest tutaj stworzony - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. - Uchwałą Rad Miasta z 2008 roku dla terenu Wrzeszcz rejon Alei Zwycięstwa i ulic Towarowej plan miejscowy jak najbardziej przewidywał zabudowę w postaci akademików czy tego co przewiduje deweloper. Nie przewidywał w żaden sposób wycinki. W karcie terenu dla tego miejsca - karta terenu 004U33 - jest bardzo interesujący fragment, w który brzmi "...Poprawa wyposażenia terenu w zieleń... Realizacja terenów zielonych, nasycenie terenu zielenią". W żaden sposób nie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z nasycaniem tego terenu zielenią, a wręcz przeciwnie mamy do czynienia z wycinką. Ponadto teren tej karty jest objęty ochroną archeologiczną ze względu na zabytki, które się tutaj znajdowały.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież