Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński chce wyjaśnień w związku z wycinką drzew w Parku Steffensów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 marca 2021 15:35

W związku z sobotnią wycinką 10 zdrowych, stuletnich drzew w Parku Steffensów Kacper Płażyński, poseł PiS zwrócił się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o wyjaśnienie sobotnich zdarzeń.


- W sobotę w godzinach porannych doszło w Parku Steffensów do wycinki 10 prawie stuletnich drzew, zdrowych co warto zauważyć - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Nie byłoby w tym nic skandalicznego gdyby wycinka dokonała się zgodnie z prawem. A mówimy o terenie, który jest w trakcie wpisu do rejestru zabytków, a więc objęty wszelką ochroną, od wszelkiego rodzaju ingerencji, również inwestora, dewelopera, który kupił ten teren kilka lat temu od władz miasta Gdańska. Co się wydarzyło w sobotę? Pomorski konserwator zabytków gdy dowiedział się, że tutaj trwa wycinka wezwał policję, aby ją zatrzymać. Bo ta wycinka nie miała prawa mieć miejsca. Co mówili panowie drwale? Zasłaniali się decyzją rzekomo udzieloną przez panią prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. Nie muszę mówić jakie jest stanowisko moje i moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ale również innych polityków, nawet z Platformy Obywatelskiej, na temat tego, że w Gdańsku polityka przestrzenna to tak naprawdę polityka realizacji interesów konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Chciałbym aby pani prezydent Dulkiewicz odpowiedziała mieszkańcom Gdańska co tu się wydarzyło, czy takiej zgody udzieliła, czy konsultowała to z inwestorem, czy może udzieliła jakiejś milczącej zgody? Bo na razie, chociaż minęło kilkadziesiąt godzin, pani prezydent schowała głowę w piasek. Nie chcę myśleć, że to dlatego, że to dotyczy jednego z deweloperów, który zaczął w Gdańsku budować. Chyba zasługujemy na konkretne odpowiedzi.

alt


alt


- Jako radny miasta Gdańska z Komisji Zagospodarowania Przestrzennego gdy usłyszałem o tej wycince od razu skierowałem swoje oczy na plan miejscowy, który jest tutaj stworzony - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. - Uchwałą Rad Miasta z 2008 roku dla terenu Wrzeszcz rejon Alei Zwycięstwa i ulic Towarowej plan miejscowy jak najbardziej przewidywał zabudowę w postaci akademików czy tego co przewiduje deweloper. Nie przewidywał w żaden sposób wycinki. W karcie terenu dla tego miejsca - karta terenu 004U33 - jest bardzo interesujący fragment, w który brzmi "...Poprawa wyposażenia terenu w zieleń... Realizacja terenów zielonych, nasycenie terenu zielenią". W żaden sposób nie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z nasycaniem tego terenu zielenią, a wręcz przeciwnie mamy do czynienia z wycinką. Ponadto teren tej karty jest objęty ochroną archeologiczną ze względu na zabytki, które się tutaj znajdowały.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież