Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński chce wyjaśnień w związku z wycinką drzew w Parku Steffensów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 marca 2021 15:35

W związku z sobotnią wycinką 10 zdrowych, stuletnich drzew w Parku Steffensów Kacper Płażyński, poseł PiS zwrócił się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o wyjaśnienie sobotnich zdarzeń.


- W sobotę w godzinach porannych doszło w Parku Steffensów do wycinki 10 prawie stuletnich drzew, zdrowych co warto zauważyć - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Nie byłoby w tym nic skandalicznego gdyby wycinka dokonała się zgodnie z prawem. A mówimy o terenie, który jest w trakcie wpisu do rejestru zabytków, a więc objęty wszelką ochroną, od wszelkiego rodzaju ingerencji, również inwestora, dewelopera, który kupił ten teren kilka lat temu od władz miasta Gdańska. Co się wydarzyło w sobotę? Pomorski konserwator zabytków gdy dowiedział się, że tutaj trwa wycinka wezwał policję, aby ją zatrzymać. Bo ta wycinka nie miała prawa mieć miejsca. Co mówili panowie drwale? Zasłaniali się decyzją rzekomo udzieloną przez panią prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. Nie muszę mówić jakie jest stanowisko moje i moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ale również innych polityków, nawet z Platformy Obywatelskiej, na temat tego, że w Gdańsku polityka przestrzenna to tak naprawdę polityka realizacji interesów konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Chciałbym aby pani prezydent Dulkiewicz odpowiedziała mieszkańcom Gdańska co tu się wydarzyło, czy takiej zgody udzieliła, czy konsultowała to z inwestorem, czy może udzieliła jakiejś milczącej zgody? Bo na razie, chociaż minęło kilkadziesiąt godzin, pani prezydent schowała głowę w piasek. Nie chcę myśleć, że to dlatego, że to dotyczy jednego z deweloperów, który zaczął w Gdańsku budować. Chyba zasługujemy na konkretne odpowiedzi.

alt


alt


- Jako radny miasta Gdańska z Komisji Zagospodarowania Przestrzennego gdy usłyszałem o tej wycince od razu skierowałem swoje oczy na plan miejscowy, który jest tutaj stworzony - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. - Uchwałą Rad Miasta z 2008 roku dla terenu Wrzeszcz rejon Alei Zwycięstwa i ulic Towarowej plan miejscowy jak najbardziej przewidywał zabudowę w postaci akademików czy tego co przewiduje deweloper. Nie przewidywał w żaden sposób wycinki. W karcie terenu dla tego miejsca - karta terenu 004U33 - jest bardzo interesujący fragment, w który brzmi "...Poprawa wyposażenia terenu w zieleń... Realizacja terenów zielonych, nasycenie terenu zielenią". W żaden sposób nie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z nasycaniem tego terenu zielenią, a wręcz przeciwnie mamy do czynienia z wycinką. Ponadto teren tej karty jest objęty ochroną archeologiczną ze względu na zabytki, które się tutaj znajdowały.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież