Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Luksusowa delegacja wiceprezydenta Gdańska - PiS żąda wyjaśnień

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
niedziela, 04 grudnia 2016 22:44

Radni PiS, Piotr Gierszewski i Jaromir Falandysz, interpelują w sprawie luksusowej delegacji - samolot i taksówka - Piotra Kowalczuka, zastępcy prezydenta Gdańska, na wiec ZNP do Warszawy. Obecny sojusznik nauczycieli w styczniu 2015 roku przypuścił nieudany szturm na Pałac Młodzieży. Wytykał publicznie - "drogi niezmiernie i mało efektywny" - koszt zatrudnienia w nim 52 osób na podstawie Karty Nauczyciela.Na niedawną publikację "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk o luksusowej delegacji zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Kowalczuka, który na wiec lewicowego ZNP wybrał się samolotem i taksówką, za co urząd zapłacił ok. 750 zł, zareagowali gdańscy radni opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Gierszewski i Jaromir Falandysz. W złożonej pod koniec listopada interpelacji do prezydenta Gdańska domagają się "przedłożenia szczegółowego wykazu kosztów wyjazdu jakie poniósł urząd Miasta Gdańska, delegując na wyjazd (manifestację) do Warszawy, zastępcę prezydenta miasta Gdańska, Piotra Kowalczuka, w dniu 19 listopada 2016 roku. Czy pan prezydent był jedynym oddelegowanym przedstawicielem Urzędu Miasta Gdańska?"


Radnych zastanawia także, jakie przesłanki merytoryczne wynikające z ustawy o samorządzie gminy wykonywał P. Kowalczuk w Warszawie: "Jakie to zadania własne gminy (m.in. na podstawie ustawy samorządowej) podczas tego wyjazdu realizował zastępca prezydenta miasta Gdańska".
- Mam po wielu latach pracy w samorządzie przekonanie, że udział w wiecach politycznych nie jest zadaniem własnym gminy i jej funkcjonariuszy. Pan prezydent Kowalczuk, jak każdy obywatel może korzystać z art. 57 Konstytucji RP i demonstrować swoje poglądy jako obywatel Kowalczuk, finansując wyjazd z własnej kieszenie, nie mówiąc już o tym, że co to za sojusznik nauczycieli ZNP, który nie identyfikuje się z grupą i nie wsiada do wspólnego autobusu - mówi P. Gierszewski.


W tle wyjazdu spór z rządem o reformę systemu oświaty. Samorządowcy wywodzący się ze środowiska PO wykorzystują każdą okazję, by oprotestować projekt min. Anny Zalewskiej. P. Kowalczuk podpisał się pod politycznym stanowiskiem Komisji Unii Metropolii Polskich. Można w tym wypracowaniu przeczytać, że reforma rządowa "cofa nas do systemu centralnie planowanej edukacji rodem z PRL-u" , a "likwidacja gimnazjów to utrata świetnych i sprawdzonych zespołów ludzkich, które podejmowały prace z młodym człowiekiem w najtrudniejszym etapie rozwoju. Niweczy się 27-letni dorobek samorządu w Polsce" - biadał wśród innych P. Kowalczuk.


Dwa lata temu Piotr Kowalczuk rozpoczął nieudany szturm na Pałac Młodzieży przy ul. Ogranej w Gdańsku, w którym od ponad 40 lat "świetne i sprawdzone zespoły ludzkie podejmowały pracę z młodym człowiekiem w najtrudniejszym etapie rozwoju". Przed zniweczeniem tego dorobku przez P. Kowalczuka protestowała nie tylko opozycja, Piotr Gierszewski z PiS i wywodzący się z PRL Franciszek Potulski, ale także 14 tys. wychowanków Pałacu Młodzieży, ich rodzice i nauczyciele. Swoją reformę P. Kowalczuk przygotował bez współpracy i bez porozumienia ze środowiskiem, którego miała dotyczyć. Poinformował, że Pałac Młodzieży będzie działa w tej formule do końca sierpnia 2015, a później będzie nowy rok szkolny i jego potencjał zostanie lepiej wykorzystany: część działalności zostanie, może będą nowe dla seniorów, których w Śródmieściu dużo, albo utworzy się przedszkole. Kowalczuka, byłego nauczyciela nauczania początkowego po przejściu do polityki miejskiej uwierało, że w Pałacu Młodzieży są zatrudnione 52 osoby na 44 etatach, za to zgodnie z Karta Nauczyciela. Miał w zamyśle, wspierany przez pryncypała, obniżyć koszty funkcjonowania i organizacji zajęć, zmieniając zasady zatrudnienia na śmieciowe.


Piotr Kowalczuk podróżujący samolotem za publiczne pieniądze na wiec nauczycieli, których wywłaszczyć chciał z uprawnień zawodowych to kiepski sojusznik lewicowego ZNP i jego pochodzących z PRL-u liderów. Uprawiając protest na polecenie służbowe, a nie z przekonań osobistych, które musiałby opłacić z własnej kieszeni, zaoszczędził 750 złotych ze 190 tys. ,które zarabia w magistracie.

Dla jednych to będzie polityka, dla innych gów...?

Odpowiedź Pawła Adamowicza 8 grudnia.
(gag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież