Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Reklama
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Luksusowa delegacja wiceprezydenta Gdańska - PiS żąda wyjaśnień

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
niedziela, 04 grudnia 2016 22:44

Radni PiS, Piotr Gierszewski i Jaromir Falandysz, interpelują w sprawie luksusowej delegacji - samolot i taksówka - Piotra Kowalczuka, zastępcy prezydenta Gdańska, na wiec ZNP do Warszawy. Obecny sojusznik nauczycieli w styczniu 2015 roku przypuścił nieudany szturm na Pałac Młodzieży. Wytykał publicznie - "drogi niezmiernie i mało efektywny" - koszt zatrudnienia w nim 52 osób na podstawie Karty Nauczyciela.Na niedawną publikację "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk o luksusowej delegacji zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Kowalczuka, który na wiec lewicowego ZNP wybrał się samolotem i taksówką, za co urząd zapłacił ok. 750 zł, zareagowali gdańscy radni opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Gierszewski i Jaromir Falandysz. W złożonej pod koniec listopada interpelacji do prezydenta Gdańska domagają się "przedłożenia szczegółowego wykazu kosztów wyjazdu jakie poniósł urząd Miasta Gdańska, delegując na wyjazd (manifestację) do Warszawy, zastępcę prezydenta miasta Gdańska, Piotra Kowalczuka, w dniu 19 listopada 2016 roku. Czy pan prezydent był jedynym oddelegowanym przedstawicielem Urzędu Miasta Gdańska?"


Radnych zastanawia także, jakie przesłanki merytoryczne wynikające z ustawy o samorządzie gminy wykonywał P. Kowalczuk w Warszawie: "Jakie to zadania własne gminy (m.in. na podstawie ustawy samorządowej) podczas tego wyjazdu realizował zastępca prezydenta miasta Gdańska".
- Mam po wielu latach pracy w samorządzie przekonanie, że udział w wiecach politycznych nie jest zadaniem własnym gminy i jej funkcjonariuszy. Pan prezydent Kowalczuk, jak każdy obywatel może korzystać z art. 57 Konstytucji RP i demonstrować swoje poglądy jako obywatel Kowalczuk, finansując wyjazd z własnej kieszenie, nie mówiąc już o tym, że co to za sojusznik nauczycieli ZNP, który nie identyfikuje się z grupą i nie wsiada do wspólnego autobusu - mówi P. Gierszewski.


W tle wyjazdu spór z rządem o reformę systemu oświaty. Samorządowcy wywodzący się ze środowiska PO wykorzystują każdą okazję, by oprotestować projekt min. Anny Zalewskiej. P. Kowalczuk podpisał się pod politycznym stanowiskiem Komisji Unii Metropolii Polskich. Można w tym wypracowaniu przeczytać, że reforma rządowa "cofa nas do systemu centralnie planowanej edukacji rodem z PRL-u" , a "likwidacja gimnazjów to utrata świetnych i sprawdzonych zespołów ludzkich, które podejmowały prace z młodym człowiekiem w najtrudniejszym etapie rozwoju. Niweczy się 27-letni dorobek samorządu w Polsce" - biadał wśród innych P. Kowalczuk.


Dwa lata temu Piotr Kowalczuk rozpoczął nieudany szturm na Pałac Młodzieży przy ul. Ogranej w Gdańsku, w którym od ponad 40 lat "świetne i sprawdzone zespoły ludzkie podejmowały pracę z młodym człowiekiem w najtrudniejszym etapie rozwoju". Przed zniweczeniem tego dorobku przez P. Kowalczuka protestowała nie tylko opozycja, Piotr Gierszewski z PiS i wywodzący się z PRL Franciszek Potulski, ale także 14 tys. wychowanków Pałacu Młodzieży, ich rodzice i nauczyciele. Swoją reformę P. Kowalczuk przygotował bez współpracy i bez porozumienia ze środowiskiem, którego miała dotyczyć. Poinformował, że Pałac Młodzieży będzie działa w tej formule do końca sierpnia 2015, a później będzie nowy rok szkolny i jego potencjał zostanie lepiej wykorzystany: część działalności zostanie, może będą nowe dla seniorów, których w Śródmieściu dużo, albo utworzy się przedszkole. Kowalczuka, byłego nauczyciela nauczania początkowego po przejściu do polityki miejskiej uwierało, że w Pałacu Młodzieży są zatrudnione 52 osoby na 44 etatach, za to zgodnie z Karta Nauczyciela. Miał w zamyśle, wspierany przez pryncypała, obniżyć koszty funkcjonowania i organizacji zajęć, zmieniając zasady zatrudnienia na śmieciowe.


Piotr Kowalczuk podróżujący samolotem za publiczne pieniądze na wiec nauczycieli, których wywłaszczyć chciał z uprawnień zawodowych to kiepski sojusznik lewicowego ZNP i jego pochodzących z PRL-u liderów. Uprawiając protest na polecenie służbowe, a nie z przekonań osobistych, które musiałby opłacić z własnej kieszeni, zaoszczędził 750 złotych ze 190 tys. ,które zarabia w magistracie.

Dla jednych to będzie polityka, dla innych gów...?

Odpowiedź Pawła Adamowicza 8 grudnia.
(gag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież