Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wojewoda się żegna, minister zwleka, posłowie czekają. Weterynaria w politycznym uścisku?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 listopada 2015 20:20

Nie milkną echa wydarzeń w firmie AVIPOL w Redzie. Szef pomorskiej weterynarii nie odpowiada na pytanie kto podpisał polecenie kontroli w firmie. Odpowiedzi od wojewody i ministra nie doczekali się też pomorscy posłowie. Senator K. Klejna wystąpił do wiceministra K. Plocke o pilne rozwiązanie konfliktu.Przypomnijmy: w firmie AVIPOL w Redzie, która nie znajduje się w rejestrze powiatowego lekarza weterynarii pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii przeprowadzili kontrole, do której nie mieli podstaw. Nie pozostawili żadnego protokołu z przeprowadzonych czynności, co nie zdarza się nawet ABW. Zdaniem pełnomocnika firmy dopuszczono się już po raz kolejny w działalności PWLW przestępstwa z art. 231 KK czyli nadużycia władzy.


Nie sposób ustalić, kto podpisał polecenie kontroli. Pytania redakcji w tej sprawie pozostają bez odpowiedzi szefa inspekcji dr Włodzimierza Przewoskiego. Nie wiadomo też, czy kontrolowanie firm nie podlegających kontroli jest rutynowym działaniem podległej mu instytucji.
Bez odpowiedzi pozostają też wcześniejsze wystąpienia pomorskich posłów do wojewody i ministra w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu inspekcji, które detalicznie w swoich oświadczeniach opisywali byli powiatowi lekarze weterynarii. Ani poseł Andrzej Jaworski (PiS), ani poseł Jerzy Borowczak (PO) nie otrzymali żadnej merytorycznej korespondencji. A. Jaworski domagał się od wojewody natychmiastowego zawieszenia podległego mu urzędnika wobec którego R. Stachurski skierował zawiadomienie do prokuratury, a J. Borowczak złożył obszerną interpelację do ministra rolnictwa. Tak obszerną, że minister zwrócił się jedynie do marszałek sejmu o wydłużenie czasu na zbadanie przypadku, który z innych okoliczności znał zupełnie dobrze.


Tymczasem wojewoda Stachurski, który od czasu osobistych interwencji w sprawie zamykania tczewskiego Korala, a też osobistych wizyt b. pracowników inspekcji skarżących się na mobing w pracy, doskonale zna materię konfliktu, drybluje w narożniku czekając na koniec meczu. Zamiast decyzji, zaprasza podległego sobie szefa inspektoratu na pożegnalną herbatkę. Los swojego podwładnego, którego wskazał prokuraturze pod szczególną uwagę, zdaje się zostawiać swojemu następcy z nowego rządu.


Do pilnego rozwiązania nabrzmiałego konfliktu wynikającego z kontrowersyjnych działań dr Przewoskiego wezwał też swojego partyjnego kolegę, wiceministra Kazimierza Plocke, senator Kazimierz Klejna. Jak zauważył, sytuacja taka nie służy realizacji zadań inspektoratu i tworzy bardzo zła aurę do realizacji jego uprawnień.


Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratura w Wejherowie zdecydowała o przekazaniu zawiadomienia w sprawie dziwnej kontroli w AVIPOL-u do Gdańska w celu połączenia z prowadzonym już postępowaniem z zawiadomienia wojewody. Tymczasem dr W. Przewoski wystosował list do firm podlegających jego jurysdykcji,w którym przedstawia się jako osoba inspirująca wspólne sukcesy branży spożywczej.


Zdaniem rozmówców gazety, największym sukcesem szefa inspekcji będzie spokojne przejście na emeryturę.

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież