Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wątpliwości przy konkursie na kierownika gdańskiego schroniska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2022 19:52

Prezes fundacji „Łączy Nas Polska” Natalia Nitek Płażyńska, mecenas Barbara Kaczmarek i gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości – Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Barbara Imianowska – alarmują, że mogło dojść do nieprawidłowości w konkursie na kierownika schroniska „Promyk”.


Na poniedziałkowej konferencji prasowej Natalia Nitek Płażyńska, prezes fundacji „Łączy nas Polska,” zauważyła, że wymogi, jakie są postawione kandydatom, są bardzo szczegółowe i sprofilowane, co może wskazywać, że spełnia je jeden człowiek.
– To powoduje, że wielu specjalistów jest wykluczonych, bo nie ma możliwości spełnienia rygorystycznych wymogów, które niewiele mają wspólnego z uczciwym procesem rekrutacyjnym – stwierdziła Nitek Płażyńska.
Dodała, że wymagania niezbędne na stanowisko kierownika schroniska wskazują, że ma to być osoba z wykształceniem wyższym na kierunkach: zoootechnika, zarządzanie placówką jednostki samorządu terytorialnego oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. – To już jest bardzo zawężające. Myślę, że w Polsce mamy niewiele takich osób, które mają takie specjalizacje, łączące zupełnie różne dziedziny – powiedziała.


Wskazała, że kandydat na stanowisko kierownika ma mieć minimum pięcioletni staż pracy w miejscu opieki nad zwierzętami domowymi oraz doświadczenie w pracy z wolontariatem tejże placówki, a także doświadczenie w zakresie edukacji prozwierzęcej.
– Mamy tutaj duży mix umiejętności, bardzo specyficznych, których – podejrzewamy – nie spełnia zbyt wielu menadżerów dostępnych na rynku. Jest to raczej osoba, która już pracuje w schronisku, a zdajemy sobie sprawę z tego, że jest szereg kontrowersji dotyczących zarządzania tymże schroniskiem i właśnie one też się ujawniają w trakcie postępowania karnego, które toczy się w gdańskim sądzie – podkreśliła Nitek-Płażyńska.


Radny Przemysław Majewski uważa, że rekrutacja na kierownika schroniska „Promyk” nie jest w pełni transparentna i oparta o zasadę konkurencyjności. – Wymogi postawione kandydatom powodują, że osoby będące już pracownikami schroniska są na lepszej pozycji. Będziemy domagać się wyjaśnień ze strony dyrekcji schroniska, jak i władz miasta – zaznacza Majewski.


Mecenas Barbara Kaczmarek, prezes fundacji „Pies i Kot”, przypomina, że toczy się proces karny w sprawie znęcania się nad zwierzętami. – Gdańskim schroniskiem kierują osoby niekompetentne. Powinno się ono doczekać koncepcji na jego zarządzanie, bo zmiany osobowe na ludzi, którzy od lat tam pracują, nie doprowadzą do poprawy sytuacji zwierząt – zauważyła mecenas.


Emilia Salach, zastępca dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, które zarządza schroniskiem, twierdzi, że konkurs na kierownika jest publiczny – każdy, kto ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie, może w nim wystartować.
– Konkurs jest dwuetapowy, naturalnie podczas rozmowy kandydaci przedstawią swoje koncepcje prowadzenia placówki. Chcemy, by prowadziła ją osoba doświadczona i znająca się na funkcjonowaniu tego rodzaju instytucji – wskazuje Salach.
Nie wiadomo, ilu jest kandydatów na to stanowisko. Trwają analizy zgłoszeń. Następnym etapem konkursu będą spotkania z komisją.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież