Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wątpliwości przy konkursie na kierownika gdańskiego schroniska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2022 19:52

Prezes fundacji „Łączy Nas Polska” Natalia Nitek Płażyńska, mecenas Barbara Kaczmarek i gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości – Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Barbara Imianowska – alarmują, że mogło dojść do nieprawidłowości w konkursie na kierownika schroniska „Promyk”.


Na poniedziałkowej konferencji prasowej Natalia Nitek Płażyńska, prezes fundacji „Łączy nas Polska,” zauważyła, że wymogi, jakie są postawione kandydatom, są bardzo szczegółowe i sprofilowane, co może wskazywać, że spełnia je jeden człowiek.
– To powoduje, że wielu specjalistów jest wykluczonych, bo nie ma możliwości spełnienia rygorystycznych wymogów, które niewiele mają wspólnego z uczciwym procesem rekrutacyjnym – stwierdziła Nitek Płażyńska.
Dodała, że wymagania niezbędne na stanowisko kierownika schroniska wskazują, że ma to być osoba z wykształceniem wyższym na kierunkach: zoootechnika, zarządzanie placówką jednostki samorządu terytorialnego oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. – To już jest bardzo zawężające. Myślę, że w Polsce mamy niewiele takich osób, które mają takie specjalizacje, łączące zupełnie różne dziedziny – powiedziała.


Wskazała, że kandydat na stanowisko kierownika ma mieć minimum pięcioletni staż pracy w miejscu opieki nad zwierzętami domowymi oraz doświadczenie w pracy z wolontariatem tejże placówki, a także doświadczenie w zakresie edukacji prozwierzęcej.
– Mamy tutaj duży mix umiejętności, bardzo specyficznych, których – podejrzewamy – nie spełnia zbyt wielu menadżerów dostępnych na rynku. Jest to raczej osoba, która już pracuje w schronisku, a zdajemy sobie sprawę z tego, że jest szereg kontrowersji dotyczących zarządzania tymże schroniskiem i właśnie one też się ujawniają w trakcie postępowania karnego, które toczy się w gdańskim sądzie – podkreśliła Nitek-Płażyńska.


Radny Przemysław Majewski uważa, że rekrutacja na kierownika schroniska „Promyk” nie jest w pełni transparentna i oparta o zasadę konkurencyjności. – Wymogi postawione kandydatom powodują, że osoby będące już pracownikami schroniska są na lepszej pozycji. Będziemy domagać się wyjaśnień ze strony dyrekcji schroniska, jak i władz miasta – zaznacza Majewski.


Mecenas Barbara Kaczmarek, prezes fundacji „Pies i Kot”, przypomina, że toczy się proces karny w sprawie znęcania się nad zwierzętami. – Gdańskim schroniskiem kierują osoby niekompetentne. Powinno się ono doczekać koncepcji na jego zarządzanie, bo zmiany osobowe na ludzi, którzy od lat tam pracują, nie doprowadzą do poprawy sytuacji zwierząt – zauważyła mecenas.


Emilia Salach, zastępca dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, które zarządza schroniskiem, twierdzi, że konkurs na kierownika jest publiczny – każdy, kto ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie, może w nim wystartować.
– Konkurs jest dwuetapowy, naturalnie podczas rozmowy kandydaci przedstawią swoje koncepcje prowadzenia placówki. Chcemy, by prowadziła ją osoba doświadczona i znająca się na funkcjonowaniu tego rodzaju instytucji – wskazuje Salach.
Nie wiadomo, ilu jest kandydatów na to stanowisko. Trwają analizy zgłoszeń. Następnym etapem konkursu będą spotkania z komisją.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież