Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański przepych: gala za 85 tys. zł, nagrody w drobnych

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 09 listopada 2022 15:20

Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska, któremu m.in. podlega Referat Szkół i Referat Finansów Oświaty, przeznaczył 85 165 zł i 20 gr na organizację gali konkursu Gdański Nauczyciel i Dyrektor Roku. Nagroda w konkursie to już skromniejsze 5 tys. zł.


Wyróżnieni w konkursie Gdański Nauczyciel Roku oraz Gdański Dyrektor Roku nauczyciele i dyrektorzy otrzymują pomoce dydaktyczne. Dyrektor i nauczyciel, zdobywcy nagrody głównej w konkursie otrzymali vouchery po 5 tys. zł. Nagrodę, głosami gdańszczan, przyznano m.in. za „zaangażowanie w budowanie społeczeństwa równych ludzi, reprezentację Gdańska jako otwartego miasta”. 22 października br. odbyła się uroczysta konkursowa gala oraz event. Gala, jak i część mniej oficjalna, miały kosztować ponad 85 tys. zł. Kontrahentem magistratu przy organizacji gali konkursu była Agencja Eventowa IKA.


Jak relacjonował portal trójmiasto.pl:
– Z wami hasło "Szkoła i Przedszkole Współpracy", które od lat promujemy, nabiera wyjątkowego znaczenia. Wasz trud został doceniony nie tylko przeze mnie i innych urzędników, ale przez tysiące mieszkańców Gdańska, którzy w konkursie oddali swój głos. Regulamin konkursu zakłada wyróżnienie osób za ich działalność w mijającym roku. Jednak nie tylko ostatnie miesiące, ale lata doświadczyły nas nad wyraz. Zawód, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się ze stabilizacją i niezmiennością, teraz stoi na pierwszej linii zmian, które nas dotykają – mówiła podczas gali Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.


I my dołączamy się do gratulacji. Jednak dysproporcja miedzy nagrodami a wydatkiem na event nieco dziwi. I to w sytuacji, gdy proponowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projekt nowelizacji prawa oświatowego zawiera, zdaniem wielu nauczycieli, rozwiązania negatywnie kształtujące sytuację prawną i zawodową nauczycieli. Czy aby organizowanie za 85 tysięcy złotych przyjęcia, na którym wręcza się voucher 5 tysięcy złotych najlepszemu dyrektorowi i nauczycielowi z ambitnego miasta Gdańska, nie jest odwróceniem proporcji?
(ASG)

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież