Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowa przestrzeń handlowa na Rënku

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 05 listopada 2022 18:51

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk uroczyście otwarto dwa nowopowstałe obiekty - Pawilon nr 6 i Pawilon nr 7, których najemcami zostały firmy Gastro Food i Pryzmat.


- Otwieramy dwa kolejne obiekty, każdy po 1000 metrów powierzchni - powiedział Paweł Dołkowski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - Trudny czas, ale polski przedsiębiorca potrafi sobie poradzić. Państwo Zienkiewicz i Olech są tego najlepszym przykładem. Można się rozwijać tylko trzeba mieć dobre warunki i musimy mieć szansę. My jako Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Rënk taką szansę staramy się tworzyć. Każdy kto do nas przyjdzie i będzie potrzebował się rozwinąć, będzie potrzebował powierzchni na której będzie handlował zawsze taką powierzchnię dostanie. W 1999 roku oddano do użytku pierwszy obiekt, była to hala kwiatowa. Potem sukcesywnie te obiekty się rozbudowywały, i powoli powierzchnia do zabudowy zaczyna się kurczyć. My po prostu tworzymy warunki handlowe dla polskiego przedsiębiorcy, dla polskiego rolnika, dla polskiego handlowca do handlu. Tworzymy markę, która sprzedaje dobry, polski produktu wyhodowany w polskiej ziemi. Tutaj kupują i hotelarze, i sklepikarze, i restauratorzy. Chociaż nie tylko oni, zaopatrujemy też małe trójmiejskie ryneczki. Ci wszyscy kupują produkty stąd, ponieważ są gwarantem bardzo dobrej jakości.

alt


alt


- Każda inwestycja, zwłaszcza na ziemi gdańskiej, to coś, czego mieszkańcy oczekują - powiedział Andrzej Jaworski reprezentujący wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę. - Ta jest szczególnie ważna dla Pomorza i ziemi elbląskiej. Ta inwestycja za rządów PiS pokazuje, że potrafimy działać, potrafimy się rozwijać. Cieszę się, że możemy razem pokazywać, że jesteśmy w stanie tworzyć politykę gospodarczą. Jestem przekonany, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie w najbliższym czasie pokazywał, że inwestycje są możliwe i służą one wszystkim obywatelom mieszkającym na terenie Polski.

alt


- Chciałbym serdecznie podziękować za stworzenie dodatkowego miejsca do rozwoju naszej firmy - powiedział Krzysztof Zienkiewicz, firma Gastro Food. - Dzięki nowo otwartej hali będziemy mogli kontynuować rozwój firmy, mam nadzieję, że w przyszłości zatrudniać nowych pracowników.

alt

Hala firmy Pryzmat


- Nie są to łatwe czasy dla przedsiębiorców zwłaszcza na nowe inwestycje, mimo wszystko widzimy w tym szansę za którą bardzo dziękujemy Rënkowi - powiedziała Marzena Olech, firma Pryzmat. - Mamy nadzieję, że tą szansę dobrze wykorzystamy. Widzimy tutaj potencjał powierzchni która powstała, w warunkach jakie są. Mamy nadzieję, że będzie można będzie poszerzyć asortyment i usprawnić zakupy. Liczymy na to, że sprostamy ich oczekiwaniom.


alt

Andrzej Jaworski, reprezentant wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, radna Miasta Gdańska Alicja Krasula i Leonard Krasulski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież