Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowa przestrzeń handlowa na Rënku

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 05 listopada 2022 18:51

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk uroczyście otwarto dwa nowopowstałe obiekty - Pawilon nr 6 i Pawilon nr 7, których najemcami zostały firmy Gastro Food i Pryzmat.


- Otwieramy dwa kolejne obiekty, każdy po 1000 metrów powierzchni - powiedział Paweł Dołkowski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - Trudny czas, ale polski przedsiębiorca potrafi sobie poradzić. Państwo Zienkiewicz i Olech są tego najlepszym przykładem. Można się rozwijać tylko trzeba mieć dobre warunki i musimy mieć szansę. My jako Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Rënk taką szansę staramy się tworzyć. Każdy kto do nas przyjdzie i będzie potrzebował się rozwinąć, będzie potrzebował powierzchni na której będzie handlował zawsze taką powierzchnię dostanie. W 1999 roku oddano do użytku pierwszy obiekt, była to hala kwiatowa. Potem sukcesywnie te obiekty się rozbudowywały, i powoli powierzchnia do zabudowy zaczyna się kurczyć. My po prostu tworzymy warunki handlowe dla polskiego przedsiębiorcy, dla polskiego rolnika, dla polskiego handlowca do handlu. Tworzymy markę, która sprzedaje dobry, polski produktu wyhodowany w polskiej ziemi. Tutaj kupują i hotelarze, i sklepikarze, i restauratorzy. Chociaż nie tylko oni, zaopatrujemy też małe trójmiejskie ryneczki. Ci wszyscy kupują produkty stąd, ponieważ są gwarantem bardzo dobrej jakości.

alt


alt


- Każda inwestycja, zwłaszcza na ziemi gdańskiej, to coś, czego mieszkańcy oczekują - powiedział Andrzej Jaworski reprezentujący wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę. - Ta jest szczególnie ważna dla Pomorza i ziemi elbląskiej. Ta inwestycja za rządów PiS pokazuje, że potrafimy działać, potrafimy się rozwijać. Cieszę się, że możemy razem pokazywać, że jesteśmy w stanie tworzyć politykę gospodarczą. Jestem przekonany, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie w najbliższym czasie pokazywał, że inwestycje są możliwe i służą one wszystkim obywatelom mieszkającym na terenie Polski.

alt


- Chciałbym serdecznie podziękować za stworzenie dodatkowego miejsca do rozwoju naszej firmy - powiedział Krzysztof Zienkiewicz, firma Gastro Food. - Dzięki nowo otwartej hali będziemy mogli kontynuować rozwój firmy, mam nadzieję, że w przyszłości zatrudniać nowych pracowników.

alt

Hala firmy Pryzmat


- Nie są to łatwe czasy dla przedsiębiorców zwłaszcza na nowe inwestycje, mimo wszystko widzimy w tym szansę za którą bardzo dziękujemy Rënkowi - powiedziała Marzena Olech, firma Pryzmat. - Mamy nadzieję, że tą szansę dobrze wykorzystamy. Widzimy tutaj potencjał powierzchni która powstała, w warunkach jakie są. Mamy nadzieję, że będzie można będzie poszerzyć asortyment i usprawnić zakupy. Liczymy na to, że sprostamy ich oczekiwaniom.


alt

Andrzej Jaworski, reprezentant wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, radna Miasta Gdańska Alicja Krasula i Leonard Krasulski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież