Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowa przestrzeń handlowa na Rënku

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 05 listopada 2022 18:51

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk uroczyście otwarto dwa nowopowstałe obiekty - Pawilon nr 6 i Pawilon nr 7, których najemcami zostały firmy Gastro Food i Pryzmat.


- Otwieramy dwa kolejne obiekty, każdy po 1000 metrów powierzchni - powiedział Paweł Dołkowski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - Trudny czas, ale polski przedsiębiorca potrafi sobie poradzić. Państwo Zienkiewicz i Olech są tego najlepszym przykładem. Można się rozwijać tylko trzeba mieć dobre warunki i musimy mieć szansę. My jako Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Rënk taką szansę staramy się tworzyć. Każdy kto do nas przyjdzie i będzie potrzebował się rozwinąć, będzie potrzebował powierzchni na której będzie handlował zawsze taką powierzchnię dostanie. W 1999 roku oddano do użytku pierwszy obiekt, była to hala kwiatowa. Potem sukcesywnie te obiekty się rozbudowywały, i powoli powierzchnia do zabudowy zaczyna się kurczyć. My po prostu tworzymy warunki handlowe dla polskiego przedsiębiorcy, dla polskiego rolnika, dla polskiego handlowca do handlu. Tworzymy markę, która sprzedaje dobry, polski produktu wyhodowany w polskiej ziemi. Tutaj kupują i hotelarze, i sklepikarze, i restauratorzy. Chociaż nie tylko oni, zaopatrujemy też małe trójmiejskie ryneczki. Ci wszyscy kupują produkty stąd, ponieważ są gwarantem bardzo dobrej jakości.

alt


alt


- Każda inwestycja, zwłaszcza na ziemi gdańskiej, to coś, czego mieszkańcy oczekują - powiedział Andrzej Jaworski reprezentujący wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę. - Ta jest szczególnie ważna dla Pomorza i ziemi elbląskiej. Ta inwestycja za rządów PiS pokazuje, że potrafimy działać, potrafimy się rozwijać. Cieszę się, że możemy razem pokazywać, że jesteśmy w stanie tworzyć politykę gospodarczą. Jestem przekonany, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie w najbliższym czasie pokazywał, że inwestycje są możliwe i służą one wszystkim obywatelom mieszkającym na terenie Polski.

alt


- Chciałbym serdecznie podziękować za stworzenie dodatkowego miejsca do rozwoju naszej firmy - powiedział Krzysztof Zienkiewicz, firma Gastro Food. - Dzięki nowo otwartej hali będziemy mogli kontynuować rozwój firmy, mam nadzieję, że w przyszłości zatrudniać nowych pracowników.

alt

Hala firmy Pryzmat


- Nie są to łatwe czasy dla przedsiębiorców zwłaszcza na nowe inwestycje, mimo wszystko widzimy w tym szansę za którą bardzo dziękujemy Rënkowi - powiedziała Marzena Olech, firma Pryzmat. - Mamy nadzieję, że tą szansę dobrze wykorzystamy. Widzimy tutaj potencjał powierzchni która powstała, w warunkach jakie są. Mamy nadzieję, że będzie można będzie poszerzyć asortyment i usprawnić zakupy. Liczymy na to, że sprostamy ich oczekiwaniom.


alt

Andrzej Jaworski, reprezentant wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, radna Miasta Gdańska Alicja Krasula i Leonard Krasulski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież