Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Gdańsku przeciwko ACTA manifestowało kilkaset osób

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 01 lutego 2012 12:08

Około pięciuset osób pikietowało wieczorem Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Byli to przeciwnicy umowy o prawach autorskich ACTA.


We wtorkowy wieczór mimo trzaskającego mrozu w Gdańsku odbyła się manifestacja przeciwko ratyfikowaniu umowy ACTA. Przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim zabrało się około sześciuset, głównie młodych ludzi. Protestowali przeciwko ograniczeniu swobody wypowiedzi oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji, które dotyczą wolności obywatelskich. W czasie demonstracji zbierano podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum nad wprowadzeniem zapisów umowy w życie. Tak bowiem manifestanci traktują międzynarodową umowę ACTA.


W Trójmieście w ubiegłym tygodniu przeciwko podpisaniu umowy ACTA protestowano w Gdyni i w Sopocie. Tak, jak poprzednio również i tym razem po zakończeniu manifestacji uczestnicy przemaszerowali do Sopotu, pod dom premiera Donalda Tuska. Około stu osób przemaszerowało na Przymorze, gdzie wsiedli do SKM i dojechali do Sopotu. Inna, mniej liczna grupa, eskortowana przez policjantów, dotarła pod dom premiera pieszo.
Pod domem premiera manifestanci spotkali się z policjantami, którzy ochraniali parcelę.  Po wezwaniu do rozejścia się i wylegitymowaniu kilku uczestników zgromadzenia manifestanci rozeszli się.


To nie koniec protestów. W najbliższą niedzielę przeciwnicy umowy chcą przeprowadzić spontaniczną akcję oplakatowania całego Trójmiasta.
Rząd polski podpisał umowę ACTA. Spontaniczne akcje mają więc skłonić polityków do odmowy jej ratyfikowania. Zdaniem obrońców swobód w Internecie ACTA może prowadzić to do blokowania podawanych treści i cenzury Internetu pod pretekstem walki z piractwem. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież