Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pójdą na manifestację przeciwko ACTA, a za wolnością w „sieci”

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 stycznia 2012 11:20

W Gdańsku zapowiada się gigantyczna manifestacja przeciwko ratyfikowaniu umowy ACTA. We wtorek o godz. 18 przeciwnicy podpisanej przez Polskę umowy ACTA będą demonstrowali przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko ograniczeniu swobody wypowiedzi oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji, które dotyczą obywateli. Spodziewać się można - po lekturze internetowych wpisów, że pod gmach urzędu, siedziby administracji państwowej, przybędzie kilka tysięcy protestujących.Manifestacje jest legalna. Do gdańskiego magistratu informacja o niej dotarła odpowiednio wcześniej. Do zabezpieczenia „prewencyjnego” manifestacji zmobilizowano ponad dwustu policjantów – zarówno umundurowanych, jak i operacyjnych „po cywilnemu”.
- Środowa pikieta okazała się sukcesem... kontynuujemy walkę o wolność słowa! Spotykamy się teraz we wtorek, 31 stycznia, pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Zróbmy manifestację jakiej Trójmiasto nie widziało od 89 roku !

Jak nie teraz to już nigdy. ACTA zostało podpisane, Tusk pokazał że ma gdzieś to społeczeństwo. Przyszedł czas, żeby społeczeństwo pokazało co myśli o swojej "elicie rządzącej". Jeszcze nie wszystko stracone - nic nie jest stracone dopóki ludzie walczą. My się nie poddamy! W środę pokazaliśmy, że możemy na siebie nawzajem liczyć, potwierdźmy to we wtorek. Głośnym krzykiem rozniesiemy kłamstwa, które unoszą się w powietrzu tam, gdzie obecna jest władza tego rządu!

Godzina 18.00, wtorek, Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Pikieta jest legalna, zgłoszona w Urzędzie Miasta Gdańska. Przygotujemy się do niej tak, jak tylko to dla nas możliwe. Będzie nagłośnienie i atrakcje w postaci happeningów. Nie może Was tam zabraknąć ! Przygotujcie transparenty, weźcie ze sobą dużo pozytywnej energii! Jak będzie zimno - uczestnicy gdyńskiej manifestacji już wiedzą jakim hasłem się szybko rozgrzać, inni od razu się nauczą :-)

Nie zapominamy też o najbliższej niedzieli! Planujemy na ten dzień ogłosić spontaniczną akcję oplakatowania całego Trójmiasta – apelują internauci w tekście zamieszczonym na facebooku.
Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników i gmachów administracji.
- Jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. Zabezpieczamy manifestację prewencyjnie. Zapewnimy też regulację ruchu drogowego. Ulica Okopowa będzie zamknięta. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczą też trasę ewentualnego przemarszu demonstrantów – informuje portal wybrzeze24.pl podkom. Magdalena Michalewska, oficer prasowa gdańskiej KMP.


W Trójmieście w ubiegłym tygodniu przeciwko podpisaniu umowy ACTA w protestowano w Gdyni i w Sopocie.  Pod gdyńskim urzędem zebrało się  ponad tysiąc osób. Podczas wieczornej środowej manifestacji, która dotarła z Gdyni pod dom premiera Donalda Tuska w Sopocie, zebrało się w Sopocie pół tysiąca demonstrantów.  Mimo, że władze Sopotu odmówiły zgody na manifestacje. Podobnie w Gdańsku. Przy PUW demonstrowało mimo to ponad sto osób. Tym razem demonstracja będzie legalna.
 - Informacja o manifestacji wpłynęła do nas w zeszłym tygodniu. Zgłoszenie dostarczyła do urzędu osoba fizyczna.  Pikieta ma się odbyć między godz. 18 a 19:30 przed Urzędem Wojewódzkim na ul. Okopowej. Nie było powodu by zgody odmówić – poinformował portal wybrzeze24.pl Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu.


Rząd polski podpisał umowę ACTA.  Spontaniczne akcje mają teraz skłonić polityków do odmowy jej ratyfikowania oraz wyrazić sprzeciw przeciwko kontroli Internetu oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji dotyczących obywateli.  To odpowiedź na ACTA, umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi.   Zdaniem obrońców swobód w Internecie ACTA może prowadzić to do blokowania podawanych treści i cenzury Internetu pod  pretekstem walki z piractwem.  Oburzenie wzbudził też brak jakichkolwiek konsultacji społecznych przed wszczęciem procedury podpisania umowy. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież