Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pójdą na manifestację przeciwko ACTA, a za wolnością w „sieci”

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 stycznia 2012 11:20

W Gdańsku zapowiada się gigantyczna manifestacja przeciwko ratyfikowaniu umowy ACTA. We wtorek o godz. 18 przeciwnicy podpisanej przez Polskę umowy ACTA będą demonstrowali przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko ograniczeniu swobody wypowiedzi oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji, które dotyczą obywateli. Spodziewać się można - po lekturze internetowych wpisów, że pod gmach urzędu, siedziby administracji państwowej, przybędzie kilka tysięcy protestujących.Manifestacje jest legalna. Do gdańskiego magistratu informacja o niej dotarła odpowiednio wcześniej. Do zabezpieczenia „prewencyjnego” manifestacji zmobilizowano ponad dwustu policjantów – zarówno umundurowanych, jak i operacyjnych „po cywilnemu”.
- Środowa pikieta okazała się sukcesem... kontynuujemy walkę o wolność słowa! Spotykamy się teraz we wtorek, 31 stycznia, pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Zróbmy manifestację jakiej Trójmiasto nie widziało od 89 roku !

Jak nie teraz to już nigdy. ACTA zostało podpisane, Tusk pokazał że ma gdzieś to społeczeństwo. Przyszedł czas, żeby społeczeństwo pokazało co myśli o swojej "elicie rządzącej". Jeszcze nie wszystko stracone - nic nie jest stracone dopóki ludzie walczą. My się nie poddamy! W środę pokazaliśmy, że możemy na siebie nawzajem liczyć, potwierdźmy to we wtorek. Głośnym krzykiem rozniesiemy kłamstwa, które unoszą się w powietrzu tam, gdzie obecna jest władza tego rządu!

Godzina 18.00, wtorek, Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Pikieta jest legalna, zgłoszona w Urzędzie Miasta Gdańska. Przygotujemy się do niej tak, jak tylko to dla nas możliwe. Będzie nagłośnienie i atrakcje w postaci happeningów. Nie może Was tam zabraknąć ! Przygotujcie transparenty, weźcie ze sobą dużo pozytywnej energii! Jak będzie zimno - uczestnicy gdyńskiej manifestacji już wiedzą jakim hasłem się szybko rozgrzać, inni od razu się nauczą :-)

Nie zapominamy też o najbliższej niedzieli! Planujemy na ten dzień ogłosić spontaniczną akcję oplakatowania całego Trójmiasta – apelują internauci w tekście zamieszczonym na facebooku.
Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników i gmachów administracji.
- Jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. Zabezpieczamy manifestację prewencyjnie. Zapewnimy też regulację ruchu drogowego. Ulica Okopowa będzie zamknięta. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczą też trasę ewentualnego przemarszu demonstrantów – informuje portal wybrzeze24.pl podkom. Magdalena Michalewska, oficer prasowa gdańskiej KMP.


W Trójmieście w ubiegłym tygodniu przeciwko podpisaniu umowy ACTA w protestowano w Gdyni i w Sopocie.  Pod gdyńskim urzędem zebrało się  ponad tysiąc osób. Podczas wieczornej środowej manifestacji, która dotarła z Gdyni pod dom premiera Donalda Tuska w Sopocie, zebrało się w Sopocie pół tysiąca demonstrantów.  Mimo, że władze Sopotu odmówiły zgody na manifestacje. Podobnie w Gdańsku. Przy PUW demonstrowało mimo to ponad sto osób. Tym razem demonstracja będzie legalna.
 - Informacja o manifestacji wpłynęła do nas w zeszłym tygodniu. Zgłoszenie dostarczyła do urzędu osoba fizyczna.  Pikieta ma się odbyć między godz. 18 a 19:30 przed Urzędem Wojewódzkim na ul. Okopowej. Nie było powodu by zgody odmówić – poinformował portal wybrzeze24.pl Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu.


Rząd polski podpisał umowę ACTA.  Spontaniczne akcje mają teraz skłonić polityków do odmowy jej ratyfikowania oraz wyrazić sprzeciw przeciwko kontroli Internetu oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji dotyczących obywateli.  To odpowiedź na ACTA, umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi.   Zdaniem obrońców swobód w Internecie ACTA może prowadzić to do blokowania podawanych treści i cenzury Internetu pod  pretekstem walki z piractwem.  Oburzenie wzbudził też brak jakichkolwiek konsultacji społecznych przed wszczęciem procedury podpisania umowy. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież