Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pójdą na manifestację przeciwko ACTA, a za wolnością w „sieci”

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 stycznia 2012 11:20

W Gdańsku zapowiada się gigantyczna manifestacja przeciwko ratyfikowaniu umowy ACTA. We wtorek o godz. 18 przeciwnicy podpisanej przez Polskę umowy ACTA będą demonstrowali przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko ograniczeniu swobody wypowiedzi oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji, które dotyczą obywateli. Spodziewać się można - po lekturze internetowych wpisów, że pod gmach urzędu, siedziby administracji państwowej, przybędzie kilka tysięcy protestujących.Manifestacje jest legalna. Do gdańskiego magistratu informacja o niej dotarła odpowiednio wcześniej. Do zabezpieczenia „prewencyjnego” manifestacji zmobilizowano ponad dwustu policjantów – zarówno umundurowanych, jak i operacyjnych „po cywilnemu”.
- Środowa pikieta okazała się sukcesem... kontynuujemy walkę o wolność słowa! Spotykamy się teraz we wtorek, 31 stycznia, pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Zróbmy manifestację jakiej Trójmiasto nie widziało od 89 roku !

Jak nie teraz to już nigdy. ACTA zostało podpisane, Tusk pokazał że ma gdzieś to społeczeństwo. Przyszedł czas, żeby społeczeństwo pokazało co myśli o swojej "elicie rządzącej". Jeszcze nie wszystko stracone - nic nie jest stracone dopóki ludzie walczą. My się nie poddamy! W środę pokazaliśmy, że możemy na siebie nawzajem liczyć, potwierdźmy to we wtorek. Głośnym krzykiem rozniesiemy kłamstwa, które unoszą się w powietrzu tam, gdzie obecna jest władza tego rządu!

Godzina 18.00, wtorek, Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Pikieta jest legalna, zgłoszona w Urzędzie Miasta Gdańska. Przygotujemy się do niej tak, jak tylko to dla nas możliwe. Będzie nagłośnienie i atrakcje w postaci happeningów. Nie może Was tam zabraknąć ! Przygotujcie transparenty, weźcie ze sobą dużo pozytywnej energii! Jak będzie zimno - uczestnicy gdyńskiej manifestacji już wiedzą jakim hasłem się szybko rozgrzać, inni od razu się nauczą :-)

Nie zapominamy też o najbliższej niedzieli! Planujemy na ten dzień ogłosić spontaniczną akcję oplakatowania całego Trójmiasta – apelują internauci w tekście zamieszczonym na facebooku.
Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników i gmachów administracji.
- Jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. Zabezpieczamy manifestację prewencyjnie. Zapewnimy też regulację ruchu drogowego. Ulica Okopowa będzie zamknięta. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczą też trasę ewentualnego przemarszu demonstrantów – informuje portal wybrzeze24.pl podkom. Magdalena Michalewska, oficer prasowa gdańskiej KMP.


W Trójmieście w ubiegłym tygodniu przeciwko podpisaniu umowy ACTA w protestowano w Gdyni i w Sopocie.  Pod gdyńskim urzędem zebrało się  ponad tysiąc osób. Podczas wieczornej środowej manifestacji, która dotarła z Gdyni pod dom premiera Donalda Tuska w Sopocie, zebrało się w Sopocie pół tysiąca demonstrantów.  Mimo, że władze Sopotu odmówiły zgody na manifestacje. Podobnie w Gdańsku. Przy PUW demonstrowało mimo to ponad sto osób. Tym razem demonstracja będzie legalna.
 - Informacja o manifestacji wpłynęła do nas w zeszłym tygodniu. Zgłoszenie dostarczyła do urzędu osoba fizyczna.  Pikieta ma się odbyć między godz. 18 a 19:30 przed Urzędem Wojewódzkim na ul. Okopowej. Nie było powodu by zgody odmówić – poinformował portal wybrzeze24.pl Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu.


Rząd polski podpisał umowę ACTA.  Spontaniczne akcje mają teraz skłonić polityków do odmowy jej ratyfikowania oraz wyrazić sprzeciw przeciwko kontroli Internetu oraz braku konsultacji przy podejmowaniu decyzji dotyczących obywateli.  To odpowiedź na ACTA, umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi.   Zdaniem obrońców swobód w Internecie ACTA może prowadzić to do blokowania podawanych treści i cenzury Internetu pod  pretekstem walki z piractwem.  Oburzenie wzbudził też brak jakichkolwiek konsultacji społecznych przed wszczęciem procedury podpisania umowy. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież