Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy radni przegłosowali 20 uchwał

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 stycznia 2012 09:06

altPonad 20 uchwał mieli do przegłosowania radni miasta Gdańska podczas sesji styczniowej (XXII).Pisaliśmy już o, dwóch które wzbudziły najwięcej emocji, tj. odstąpieniu od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Łostowic, co wiąże się ze wstrzymaniem budowy kościoła oraz o uchwaleniu podobnego planu, ale dotyczącego rozbudowy rejonu dworca kolejowego we Wrzeszczu. Jak stwierdził Marek Piskorski, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska, we Wrzeszczu będzie mogło powstać nowe centrum handlowe przy dworcu PKP i niedaleko Galerii Bałtyckiej (po drugiej stronie torów). Dopuszczalna wysokość planowanego tam wieżowca może wynieść nawet do 90 metrów. Pod nim mają prowadzić przejścia dla pieszych.

W trakcie obrad rajcy podjęli też uchwałę w sprawie zapewnienia na terenie Gdańska warunków do osiedlenia w 2012 roku na czas nieokreślony rodzinie polskiego pochodzenia, repatriowanej z Kazachstanu lub innej republiki środkowo-azjatyckiej byłego ZSRR.


alt


Radni zmienili także uchwałę w sprawie miejskiego programu „Wsparcie dla aktywnie poszukujących pracy na lata 2011 - 2013”. Jak stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, zmiana ma na celu umożliwienie wspólnej realizacji przedsięwzięć i projektów na rzecz metropolitalnego rynku pracy. Przystąpienie do programu wyraziły Powiatowe Urzędy Pracy w: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Pucku, Tczewie i Wejherowie. Urzędy Pracy podpisały też umowę o utworzeniu „Partnerstwa Lokalnego Powiatowych Urzędów Pracy Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego”.

Radni ustanowili też Zintegrowany Plan Zrównoważonego Rozwoju Obszaru Miejskiego Miasta Gdańska, którego podstawowym celem jest zapewnienie spójności inwestycji realizowanych w mieście oraz włączenie szerokiego grona podmiotów (w tym sektora prywatnego) w proces planowania rozwoju i rewitalizacji miasta. ZIPROM jest dokumentem niezbędnym dla funkcjonowania na obszarze miasta Gdańska inicjatywy JESSICA, która finansuje inwestycje w partnerstwach publiczno – prywatnych i innych projektach miejskich objętych zintegrowanymi planami zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.
Ponadto radni wyrazili wolę objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym dwóch spółek: Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Spółka z o.o. (jednoosobowej spółki Gminy Miasta Gdańska) oraz spółki Gdańskie Melioracje Spółka z o.o.

Rada Miasta Gdańska zmieniła też uchwałę w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla studentów uczelni wyższych przygotowujących się do podjęcia zatrudnienia na terenie Miasta Gdańska. Jak powiedziała Iwona Bierut, dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej, wprowadzone zmiany mają na celu uelastycznienie narzędzia jakim jest stypendium, rozszerzając możliwość jego stosowania w przypadkach, które dotychczas nie mogły zostać uwzględnione w procedurze, m.in. znosząc wymaganie dotyczące przyrostu poziomu zatrudnienia o minimum 100 nowych miejsc pracy.


Radni określili zasady udzielania pożyczek na sfinansowanie kosztów remontu nieruchomości wspólnych, stanowiących współwłasność Gminy Miasta Gdańska. Dotychczas  tworzone przez wspólnoty mieszkaniowe odpisy remontowe były często niewystarczające. W przypadkach konieczności natychmiastowego przeprowadzenia remontu nieruchomości wspólnej właściciele nie dysponowali potrzebnymi na ten cel środkami finansowymi. Jak mówił Dimitris Skuras, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej, przyjęta uchwała pozwoli na kontynuację dotychczasowych działań, mających na celu zapobieżenie niszczenia zasobów mieszkaniowych gminy.


alt


Jak już pisaliśmy, podjęto też uchwałę w sprawie przekazania Szkoły Podstawowej nr 29 Fundacji Familijny Poznań. W ocenie Reginy Białousów, dyrektor Wydziału Edukacji, szkoła ta będzie dalej szkołą publiczną, a do końca lutego nauczyciele i uczniowie zostaną poinformowani o nowych warunkach pracy i płacy. Dzięki przekazaniu szkoły (w ramach eksperymentu), roczny koszt utrzymania jednego ucznia ma się zmniejszyć o około 7 tys. zł.

Gdańscy rajcy uchwalili także trzy inne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego: Wyspa Sobieszewska – Górki Wschodnie, Stogi Mieszkaniowe w rejonie ulicy Wrzosy i ulicy Wosia Budzysza, Olszynka rejon ulicy Modrej i ulicy Zawodzie.
Radni zdecydowali też o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Ujeścisko rejon ulic Dąbrówki i Królowej Jadwigi oraz o zmianie uchwały XXXI/993/04 o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Matarnia – przy gdańskim lotnisku. Związane jest to z planem budowy linii i przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.


Ponadto, radni określili zadania, na które przeznaczone będą środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2012 roku oraz podjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia uzupełniających wyborów na ławników, których brakuje w gdańskich sądach i przez to są ustalane odległe terminy rozpraw.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Monika 2013-11-14 12:44
Gdzie jest udostępniony ZIPROM miasta Gdańsk??
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież