5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przenosiny 12 klinik z UCK do Centrum Medycyny Inwazyjnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lutego 2012 18:29

Przeprowadzka 12 klinik z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do najnowocześniejszego w Polsce szpitala jakim jest niedawno oddane do użytku Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, ma się rozpocząć od najbliższego poniedziałku. A to dzięki zgodzie na czasowe zawieszenie funkcjonowania tych 12 klinik, jaką po rozmowach z przedstawicielami środowiska lekarskiego w czwartek wydał wojewoda pomorski.Jak zapewnia prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szpitalem który wspomagać będzie UCK i zapewni bezpieczeństwo przenoszonym pacjentom, będzie 7. Szpital Marynarki Wojennej przy ul. Polanki. Jako pierwsi trafią do niego pacjenci Klinicznego Oddziału Ratunkowego.

Szpital MW poza oddziałem ratunkowym zapewni też opiekę diagnostyczną przenoszonym pacjentom. A tych będzie sporo, bo przenosić się będzie łącznie ok. 300 łóżek z 12 klinik.


Na zamknięcie na miesiąc kilkunastu klinik UCK, a tym samym na przeprowadzkę, nie zgadza się szefowa pomorskiego NFZ Barbara Kawińska, która zapowiedziała, że może nawet zerwać kontrakt z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Kawińska twierdzi również, że kierowany przez nią Fundusz nie ma informacji, kto przejmie pacjentów uniwersyteckiego szpitala.

Ostrzeżenia szefowej pomorskiego NFZ nie bierze na poważnie dyrektor UCK Ewa Książek Bator, która z kolei twierdzi, że NFZ jest na bieżąco informowany o przenosinach do nowego szpitala i o tym, jakie to inne gdańskie szpitale przyjmą chorych. I z tego to powodu, zdaniem Ewy Książek Bator zerwanie kontraktu przez NFZ jest niemożliwe.


Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w poniedziałek dwanaście klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w tym oddział ratunkowy zostanie zamkniętych na miesiąc. Oddziały będą przenoszone do Centrum Medycyny Inwazyjnej. W nowym budynku znajdą się między innymi: chirurgia ogólna, onkologiczna, urologia, okulistyka, ortopedia i laryngologia.


Po przeprowadzce część lokali na terenie UCK, z uwagi na fatalny stan techniczny, zostanie wyburzona. Natomiast do budynków po oddziałach chirurgicznych nr: 2, 3, 4 przeniesione zostaną te oddziały, które mieszczą się w budynkach nie nadających się już do remontu. W miejscu gdzie obecnie mieści się m.in. alergologia i pulmonologia, do 2016 roku ma powstać Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Pozostałe budynki, które nie kwalifikują się do rozbiórki, zostaną zmodernizowane. Na ten cel UCK ma już przygotowane ok. 50 mln zł.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież