Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przenosiny 12 klinik z UCK do Centrum Medycyny Inwazyjnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lutego 2012 18:29

Przeprowadzka 12 klinik z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do najnowocześniejszego w Polsce szpitala jakim jest niedawno oddane do użytku Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, ma się rozpocząć od najbliższego poniedziałku. A to dzięki zgodzie na czasowe zawieszenie funkcjonowania tych 12 klinik, jaką po rozmowach z przedstawicielami środowiska lekarskiego w czwartek wydał wojewoda pomorski.Jak zapewnia prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szpitalem który wspomagać będzie UCK i zapewni bezpieczeństwo przenoszonym pacjentom, będzie 7. Szpital Marynarki Wojennej przy ul. Polanki. Jako pierwsi trafią do niego pacjenci Klinicznego Oddziału Ratunkowego.

Szpital MW poza oddziałem ratunkowym zapewni też opiekę diagnostyczną przenoszonym pacjentom. A tych będzie sporo, bo przenosić się będzie łącznie ok. 300 łóżek z 12 klinik.


Na zamknięcie na miesiąc kilkunastu klinik UCK, a tym samym na przeprowadzkę, nie zgadza się szefowa pomorskiego NFZ Barbara Kawińska, która zapowiedziała, że może nawet zerwać kontrakt z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Kawińska twierdzi również, że kierowany przez nią Fundusz nie ma informacji, kto przejmie pacjentów uniwersyteckiego szpitala.

Ostrzeżenia szefowej pomorskiego NFZ nie bierze na poważnie dyrektor UCK Ewa Książek Bator, która z kolei twierdzi, że NFZ jest na bieżąco informowany o przenosinach do nowego szpitala i o tym, jakie to inne gdańskie szpitale przyjmą chorych. I z tego to powodu, zdaniem Ewy Książek Bator zerwanie kontraktu przez NFZ jest niemożliwe.


Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w poniedziałek dwanaście klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w tym oddział ratunkowy zostanie zamkniętych na miesiąc. Oddziały będą przenoszone do Centrum Medycyny Inwazyjnej. W nowym budynku znajdą się między innymi: chirurgia ogólna, onkologiczna, urologia, okulistyka, ortopedia i laryngologia.


Po przeprowadzce część lokali na terenie UCK, z uwagi na fatalny stan techniczny, zostanie wyburzona. Natomiast do budynków po oddziałach chirurgicznych nr: 2, 3, 4 przeniesione zostaną te oddziały, które mieszczą się w budynkach nie nadających się już do remontu. W miejscu gdzie obecnie mieści się m.in. alergologia i pulmonologia, do 2016 roku ma powstać Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Pozostałe budynki, które nie kwalifikują się do rozbiórki, zostaną zmodernizowane. Na ten cel UCK ma już przygotowane ok. 50 mln zł.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież