Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przenosiny 12 klinik z UCK do Centrum Medycyny Inwazyjnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lutego 2012 18:29

Przeprowadzka 12 klinik z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do najnowocześniejszego w Polsce szpitala jakim jest niedawno oddane do użytku Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, ma się rozpocząć od najbliższego poniedziałku. A to dzięki zgodzie na czasowe zawieszenie funkcjonowania tych 12 klinik, jaką po rozmowach z przedstawicielami środowiska lekarskiego w czwartek wydał wojewoda pomorski.Jak zapewnia prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szpitalem który wspomagać będzie UCK i zapewni bezpieczeństwo przenoszonym pacjentom, będzie 7. Szpital Marynarki Wojennej przy ul. Polanki. Jako pierwsi trafią do niego pacjenci Klinicznego Oddziału Ratunkowego.

Szpital MW poza oddziałem ratunkowym zapewni też opiekę diagnostyczną przenoszonym pacjentom. A tych będzie sporo, bo przenosić się będzie łącznie ok. 300 łóżek z 12 klinik.


Na zamknięcie na miesiąc kilkunastu klinik UCK, a tym samym na przeprowadzkę, nie zgadza się szefowa pomorskiego NFZ Barbara Kawińska, która zapowiedziała, że może nawet zerwać kontrakt z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Kawińska twierdzi również, że kierowany przez nią Fundusz nie ma informacji, kto przejmie pacjentów uniwersyteckiego szpitala.

Ostrzeżenia szefowej pomorskiego NFZ nie bierze na poważnie dyrektor UCK Ewa Książek Bator, która z kolei twierdzi, że NFZ jest na bieżąco informowany o przenosinach do nowego szpitala i o tym, jakie to inne gdańskie szpitale przyjmą chorych. I z tego to powodu, zdaniem Ewy Książek Bator zerwanie kontraktu przez NFZ jest niemożliwe.


Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w poniedziałek dwanaście klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w tym oddział ratunkowy zostanie zamkniętych na miesiąc. Oddziały będą przenoszone do Centrum Medycyny Inwazyjnej. W nowym budynku znajdą się między innymi: chirurgia ogólna, onkologiczna, urologia, okulistyka, ortopedia i laryngologia.


Po przeprowadzce część lokali na terenie UCK, z uwagi na fatalny stan techniczny, zostanie wyburzona. Natomiast do budynków po oddziałach chirurgicznych nr: 2, 3, 4 przeniesione zostaną te oddziały, które mieszczą się w budynkach nie nadających się już do remontu. W miejscu gdzie obecnie mieści się m.in. alergologia i pulmonologia, do 2016 roku ma powstać Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Pozostałe budynki, które nie kwalifikują się do rozbiórki, zostaną zmodernizowane. Na ten cel UCK ma już przygotowane ok. 50 mln zł.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież