Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ... (Nie)wybuchowe odkrycie na Bielańskiej » W czwartek 19 stycznia przy ul. Bielańskiej 5 znaleziono niewybuch. Został on odkryty w trakcie prac...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
niedziela, 22 stycznia 2023 21:18
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
Zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy PLHK hokeistki
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
sobota, 10 grudnia 2022 10:54
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
Ligowi piłkarze już na urlopach. Szatnie puste i jedynie w biurach
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przenosiny 12 klinik z UCK do Centrum Medycyny Inwazyjnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lutego 2012 18:29

Przeprowadzka 12 klinik z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do najnowocześniejszego w Polsce szpitala jakim jest niedawno oddane do użytku Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, ma się rozpocząć od najbliższego poniedziałku. A to dzięki zgodzie na czasowe zawieszenie funkcjonowania tych 12 klinik, jaką po rozmowach z przedstawicielami środowiska lekarskiego w czwartek wydał wojewoda pomorski.Jak zapewnia prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szpitalem który wspomagać będzie UCK i zapewni bezpieczeństwo przenoszonym pacjentom, będzie 7. Szpital Marynarki Wojennej przy ul. Polanki. Jako pierwsi trafią do niego pacjenci Klinicznego Oddziału Ratunkowego.

Szpital MW poza oddziałem ratunkowym zapewni też opiekę diagnostyczną przenoszonym pacjentom. A tych będzie sporo, bo przenosić się będzie łącznie ok. 300 łóżek z 12 klinik.


Na zamknięcie na miesiąc kilkunastu klinik UCK, a tym samym na przeprowadzkę, nie zgadza się szefowa pomorskiego NFZ Barbara Kawińska, która zapowiedziała, że może nawet zerwać kontrakt z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Kawińska twierdzi również, że kierowany przez nią Fundusz nie ma informacji, kto przejmie pacjentów uniwersyteckiego szpitala.

Ostrzeżenia szefowej pomorskiego NFZ nie bierze na poważnie dyrektor UCK Ewa Książek Bator, która z kolei twierdzi, że NFZ jest na bieżąco informowany o przenosinach do nowego szpitala i o tym, jakie to inne gdańskie szpitale przyjmą chorych. I z tego to powodu, zdaniem Ewy Książek Bator zerwanie kontraktu przez NFZ jest niemożliwe.


Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w poniedziałek dwanaście klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w tym oddział ratunkowy zostanie zamkniętych na miesiąc. Oddziały będą przenoszone do Centrum Medycyny Inwazyjnej. W nowym budynku znajdą się między innymi: chirurgia ogólna, onkologiczna, urologia, okulistyka, ortopedia i laryngologia.


Po przeprowadzce część lokali na terenie UCK, z uwagi na fatalny stan techniczny, zostanie wyburzona. Natomiast do budynków po oddziałach chirurgicznych nr: 2, 3, 4 przeniesione zostaną te oddziały, które mieszczą się w budynkach nie nadających się już do remontu. W miejscu gdzie obecnie mieści się m.in. alergologia i pulmonologia, do 2016 roku ma powstać Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Pozostałe budynki, które nie kwalifikują się do rozbiórki, zostaną zmodernizowane. Na ten cel UCK ma już przygotowane ok. 50 mln zł.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież